Melbet - Responsible Gaming

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Коцкањето и обложувањето треба да се сметаат само за уживање. Сметајте дека е слично на купување билет за кино или посета на музеј. Мора да бидете подготвени да изгубите пари и да сфатите дека загубите се неизбежен дел од уживањето во коцкањето. Кога станува збор за коцкањето, ова е несомнено правилната стратегија.

Луѓето кои предвидуваат или бараат да победат во коцкањето имаат поголема веројатност да развијат нарушувања на коцкањето. Во случај на загуба, тие може да се вознемират или иритираат, што може да ги натера да ризикуваат уште повеќе пари за да ги повратат загубите. Ова може да започне ужасна верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Играјте одговорно

Коцкање одговорно не е невозможно. Одвојте одредена сума пари што сте спремни да ја изгубите во одредена временска рамка. Под услов да воспоставите реални очекувања за себе и да се придржувате до нив, треба да можете да уживате во вашите активности на коцкање без никогаш да западнете во неволја.

На ист начин како што управувате со сумата на пари што ја трошите, треба да го ограничите времето што го поминувате на коцкање. Во ред е да се коцкате во слободното време, се додека можете да си го дозволите тоа, но не сакате коцкањето да ви го заземе целиот живот.

Каде да побарате помош

Проблемите со коцкањето почнуваат мали, но брзо снежни топки во неконтролирана спирала. Развивањето на зависности од коцкање има многу несакани ефекти врз финансиската состојба и менталната, физичката и емоционалната благосостојба на една личност. Тоа може да влијае и на секоја врска што ја имаат во нивниот живот. Сепак, како и другите зависности, постојат начини да се спречат проблемите со коцкањето.

Ако знаете или се сомневате дека коцкањето станува проблематично за вас, не се срамете да му пријдете на некого. Нема ништо за што да се срамите и бесмислено е да се обидувате сами да ја решите ситуацијата. Ако ви е непријатно да разговарате за вашите проблеми со пријателите или семејството, опции за терапија и одредени организации можат да ви помогнат, како BeGambleAware.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan