Melbet - Deposits

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Deposits

MELbet прифаќа низа опции за депозит од обложувалниците. Методите достапни за повеќето играчи се диктирани од нивната географска локација. Начините на плаќање достапни или ограничени во една земја може да не се достапни или ограничени во друга.

Депозитите може да се направат на различни начини, од кои сите се моментални и, во најголем дел, не чинат ништо. Некои може да наплатат малку надомест. Може да има ограничувања на начините што може да се користат за да се добие одреден бонус. Како резултат на тоа, коцкарите треба темелно да ги разгледаат условите и условите пред да депонираат пари.

Прифатени начини на плаќање во MELbet

Еве ги најчестите методи за депозит прифатени од MELbet:

Опција за плаќањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
БиткоинНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ЕтереумНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
DogecoinНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ЕосНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
БранНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ЛајткоинНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ТронНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
КарданоНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
Шиба ИнуНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
Врска на синџирНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ТетерНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
ВизаНема максимална граница50 -Без такси
Виза електронНема максимална граница50 -Без такси
MasterCardНема максимална граница10 ИнстантБез такси
НетлерНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
СкрилНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
WebmoneyНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
Банкарски трансферНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
PaySafeНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
EcoPayzНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
Пари од YandexНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
QIWIНема максимална граница50 -Без такси
AstroPayНема максимална граница1 €ИнстантБез такси
БолетоНема максимална граница4,40 €ИнстантБез такси
Многу подоброНема максимална границаБез минимална граница-Без такси

Како да депонирате пари

Обложувачите може депонира пари на нивната сметка во MELbet следејќи ја оваа едноставна процедура чекор-по-чекор.

 1. Најавете се на Melbet.
 2. Депонирајте со кликнување на зеленото копче Депозит што се наоѓа во горниот десен агол на страницата.
 3. Изберете опција за плаќање. Имајте на ум дека изборите за плаќање што се појавуваат на вашиот екран се само оние што моментално се достапни на вашата локација.
 4. Потоа ќе се појави прозорец. Потоа кликнете на зеленото копче Потврди на скокачкиот прозорец за да ја завршите трансакцијата.
 5. Вашата сметка на MELbet ќе се кредитира веднаш, а штом ќе ги добиете парите, можете да започнете со обложување.

Валути прифатени во MELbet

 • Еве опширна листа на прифатени валути во MELbet:AED
 • СИТЕ
 • АМД
 • АОА
 • АРС
 • AUD
 • AZN
 • БАМ
 • BCH
 • BCN
 • БДТ
 • лева
 • BHD
 • БОБ
 • BRL
 • БТК
 • БТС
 • BWP
 • BYN
 • CAD
 • ЦДФ
 • CHF
 • CLP
 • CZK
 • ДГБ
 • DKK
 • DTC
 • ДЗД
 • EGP
 • ETB
 • ЕТХ
 • евра
 • ГЕЛ
 • GHS
 • ГНФ
 • HKD
 • ХРК
 • HTG
 • HUF
 • ИДР
 • ILS
 • INR
 • IRR
 • ИДР
 • ISK
 • JOD
 • JPY
 • КЕС
 • КГС
 • КХР
 • ХРВ
 • KWD
 • КЗТ
 • ЛКР
 • потполковник
 • ЛУД
 • MDL
 • МКД
 • ММК
 • МНТ
 • MXN
 • MYR
 • МЗН
 • NGN
 • NOK
 • НПР
 • НЗД
 • OMR
 • ПЕНКАЛО
 • PHP
 • PKR
 • ОЈП
 • PYG
 • QAR
 • RON
 • БРИШЕЊЕ
 • RSD
 • RFW
 • SAR
 • SDG
 • SEK
 • SGD
 • ТЛ
 • TJS
 • TMT
 • ТНД
 • ПРОБАЈ
 • TWD
 • ТЗС
 • UAH
 • UGX
 • американски долари
 • UYU
 • УЗС
 • VEF
 • ВНД
 • XAF
 • XEM
 • XMR
 • XOF
 • ЗАР
 • ЗЕЦ
 • ZMW
 • ZWL
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan