Gunsbet Рецензија на книговодителите 2024 - Withdrawals

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Не е само возбудата од гледање и обложување на спортови што ја прави играта фасцинантна; тоа е возбудата на победата. Време е да заработите кога сте го ставиле облогот, сте ја ризикувале исплатата и сте заработиле разумна сума на пари на вашата сметка. Многу нови клиенти на GunsBet не се сигурни како да ги извлечат своите пари од страницата веднаш.

Прифатени методи за повлекување во GunsBet

Повлекувањето на вашите добивки од GunsBet е едноставно како обложување. Но, имајте на ум дека можете да подигнете готовина само користејќи ги истите начини на депозит. Разгледајте ја постапката за повлекување подетално.

Следниве се методите за повлекување дозволени од GunsBet:

Начин на повлекувањеВреме на обработкаМинимално повлекувањеМаксимално повлекувањеНадоместоци
Виза1 до 3 дена30 €5.000 €Бесплатно
MasterCard1 до 3 дена5.000 €Бесплатно
Crypto Processing од CoinsPaidИнстант

0,0005 БТ

30 USDT

0,15 LTC

0,006 ЕТХ

0,05 BCH

120 КУЧЕ

30 XRP

0,4 БТКБесплатно
СкрилИнстант30 €5.000 €Бесплатно
НетлерИнстант30 €5.000 €Бесплатно
Банкарски трансфер1 до 3 банкарски дена

500 €

750 AUD

5000 NOK

20.000 €

7.500 АУД

50.000 БР

25 €

37,5 AUD

250 NOK

Банкарски трансфер1 до 3 банкарски дена

500 €

300 AUD

500 CAD

399 NZD

59.500 JPY

7.500 €

7.500 АУД

7.500 CAD

7.500 NZD

490.000 JPY

2,5%
iDebit (само CAD)Инстант45 CAD5.000 CADБесплатно
InstaDebit (само CAD)Инстант45 CAD5.000 CADБесплатно
WebMoneyИнстант30 €5.000 €2,5%
ecoPayzИнстант30 €1.000 €Бесплатно
Брз трансферИнстант30 €5.000 €Бесплатно
SticPayИнстант30 €5.000 €Бесплатно
Неосурф (само СЕПА регион)Инстант30 €5.000 €Бесплатно
Точка на ВенераИнстант30 €5.000 €Бесплатно
Интерак онлајнИнстант45 CAD7.500 CADБесплатно
AstroPay DirectИнстант30 €500 €Бесплатно
AstroPay картичкаИнстант30 €500 €Бесплатно
UPayCardИнстант30 €5.000 €Бесплатно
PaySafe картичкаИнстант30 €250 €Бесплатно
Многу подоброИнстант30 €5.000 €Бесплатно

Како да се повлечете

Најавувањето на сметката на Gunsbet е првиот чекор.

Одете во картичката Плаќања на левата странична лента.

Одлучете како сакате да ги вратите парите. Забележете дека мора да го користите истиот начин на плаќање и за депонирање и за повлекување.

Кликнете потврди откако ќе го внесете саканиот износ за повлекување. Може да потрае нешто од неколку секунди до три работни дена за да се депонираат средствата на вашата сметка.

Најнови вести на GunsBet
2022-10-26

Најнови вести на GunsBet

SoftSwiss го објави почетокот на нова иницијатива за обложување која ќе ја користи штотуку лансираната платформа за спортски книги. GunsBet Sportsbook, поделба на казиното GunsBet, е најновиот клиент на SoftSwiss Sportsbook. Проектот за онлајн спортско обложување GunsBet им нуди на корисниците пристап до илјадници настани во живо.