Melbet - FAQ

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Следниве се некои од најчесто поставуваните прашања од клиентите на MELbet пред да ставите спортски облог.

Дали треба да поминете преку KYC со MELbet?

Да, мора да го завршите процесот на верификација на KYC без разлика дали сакате да депонирате, повлечете, да барате понуди за бонуси или едноставно да играте во Melbet. Нема алтернатива.

Мелбет разбира дека сте посветени да ги следите правилата на обложувалницата и немате намера да ги измамите сè додека сте ја завршиле процедурата за верификација на KYC.

Како можам да го искористам мојот MELbet бонус и бесплатните облози?

Ќе добиете бесплатни облози со приклучување на MELbet и вклучување во нивните многубројни промоции. Еспортовите во MELbet се придржуваат до истите правила како и другите спортови.

За да го откупите вашиот бесплатен облог од промоцијата за пријавување, завршете го процесот на регистрација на MELbet, депонирајте, поставете облог со коефициент на MELbet поголеми од 1,4 и кликнете „користи бонус салдо“ на вашиот последователен облог.

Зошто морам да му ги дадам на персоналот на MELbet целата моја документација?

Не сте обврзани да ги доставите до тимот на Мелбет сите ваши документи, ниту од вас се бара да ја испратите целата слика од вашите документи. Можете да ги скриете деловите што вклучуваат информации што MELbet не ги бара.

Колку долго трае процесот на KYC?

Времето што му е потребно на Melbet да реагира на вашето барање за потврда може да варира. Времето на чекање се определува со тоа кога ќе ги поднесете вашите документи. Ако ги поднесете во текот на работното време во работен ден, треба да добиете одговор во рок од 24 часа, но треба да бидете подготвени да чекате до пет работни дена.

Што се случува ако загуби една од деветте селекции во облогот со акумулатор?

За жал, сите видови на акумулаторски облози бараат да ги освоите сите избори на облогот. MELbet обезбедува посебен поттик за акумулаторите што ви овозможува да добиете целосна наплата ако изгубите само еден избор. Сите акумулатори со седум или повеќе селекции се подобни.

Не можам да се сетам на моето корисничко име и лозинка. Како можам да го повратам?

За да ги ресетирате вашето корисничко име и лозинка, користете ја опцијата „Ја заборавив мојата лозинка“ во панелот за регистрација. Melbet обезбедува врска преку која можете да ги ресетирате вашето корисничко име и лозинка откако ќе ја наведете вашата адреса за е-пошта или телефонски број.

Дали Melbet е легитимен и безбеден?

Сертификациите и заштитните ѕидови што ги користи Melbet го отежнуваат кражбата на корисничките информации. Од друга страна, корисниците кои се среќни со години се најдобар доказ дека оваа изјава е вистинита.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan