Leo Vegas рецензија за кладилници

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Leo Vegas

Повеќето фирми не можат без тешкотии да ја завршат транзицијата од обложување во казино до обложување на спорт. LeoVegas е една од ретките фирми која не само што се покажа способна да расте во казино индустријата, туку, како резултат на нивниот успех, LeoVegas сега има конкурентно портфолио за спортско обложување. Ова достигнување го прави LeoVegas една од највпечатливите дестинации за онлајн обложување.

LeoVegas е добро познат оператор во интернет коцкањето, а неговото софистицирано онлајн казино е голем дел од неговата популарност меѓу играчите. LeoVegas го претстави спортскиот производ на веб-страницата во 2016 година, и тој брзо стана една од најпопуларните опции за коцкарите. За време на нашата евалуација на LeoVegas Sports, ќе утврдиме дали онлајн спортската книшка на LeoVegas ги исполнува истите стандарди како и самото казино.

About

Од неговото лансирање во 2012 година, LeoVegas е лидер меѓу онлајн казина за спортско обложување. Во 2016 година, компанијата се прошири во индустријата за спортско обложување во подем. Тие добија неколку признанија за нивната мобилна платформа за обложување, вклучувајќи ја и „Најдобра иновација во мобилни и таблети“ на EGR Nordic Awards и „Мобилен оператор на годината“.

Тие се шведска спортска книга со седиште во Стокхолм и оперативна канцеларија во Малта. Таа е наведена и на Nasdaq во Њујорк. Обложувалницата LeoVegas има локални лиценци во Данска, Шведска и Италија и е акредитирана кај MGA и UKGC.

Games

Дури и додека на избор на спортови не мора да одредува дали обложувалницата ќе успее или ќе пропадне, сепак клучно е да имате разновиден избор кој може да одговара на широк спектар на играчи.

ЛеоВегас може да го обезбеди токму тоа, а заедно со него ги вклучува и нивните врвни спортови, кои вклучуваат фудбал, коњски трки, тенис, голф и голем број други спортови кои се популарни во САД.

Имајќи го тоа кажано, тие не се вид на бренд што ќе оди подалеку од она што мнозинството луѓе би го сметале за „силен“ асортиман на производи. Кога станува збор за покривање на пазарот, вклучувањето на игри како одбојка на плажа, шах, бенди и топка на подот се одлични додатоци и карактеристични, но тие не успеваат.

Withdrawals

Повлекувањата со кои управува LeoVegas се гарантира дека ќе бидат сигурни и без проблеми. На безбедносниот персонал на оваа компанија, во просек, му е потребен еден работен ден за да се справи со барањата за повлекување. Повлекувањето може да трае од еден до два работни дена за е-паричници, два до четири работни дена за картички и до пет работни дена за банкарски трансфери.

Дозволено ви е три бесплатни повлекувања секој месец, по што ќе ве чини 3 фунти за секоја трансакција да ги отстраните парите од вашата сметка. Вие исто така сте ограничени на повлекување не повеќе од 20.000 фунти во еден календарски месец, но ова ограничување може да се зголеми во зависност од вашиот ВИП статус.

Bonuses

Без разлика дали е играч почетник или искусен професионалец, LeoVegas Sportsbook има бонус што ќе одговара на вашите потреби. Новите играчи добиваат пристап до специјални поволности и специјални промоции за различни спортови секоја недела. Фудбалот, тенисот или некој друг спорт може да биде центар на промоција на веб-локација или сезонски настан.

Клиентите на LeoVegas кои ги исполнуваат условите за бонус честопати се контактираат преку е-пошта или текстуална порака кога овие понуди ќе станат достапни. Значи, луѓето мора да се логираат на нивните сметки и да обезбедат дека нивните поставки за е-пошта и пораки се конфигурирани да примаат комуникации од веб-локацијата.

Languages

Неопходно е, пред да се донесе конечна одлука, да се избалансираат придобивките и добрите страни од користењето на онлајн казино до кое е достапно на јазик со кој веќе сте запознаени.

Постојат неколку ситуации во кои Google Translate обезбедува превод кој не е точен. Многу е веројатно дека вашето недостиг на разбирање или толкување ќе ве спречи да ги сфатите условите, да ги задоволите критериумите за обложување или да стапите во контакт со поддршката за корисници. Како последица на ова, императив е да учествувате во игри во онлајн казино кое нуди избор на игри на јазикот на кој најмногу сте запознаени.

Mobile

Апликациите на LeoVegas се толку добро направени што страницата за обложување ја однесе наградата за „Најдобра домашна апликација“ на наградите за маркетинг и иновации на EGR за 2017 година.

Софтверот е достапен за преземање преку App Store за корисници на iOS, но за да го добијат на Android, корисниците мора да одат на http://android.leovegas.com/.

Апликацијата LeoVegas ви овозможува да се обложувате без да вадите десктоп компјутер или дури и да отворите лаптоп. Може да ги очекувате истите попусти и детали за претстојните атлетски настани што ќе ги најдете на главната страница.

Responsible Gaming

Кога се борите да престанете со коцкањето, тоа ескалира во проблем. Кога трошоците ги надминуваат приходите и имаат негативен ефект врз благосостојбата (физичка или ментална), продуктивноста (на училиште или на работа), безбедноста (финансиски или социјално) или односите.

Проблематичните коцкари често ги занемаруваат своите семејства, кариерите и академските обврски додека собираат големи долгови за коцкање и плаќања за заеми. Тие може да негираат дека имаат проблем, сепак да ги бркаат своите загуби и да му дадат приоритет на коцкањето пред сè друго во нивните животи, дури и самите тие.

Support

Лео Вегас се гордее со обезбедувањето одлична услуга за клиентите, а кога станува збор за тој посебен аспект од нивниот бизнис, тие се омаловажуваат. Тие обезбедуваат услуга позната како Разговор во живо, која им овозможува на корисниците да комуницираат со казино или агент за спортски книги во реално време и да ги решаваат нивните прашања.

Покрај тоа, можете да контактирате со нив преку телефон или е-пошта, а делот за нивните често поставувани прашања е меѓу најдлабоките што сме ги виделе насекаде. Претставниците за услуги на клиентите во Лео Вегас се многу достапни, а компанијата оди над и подалеку за да ги исполни барањата на своите играчи на кој било начин што може да се бара.

Deposits

Во LeoVegas, процесот на правење а паричен депозит или повлекувањето е толку некомплицирано и без ризик колку што може да биде, исто како што е во секој друг врвен бизнис со спортско обложување преку Интернет.

Добивате пристап до широк спектар на банкарски избори, што е нешто што треба да го очекувате од еден од најпознатите бизниси. Времето за обработка на повлекувањата може да се движи од еден до два дена за е-паричници, два до четири дена за картички и до пет дена за банкарски трансфери. Депозитите се обработуваат веднаш.

Процесот на правење депозит со вистински готовина за употреба во спортско обложување е навистина едноставен. Касиерската станица е едноставна за користење, а банкарскиот софтвер може да обработува депозити во повеќе различни валути.

Security

Скролувајте надолу до дното на страницата и изберете „Одговорно играње“ за да ја посетите страницата за одговорно играње. Да претпоставиме дека имате какви било прашања или грижи поврзани со коцкањето. Во тој случај, може да контактирате со агент за услуги на клиентите преку е-пошта, разговор во живо или повик.

LeoSafePlay, специјализираниот портал за одговорни игри на страницата за коцкање, е вклучен бесплатно. Различни алатки се достапни на оваа страница, вклучувајќи квиз за самооценување, врска за известување на LeoVegas доколку се сомневате дека малолетник ја користи страницата и листа на ресурси за промовирање одговорно играње меѓу посетителите на страницата.

Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
СнукерСпортСурфањеТелевизијаТенисТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (4)
Neteller
POLi
Skrill
Visa
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet