Melbet - Affiliate Program

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Affiliate Program

Поединци кои сакаат да соработуваат со MELbet можат да се регистрираат како подружници. Бизнисот е ниска цена бидејќи не бара канцеларија, повеќе персонал или капитал. Треба само да управувате со играчите и да се проширите.

Да претпоставиме дека некое лице се истакнува во маркетинг преку е-пошта, социјално вмрежување, блогирање или работа на партнерски веб-страници. Во таква околност, Affiliate програмата MELbet е фантастична опција за нив да заработат повеќе приходи.

Зошто да се придружите на Affiliate програмата на MELbet?

Филијалите имаат можност да заработат значителни пари со RevShare почнувајќи од 25% и CPA програмите за секој играч што ќе го препорачаат на MELbet. Запомнете дека ова е доживотно RevShare, што значи дека подружниците ќе продолжат да заработуваат пари се додека нивните играчи продолжат да се обложуваат.

Ако сакате да проучите како функционираат рекламните напори за коцкарските компании, нема да најдете разновидни информации на друго место.

Заработката од партнерите се пресметува со множење на вкупниот приход на компанијата со процентот на RevShare. По стапка на RevShare од 25% и вкупен приход на компанијата од 10.000 УСД, подружниците добиваат 2.500 долари.

Како да се приклучите на придружната програма на MELbet?

  1. Одете на melbetaffiliates.com и изберете го жолтото копче Регистрација на горната десна страна.
  2. Пополнете ги сите потребни детали. Имајте на ум дека сите полиња означени со ѕвездичка (*) се задолжителни и нема да ви дозволат да продолжите доколку не ги пополните.
  3. Почекајте умереност. Умереноста обично трае од неколку часа до два дена.
  4. По успешното модерирање, проверете ја вашата е-пошта за деталите за вашата сметка.
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan