Helabet Рецензија на книговодителите 2024

HelabetResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус 100 долари
Висок опсег на земји
Одлична спортска селекција
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Висок опсег на земји
Одлична спортска селекција
Helabet is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Промотивни понуди станаа важен аспект на онлајн обложувањето. Коцкар ќе бара локации кои обезбедуваат добар број на бонуси. Има повеќе достапни за корисниците на Helabet. Кога ќе го направат својот првичен депозит, тие имаат право на 100% понуда. Минималниот износ на депозит ќе зависи од валутата што тие ја избираат. Понудата за добредојде е дизајнирана да привлече нови членови на страницата. Регистрирањето за тоа е едноставно.

Сепак, коцкарите ќе сакаат повеќе од само бонус што ги наградува почетниците. Ќе сакаат обложувалници кои ќе ја поттикнат нивната лојалност. Хелабет може да се подобри со зголемување на бројот на промоции за редовните играчи. И покрај ова, има уште неколку предности.

На пример, Хелабет ги избира најинтересните спортски настани секој ден како избран акумулатор. Ако обложувачот се одлучи за овој облог, нивните шанси се зголемуваат за 10%. ВИП-бонусот за враќање на готовина ќе им се допадне на оние кои уживаат во шемите за лојалност. Сите играчи започнуваат на ниво 1. Како што напредуваат, износот за враќање на готовина се зголемува. Има дури и бонус за оние кои на крајот ќе претрпат губитничка серија. За да се квалификува, членот ќе изгуби 20 последователни облози во текот на 30 дена.

Понуди пред натпреварот

Веб-страницата нуди шанси за обложување и за ниша и за популарни спортови. За облози пред натпреварот минималниот влог е 0,1 КЕС, а максималниот е 25.000 КЕС. Сепак, можно е да се надмине оваа граница со функцијата Superbet. Тоа вклучува добивање одобрение на барањето.

Кога се обложувате во Хелабет, шансите ќе зависат од индивидуалните селекции. Не е возможно да се постави облог ако го надминува наведениот капацитет на коефициенти. Ова има тенденција да биде 1.000 (999/1). Без оглед на поставениот удел, страницата наплаќа даночна такса од 20%. Коефициентите за обложување пред натпреварот на Helabet се конкурентни.

На пример, за натпреварите во англиската Премиер лига е околу 06,9, што е подобра зделка од многу ривалски спортски книги. Има и корисна функција Cash Out која може да предизвика играчот да освои повеќе или помалку од нивниот првичен влог. Сепак, обложувачите треба да бидат свесни дека во моментов има опции за обложување на спортски облози на Bet Builder.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

На онлајн спортско обложување искуството во Helabet е импресивно разновидно. Освен фудбалот, веб-страницата е идеална за љубителите на обложување на натпревари во крикет. Секоја недела има стотици меѓународни настани на кои корисниците можат да се коцкаат. Пазарите имаат широк опсег и вклучуваат африкански и европски турнири со високи влогови. Премиум фудбалот во Кенија е убедливо најмногу обложуван на турнирот поради големиот број корисници од таа нација.

Најдобриот онлајн обложувач треба да вклучува многу различни типови пазари. Како онлајн обложувач, Хелабет успева да им даде на своите клиенти плејада опции. Има дури и приказ на HD пренос за одредени специјализирани настани како што се Marble Racing и Virtual Football League.

Следниве спортови се прикажани на Хелабет:

 • американски фудбал
 • атлетика
 • Австралиски правила
 • Бадминтон
 • Бејзбол
 • Кошарка
 • Бокс
 • Шах
 • Крикет
 • Пикадо
 • Флорбол
 • Фудбал
 • Футсал
 • Голф
 • Greyhound трки
 • Ракомет
 • Трки со коњи
 • Фрлање
 • ММА/УФЦ
 • Мотоспорт
 • Рагби
 • Снукер
 • Пинг Понг
 • Тенис

Software

Провајдерите на софтверот Helabet се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Helabet , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

Најдобриот сајт за онлајн обложување ќе има доволно начини за плаќање да задоволат низа коцкари. Кога се обложувате онлајн со Helabet, овие опции ќе зависат од земјата во која се наоѓа играчот. На пример, во Кенија единствениот достапен провајдер е M-PESA. Меѓународните обложувачи добиваат многу поголем број опции. Има над 105 валути за обложување. Ова ги вклучува криптовалутите.

Следниве начини на депозит се прифатени од страна на страницата:

 • MasterCard
 • Виза
 • Виза-текс
 • Совршени пари
 • Reliance Jio
 • PayTM паричник
 • УПИ
 • Ола пари
 • Пијастрикс
 • МобиКвик
 • Бесплатна наплата
 • Паричник Airtel
 • PhonePe
 • ADVcash
 • Никсмани
 • NetBanking
 • Лајткоин
 • Поврзете се на Трон
 • Биткоин
 • Биткоин Кеш
 • Dogecoin

Откако играчите ќе успеат да постигнат победа, тие можат да се исплатат користејќи ги овие методи:

 • Совршени пари
 • УПИ
 • Пијастрикс
 • Никсмани
 • NetBanking
 • Лајткоин
 • Поврзете се на Трон
 • Биткоин
 • Биткоин Кеш
 • Dogecoin
 • Тетер на Ethereum
 • Етереум

Минималниот износ на депозит за кениските корисници е 1 KES, фер лимит во споредба со другите сајтови за спортско обложување. И времето за обработка на депозити и повлекување се брзи. Системот за безбедност на веб-страницата дури му испраќа на играчот СМС за да ја потврди трансакцијата. Испраќањето и примањето средства е едноставно и практично. Откако обложувачот ќе го внесе износот и нивниот игла, остатокот од процесот е колку што е можно автоматизиран.

Deposits

Важноста на обезбедувањето на корисниците со многу различни начини на депонирање се задржува на Helabet . Може да откриете 3 опции што ви одговараат, како што се Visa, MasterCard, Credit Cards и други. Со кратко време на обработка и строги безбедносни мерки на претпазливост, Helabet се труди да ги направи депозитите што е можно поедноставни.

VisaVisa
+5
+3
Затвори

Withdrawals

Овој провајдер ви дава неколку опции за уплата на вашите победи и заработка. Повлекувањата може да се бараат на различни безбедни методи. Најголемиот дел од барањата за повлекување се исполнуваат во рок од неколку работни дена. Со Helabet , можете да бидете сигурни дека повлекувањето не е воопшто непријатност. Со толку многу опции, извлекувањето на вашите пари е брзо и лесно. Повлекувањата се обработуваат брзо и ефективно, обично во рок од неколку работни дена. Ова осигурува дека ќе ги добиете не само вашите целосни победи, туку и без непотребни одложувања.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+177
+175
Затвори

Валути

Американски долариUSD
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Helabet наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Helabet се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Лиценци

Security

Во Helabet , вашата безбедност е главен приоритет. Веб-страницата користи стандардни безбедносни техники за заштита на корисничките податоци од неовластен пристап. Плус, Helabet користи рутинско следење за откривање и спречување штетни активности. Ова осигурува дека вашите финансиски и лични податоци се безбедни додека се коцкате.

Responsible Gaming

Helabet е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Онлајн обложувалницата Helabet започна како обложувалница во 2015 година. Самата компанија е основана уште во 2003 година. Онлајн обложувањето Helabet главно е насочено кон африканскиот пазар. Всушност, тоа е најпопуларниот сајт за обложување на спорт во Кенија. Во последниве години, онлајн обложувањето Хелабет стигна и до обложувачите во ОК. Фирмата прифаќа коцкари од многумина различни земји а почетната страница е достапна на 43 јазици. Тие вклучуваат англиски, германски, француски, руски, турски и шпански.

Хелабет Кенија е под надлежност за лиценцирање на Одборот за контрола на обложување и лиценцирање. Бројот на лиценцата е 0000306. Оваа обложувалница е регистрирана и во Курасао со број на лиценца 1668/JAZ. Курасао се користи како регулатор од некои од најголемите меѓународни обложувалници.

Иако страницата е погодна за мобилни телефони, не постои посебна апликација Helabet достапна за преземање. Компанијата Cheza Gaming Limited управува со страницата Helabet. Нивниот бизнис модел го следи оној на другите познати обложувалници како што се Betway и 22Bet. Овој пристап функционира добро бидејќи Хелабет постигна пристоен дел од клиенти во Кенија, Бурунди и (во помала мера) ОК. Веб-страницата стана особено популарна меѓу љубителите на фудбалските обложувања благодарение на атрактивните коефициенти.

Зошто да се обложувате во Хелабет?

Со толку многу онлајн опции за спортско обложување обложувачите ќе се прашуваат зошто особено вреди да се бара Хелабет. Најдобрите онлајн обложувалници ќе им дадат на коцкарите бројни причини да се пријават. Во случајот на Хелабет, треба да се земат предвид повеќе предности. Обложувач обезбедува пристојна количина на опции за заработка за време на обложување на спортски настан. На веб-страницата има анализа на натпревари за да им помогне на луѓето да ги прилагодат своите стратегии за обложување. Ова е идеално за секој кој нема суштинско знаење за одредени типови игри.

Нема такси за повлекување за кои треба да се грижите. Ова значи дека единствениот фактор за минимизирање на вкупните добивки е данокот. Без оглед на тоа во кој спорт сака да се обложи лицето, најверојатно ќе го најде во каталогот на Helabet. Веб-страницата ќе биде особено привлечна за оние кои живеат во Кенија. Сепак, Хелабет има доволно понуда за да ги привлече и меѓународните корисници.

Без разлика кој е добар обложувач, веројатно ќе дојде момент кога ќе се појави проблем. За среќа, Хелабет има пријателско и сигурно време за грижа за клиентите. Нивното време на одговор е импресивно брзо. Понатаму, оваа обложувалница обезбедува бонус понуди и за нови и за лојални членови. Овие се дизајнирани да го подобрат нивното обложувачко искуство.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Создавањето сметка со Helabet е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во Helabet .

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: Helabet ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Helabet нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Helabet . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Visa, MasterCard, Credit Cards . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Мотоспорт, Возење велосипед, Лакрос, Снукер, Карлинг за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Helabet нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Helabet го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe