Ivip9

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Ivip9

Онлајн обложувалницата iVIP9 е една од неколкуте нови сајтови за коцкање што беа основани во 2018 година. Оваа неодамнешна платформа за спортско обложување работи под капата на Азија: онлајн казино Сингапур, една од најголемите агенции во цела Азија.

Веб-страницата е доверлива благодарение на безбедноста обезбедена од iTech Labs. Праведно е да се каже дека бројот на спортски книги во Азија е огромен. На коцкарите може да им биде тешко да го изберат вистинскиот. iVIP9 успева да се истакне благодарение на своите разумни политики и прогресивната природа на нивните пазари за обложување.

Обложувалницата е лиценцирана и од владата на Курасао и од корпорацијата за забава и игри на Филипините (PAGCOR). Од витално значење е играчите да се одлучат за локации со доверливи лиценци. Ако не, тие на крајот може да ги ризикуваат своите средства и податоци. За среќа, овој провајдер со седиште во Сингапур им дава на своите клиенти пристојно ниво на безбедност. Се фокусира на корисници лоцирани во Тајланд, Сингапур и Малезија. Следствено, интерфејсот е достапен на англиски, малезиски и тајландски.

Ако играчот успее да освои облог, неговите исплати се проверуваат од TST Global. Луѓето кои уживаат во разновидно коцкање треба да забележат дека iVIP9 започна како онлајн казино. На крајот се прошири во провајдер на веб-страница за онлајн обложување.

Спорт за обложување на iVIP9

Обложувањето iVIP9 преку Интернет им дава на обложувачите многу опции за избор. Ги има преку 50 различни категории спортски игри. Разновидноста на пазарите секако ќе биде привлечна за оние кои бараат што е можно поширок избор. Сепак, ова не мора да значи дека страницата има најдобри шанси за обложување. Тие можат многу да варираат во зависност од времето и околностите на натпреварот.

Некои од најпопуларните спортови што се нудат од iVIP9 го вклучуваат следново:

 • Фудбал
 • Кошарка
 • американски фудбал
 • Бејзбол
 • Хокеј на мраз
 • Тенис
 • Голф
 • Крикет
 • Ракомет
 • Бокс
 • Хокеј

Спортскиот дел содржи провајдери со големи имиња како што се MD368, M8BET и Betradar. Оваа платформа е поддржана од мрежа на проверени трговци кои исклучиво управуваат со нејзината содржина за спортски книги. Постојат опции за обложување за турнири од големи лиги од целиот свет. Што се однесува до видовите облози, iVIP9 нуди пристоен број на различни опции за предвидување. Тоа во голема мера ќе зависи од конкретниот спорт. На пример, облозите за одбојка вклучуваат над/под или исход со полно работно време.

Мобилно и спортско обложување во живо

Оние кои редовно се занимаваат со онлајн спортско обложување можеби ќе сакаат да го сторат тоа додека се движат. Ако тоа е случај, тие би можеле да се одлучат за мобилни обложувања. iVIP9 им овозможува на корисниците да преземаат апликација на нивните паметни уреди. Откако ќе се постави, на обложувачите им дава пристап до спортската книшка насекаде каде што има интернет врска. Преносливото спортско обложување ја промени индустријата на подобро.

Најдобриот онлајн обложувач ќе има и функции за обложување во живо. Во случајот со iVIP9, постои јазиче што на корисниците им дава информации за тековните резултати додека напредуваат натпреварите. Овој тип на податоци е идеален за изнаоѓање победнички стратегии. Колку повеќе анализи има корисникот на дофат на раката, толку полесно ќе биде да се предвиди потенцијалниот победник на натпреварот. Апликацијата дури репродуцира видео снимки од одредени натпревари во реално време.

Опции за плаќање на iVIP9

Кога се обложувате на спорт со онлајн обложувалница, треба да има исто толку начини за плаќање што е можно. На тој начин многу обложувачи ќе бидат заинтересирани за тоа. Веб-страницата, исто така, треба да даде фер барања за депозит. Минималниот износ на депозит и повлекување за iVIP9 е 20 УСД, а максималниот е 50.000 УСД. Затоа, оваа обложувалница ќе привлече и обични коцкари и високи ролки.

Методите вклучуваат банкарски трансфер, криптовалути и плаќање QR. Кога некој ќе се пријави, може да депонира преку следново:

 • VaderPay
 • CIMB банка
 • Мејбанк
 • Амбанк
 • РХБ банка

Средствата ќе бидат прикажани на нивната сметка во рок од 5 минути. Депозитите може да се направат 24/7 во секое време од денот. Како и повеќето даватели на спортски книги, приказната е малку поинаква кога корисниците сакаат да заработат. Веб-страницата прифаќа само онлајн банкарски трансфер како начин на повлекување. Процесот има тенденција да се заврши во рок од 1 работен ден.

Веб-страницата треба да плаќа даноци на добивки. Сепак, играчите не. Следствено, нема скриени такси со кои корисниците треба да се справат. Платформата е исто така многу безбедна, така што нема опасност од протекување на финансиски детали до трети страни.

Бонуси понудени на iVIP9

Најдобрата веб-локација за онлајн обложување мора да има доволно бонуси и промоции со цел да се протегаат почетните банкроти на играчот. Кога се обложуваат онлајн преку iVIP9 страницата, корисниците ќе забележат дека дневните промотивни понуди се доволно примамливи за да продолжат да се враќаат за повеќе. Обложувањето на iVIP9 вклучува понуда за добредојде за новорегистрирани обложувачи. 100% бонусот им дава на корисниците максимум 800 долари со импресивно превртување од 18 пати.

Пред да одлучи дали оваа страница е соодветна за нив, коцкарот треба да ги разбере условите за промоција. Може да се бара само еднаш. Бонусните средства остануваат валидни вкупно 30 дена по објавувањето. Повлекувањата се дозволени само откако ќе се исполнат барањата за обложување. Понатаму, понудата за добредојде не може да се користи заедно со други промотивни понуди.

Сепак, играчите ќе сакаат повеќе од само пакет за добредојде. Тие исто така ќе посакаат нешто што ги поттикнува редовно да се обложуваат на спорт користејќи IVIP9. Има среќно извлекување кое се одржува секој понеделник. Секој ден е исто така достапно повторно вчитување од 20%. Исто така, има повремено неограничено повторно вчитување од 30%. Генерално, промотивните понуди на оваа страница се прилично стандардни, но сепак доволно привлечни за да се искористат.

Зошто да се обложувате на iVIP9?

Најдобрите онлајн обложувалници им даваат на обожавателите кои се обложуваат многу причини да се пријават. Ако луѓето го изберат iVIP9 за нивното онлајн обложување, ќе можат да пристапат до некои од најпопуларните видови спортски пазари. Способноста за коцкање преку апликација за паметен уред ќе биде особено привлечна.

Обложувањето iVIP9 на спортски онлајн ќе поттикне редовно обложување благодарение на одличните промоции што се достапни. Понудата за добредојде може да помогне почетниот депозит на корисникот да трае. Исто така, треба да се забележи дека страницата е многу безбедна. Коцкарите можат да му веруваат на iVIP9 со нивните доверливи банкарски информации.

iVIP9 главно е наменет за луѓе кои живеат во Азија. Ова е огромен целен пазар. Веб-страницата веќе се покажа како многу популарна. Затоа, секогаш кога некој ќе се пријави, ќе знае дека избрал провајдер кој веќе се грижел за голема база на клиенти.

Постојат и традиционални и понови методи за правење депозити. Времето на трансферот е импресивно брзо и членовите не мора да се грижат за скриените такси. Кога iVIP9 се споредува со другите азиски обложувалници, станува јасно дека оваа страница е една од најдобрите можни опции.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon Tiger
Dream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Возење велосипедГолфКошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерТенисФудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (3)
Debit Card
MasterCard
Visa
СофтверСофтвер (10)
Allbet Gaming
Asia Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Microgaming
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
SA Gaming
Spadegaming