Melbet Рецензија на книговодителите 2024 - Withdrawals

MelbetResponsible Gambling
CASINORANK
8.97/10
БонусБонус $1750 + 290 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Melbet is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Добивањето на паричната награда е исто толку возбудливо како и навивањето за вашиот омилен спортски тим или играч до победа. Моментот за повлекување на вашите добивки е откако ќе ја обложите потребната сума, ќе го преземете ризикот за бонусот и ќе соберете респектабилна рамнотежа. Многу новодојденци во Melbet се загрижени за тоа колку брзо можат да ги исплатат своите добивки.

Повлекувањето готовина на MELbet е исто толку лесно како и депонирањето, но има уште неколку чекори. За огромното мнозинство на гејмери, има најмалку 54 опции. Сепак, обложувачите мора прво да поминат низ низа фази. Еве преглед на процесот на повлекување.

Прифатени начини на плаќање во MELbet

Еве ги најчестите методи за повлекување прифатени од MELbet:

Начин на повлекувањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
Биткоин0,001 €1 час0,00 €
Етереум0,002 €1 час0,00 €
Dogecoin0,002 €1 час0,00 €
Еос0,002 €1 час0,00 €
Бран0,002 €1 час0,00 €
Лајткоин0,002 €1 час0,00 €
Трон0,002 €1 час0,00 €
Кардано0,002 €1 час0,00 €
Шиба Ину0,002 €1 час0,00 €
Врска на синџир0,002 €1 час0,00 €
Тетер0,002 €1 час0,00 €
Виза0,000,00-0,00 €
Виза електрон0,000,00-0,00 €
MasterCard0,001 4 часа0,00 €
Нетлер0,001 €1 час0,00 €
Скрил0,001 €1 час0,00 €
Webmoney0,001,50 евра1 час0,00 €
Банкарски трансфер0,001 €1 час0,00 €
PaySafe0,001 €1 час0,00 €
EcoPayz0,001 €1 час0,00 €
Пари од Yandex0,001 €1 час0,00 €
QIWI0,000,00-Без такси
AstroPay0,001,50 евра1 час0,00 €
Болето0,000,00-Без такси
Многу подобро0,001 €1 час0,00 €

Како да се повлечете?

  1. Пред да можете да ги повлечете парите, треба да отидете на вашиот профил и да бидете сигурни дека сите полиња означени со ѕвездичка (*) се пополнуваат.
  2. Изберете „Повлекување“ од левата странична лента или „Повлекување средства“ од горното мени.
  3. Изберете го начинот на плаќање од кој сакате да подигнете пари, внесете го износот и кликнете на зеленото копче „ПОТВРДИ“. Запомнете дека различните начини на плаќање имаат различни граници и време на обработка.
  4. Почекајте парите да излезат од вашата сметка. Ова може да потрае од неколку минути до еден час.
  5. Кликнете на зеленото копче „Барања за повлекување“ за да видите како оди вашето барање за повлекување. Ова го вклучува датумот на барањето, датумот на плаќање, начинот на плаќање, износот и статусот на повлекувањето. Кога правите повлекување, оваа информација исто така се прикажува автоматски.
Новиот раб на обложување на Мелбет
2022-06-29

Новиот раб на обложување на Мелбет

Melbet е добро познат по своите извонредни услуги за спортско обложување. Играчите кои го користат провајдерот можат да учествуваат во различни спортски настани што се достапни. Од своето основање, платформата направи значителен развој за да обезбеди услуги од светска класа за своите корисници.