Melbet Рецензија на книговодителите 2024 - Deposits

MelbetResponsible Gambling
CASINORANK
8.97/10
БонусБонус $1750 + 290 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Melbet is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

MELbet прифаќа низа опции за депозит од обложувалниците. Методите достапни за повеќето играчи се диктирани од нивната географска локација. Начините на плаќање достапни или ограничени во една земја може да не се достапни или ограничени во друга.

Депозитите може да се направат на различни начини, од кои сите се моментални и, во најголем дел, не чинат ништо. Некои може да наплатат малку надомест. Може да има ограничувања на начините што може да се користат за да се добие одреден бонус. Како резултат на тоа, коцкарите треба темелно да ги разгледаат условите и условите пред да депонираат пари.

Прифатени начини на плаќање во MELbet

Еве ги најчестите методи за депозит прифатени од MELbet:

Опција за плаќањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
БиткоинНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ЕтереумНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
DogecoinНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ЕосНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
БранНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ЛајткоинНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ТронНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
КарданоНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
Шиба ИнуНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
Врска на синџирНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ТетерНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ВизаНема максимална граница50 -Без такси
Виза електронНема максимална граница50 -Без такси
MasterCardНема максимална граница10 ИнстантБез такси
НетлерНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
СкрилНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
WebmoneyНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
Банкарски трансферНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
PaySafeНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
EcoPayzНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
Пари од YandexНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
QIWIНема максимална граница50 -Без такси
AstroPayНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
БолетоНема максимална граница4,40 €ИнстантБез такси
Многу подоброНема максимална границаБез минимална граница-Без такси

Како да депонирате пари

Обложувачите може депонира пари на нивната сметка во MELbet следејќи ја оваа едноставна процедура чекор-по-чекор.

 1. Најавете се на Melbet.
 2. Депонирајте со кликнување на зеленото копче Депозит што се наоѓа во горниот десен агол на страницата.
 3. Изберете опција за плаќање. Имајте на ум дека изборите за плаќање што се појавуваат на вашиот екран се само оние што моментално се достапни на вашата локација.
 4. Потоа ќе се појави прозорец. Потоа кликнете на зеленото копче Потврди на скокачкиот прозорец за да ја завршите трансакцијата.
 5. Вашата сметка на MELbet ќе се кредитира веднаш, а штом ќе ги добиете парите, можете да започнете со обложување.

Валути прифатени во MELbet

 • Еве опширна листа на прифатени валути во MELbet:AED
 • СИТЕ
 • АМД
 • АОА
 • АРС
 • AUD
 • AZN
 • БАМ
 • BCH
 • BCN
 • БДТ
 • лева
 • BHD
 • БОБ
 • BRL
 • БТК
 • БТС
 • BWP
 • BYN
 • CAD
 • ЦДФ
 • CHF
 • CLP
 • CZK
 • ДГБ
 • DKK
 • DTC
 • ДЗД
 • EGP
 • ETB
 • ЕТХ
 • евра
 • ГЕЛ
 • GHS
 • ГНФ
 • HKD
 • ХРК
 • HTG
 • HUF
 • ИДР
 • ILS
 • INR
 • IRR
 • ИДР
 • ISK
 • JOD
 • JPY
 • КЕС
 • КГС
 • КХР
 • ХРВ
 • KWD
 • КЗТ
 • ЛКР
 • потполковник
 • ЛУД
 • MDL
 • МКД
 • ММК
 • МНТ
 • MXN
 • MYR
 • МЗН
 • NGN
 • NOK
 • НПР
 • НЗД
 • OMR
 • ПЕНКАЛО
 • PHP
 • PKR
 • ОЈП
 • PYG
 • QAR
 • RON
 • БРИШЕЊЕ
 • RSD
 • RFW
 • SAR
 • SDG
 • SEK
 • SGD
 • ТЛ
 • TJS
 • TMT
 • ТНД
 • ПРОБАЈ
 • TWD
 • ТЗС
 • UAH
 • UGX
 • американски долари
 • UYU
 • УЗС
 • VEF
 • ВНД
 • XAF
 • XEM
 • XMR
 • XOF
 • ЗАР
 • ЗЕЦ
 • ZMW
 • ZWL
Новиот раб на обложување на Мелбет
2022-06-29

Новиот раб на обложување на Мелбет

Melbet е добро познат по своите извонредни услуги за спортско обложување. Играчите кои го користат провајдерот можат да учествуваат во различни спортски настани што се достапни. Од своето основање, платформата направи значителен развој за да обезбеди услуги од светска класа за своите корисници.