Melbet - Withdrawals

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Добивањето на паричната награда е исто толку возбудливо како и навивањето за вашиот омилен спортски тим или играч до победа. Моментот за повлекување на вашите добивки е откако ќе ја обложите потребната сума, ќе го преземете ризикот за бонусот и ќе соберете респектабилна рамнотежа. Многу новодојденци во Melbet се загрижени за тоа колку брзо можат да ги исплатат своите добивки.

Повлекувањето готовина на MELbet е исто толку лесно како и депонирањето, но има уште неколку чекори. За огромното мнозинство на гејмери, има најмалку 54 опции. Сепак, обложувачите мора прво да поминат низ низа фази. Еве преглед на процесот на повлекување.

Прифатени начини на плаќање во MELbet

Еве ги најчестите методи за повлекување прифатени од MELbet:

Начин на повлекувањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
Биткоин0,001 €1 час0,00 €
Етереум0,002 €1 час0,00 €
Dogecoin0,002 €1 час0,00 €
Еос0,002 €1 час0,00 €
Бран0,002 €1 час0,00 €
Лајткоин0,002 €1 час0,00 €
Трон0,002 €1 час0,00 €
Кардано0,002 €1 час0,00 €
Шиба Ину0,002 €1 час0,00 €
Врска на синџир0,002 €1 час0,00 €
Тетер0,002 €1 час0,00 €
Виза0,000,00-0,00 €
Виза електрон0,000,00-0,00 €
MasterCard0,001 4 часа0,00 €
Нетлер0,001 €1 час0,00 €
Скрил0,001 €1 час0,00 €
Webmoney0,001,50 евра1 час0,00 €
Банкарски трансфер0,001 €1 час0,00 €
PaySafe0,001 €1 час0,00 €
EcoPayz0,001 €1 час0,00 €
Пари од Yandex0,001 €1 час0,00 €
QIWI0,000,00-Без такси
AstroPay0,001,50 евра1 час0,00 €
Болето0,000,00-Без такси
Многу подобро0,001 €1 час0,00 €

Како да се повлечете?

  1. Пред да можете да ги повлечете парите, треба да отидете на вашиот профил и да бидете сигурни дека сите полиња означени со ѕвездичка (*) се пополнуваат.
  2. Изберете „Повлекување“ од левата странична лента или „Повлекување средства“ од горното мени.
  3. Изберете го начинот на плаќање од кој сакате да подигнете пари, внесете го износот и кликнете на зеленото копче „ПОТВРДИ“. Запомнете дека различните начини на плаќање имаат различни граници и време на обработка.
  4. Почекајте парите да излезат од вашата сметка. Ова може да потрае од неколку минути до еден час.
  5. Кликнете на зеленото копче „Барања за повлекување“ за да видите како оди вашето барање за повлекување. Ова го вклучува датумот на барањето, датумот на плаќање, начинот на плаќање, износот и статусот на повлекувањето. Кога правите повлекување, оваа информација исто така се прикажува автоматски.
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan