Mr Green

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Mr Green

Мистер Грин е една од најпознатите локации за коцкање во Европа. Тие обезбедуваат казино игри, дилери во живо, кено, бинго и онлајн спортско обложување, меѓу другото. Компанијата беше основана на крајот на 2007 година од група ветерани од шведската индустрија кои веднаш објавија онлајн казино следната година.

На крајот на октомври 2018 година, г-дин Грин порасна до таква големина што конкурентскиот оператор Вилијам Хил даде понуда да ја купи фирмата за убава сума од 242 милиони фунти, што раководството на г-дин Грин љубезно го прифати. Компанијата што ја води обложувалницата е со седиште надвор од прекрасниот туристички град на Малта Слиема. Компанијата е котирана на берзата Насдак во Стокхолм и законски ѝ е дозволено да води бизнис со коцкање во Малта и Обединетото Кралство.

Зошто да играте кај Мистер Грин

Спортската книшка на г-дин Грин нуди многу опции за обложување низ многу спортови и пазари. Секој начин, тимови за постигнување, вкупни голови и полувреме се меѓу најчестите облози, иако се дозволени и егзотични облози како Trixies и Heinz.

Мистер Грин нуди специјални понуди каде може да се обложувате на исходи како победа на Јувентус или гол на Кристијано Роналдо. Дополнително, ќе обезбеди облози на исходи како што се постигнување на двете страни и вкупен број карти повеќе од 5,5. Мистер Грин обезбедува и одлични алтернативи за обложување во живо за сите главни спортови.

Огромната популарност на Мистер Грин Казино делумно се припишува на неговиот визуелно привлечен интерфејс. Веб-страницата има зелена естетика, а нејзината почетна страница има брз пристап до нејзините различни делови.

Генерално, возот на Мистер Грин се покажа достоен за своите бројни признанија низ годините.

About

Иако г-дин Грин почна да нуди спортско обложување дури пролетта 2016 година, компанијата веќе постигна голема популарност меѓу коцкарите, особено оние во европските земји. За да им обезбеди на потрошувачите поиндивидуализирано обложувачко искуство, операторот за обложување формираше партнерство со развивачот на софтвер Камби, кој се наоѓа во Малта.

Следната година, г-дин Грин повторно лансираше подобрена верзија на својот производ за спортско обложување. Оваа нова верзија понуди единствена карактеристика во игра на BettorLogic и алатките за управување со односи со клиенти, што му овозможи на операторот за обложување да ги подобри искуствата на обложувачите преку обемна анализа на податоци за нивната историја на обложување.

/mr-green/about/

Games

Мистер Грин е модерна спортска книшка со одлична мобилна апликација за обложување во игра. Оваа страница е бесплатна за вистинските љубители на тенисот поради иновативното обложување во инстант тенис. Дури и ако бонусите и алтернативите за обложување на г-дин Грин не се толку многу како оние на некои од неговите конкуренти, тој го надоместува тоа со одличното спортско обложување во живо, коефициентите за обложување со висок калибар и деталните податоци за натпреварот. Во меѓувреме, облозите за Џекпот на страницата одржуваат надеж за победа која ќе го промени животот.

Мистер Грин, како и другите онлајн обложувалници од највисоко ниво, нуди шанси за речиси секој спорт. За да видите што се нуди, отворете ја спортската книшка и веднаш ќе видите избор од најчестите облози. Од друга страна, ако изберете „Сите спортови“, оваа обложувалница ќе ги прикаже сите достапни пазари за обложување.

Withdrawals

Како да гледате дека вашиот сакан тим или играч освојува титула, собирањето на вашата награда е возбудливо искуство. Време е да ги искеширате вашите добивки сега кога сте го направиле соодветниот сооднос на облози, сте го преземале ризикот од бонус и сте го зголемиле вашиот субсидиум.

Постапката за повлекување е многу слична на онаа за правење депозит. Ајде да ги разгледаме чекорите што треба да ги направите.

Запомнете дека процесот на повлекување може да потрае повеќе време од очекуваното. Може да потрае само еден работен ден и до седум. Депозитите и повлекувањата мора да се направат со истиот начин на плаќање.

Bonuses

Обложувачите заинтересирани за максимизирање на нивните приноси можат да ја посетат спортската книшка на г. Грин. Таму ќе најдат неколку примамливи стимулации, како што се зголемувања на цените, дневни специјалци за трки и акумулатори со зголемени коефициенти. За да ги поттикне новите корисници добар почеток, страницата им нуди одличен подарок за добредојде во форма на бесплатен облог кога ќе се пријават. 

Подолу, можете да откриете дополнителни детали за различните бонуси на спортската книшка. Запомнете дека промоциите и бонусите на г-дин Грин може да се менуваат од време на време.

Account

Обложувачите мора да создадат сметка кај Мистер Грин за да ја користат веб-страницата на Мистер Грин. Едно од прашањата кои потенцијалните клиенти на г-дин Грин го поставуваат најчесто е: "Како да се регистрирам?"

Ова е почеток на процесот за секоја веб-локација која обезбедува опции за спортско обложување. Методот е едноставен и може да се подели на неколку фази кои коцкарите мора успешно да ги завршат.

Повеќето играчи веројатно ќе имаат дополнителни грижи или прашања во врска со нивните сметки. Коцкарите обично го наведуваат ова како фактор што им дава најголема причина за вознемиреност. Чекорите за креирање сметка, како и одговорите на сите други прашања за сметките, се објаснети во овој дел. Секој од нив е некомплициран и нема да потрае повеќе од неколку минути за да се постигне.

Languages

Пред да се вклучите во онлајн казино, од суштинско значење е да ги истражите придобивките од користењето на она што го поддржува вашиот локален јазик. Обложувачите треба да го направат тоа пред да донесат конечна одлука.

За жал, Google Translate не е 100% точен цело време. Поради вашиот недостаток на разбирање или разбирање, можеби нема да можете да ги исполните критериумите за обложување, да контактирате со грижата за клиентите, па дури и да ги толкувате условите и условите на промоцијата. Затоа, играњето во онлајн казино каде што игрите се достапни на вашиот локален јазик е многу неопходно.

Веб-страницата е глобализирана на неколку јазици бидејќи Мистер Грин работи во многу земји. Бидејќи веб-локацијата поддржува разновидна низа јазици, не постои јазична бариера помеѓу корисниците.

Mobile

Не е невообичаено да се биде далеку од дома кога се игра голема игра со високи влогови. Во овие случаи, потребна е сигурна мобилна апликација или веб-локација, и за среќа, Мистер Грин нуди фантастична мобилна апликација која е компатибилна со iOS и Android. Всушност, таа беше прогласена за најдобра апликација за казино во 2016 година.

Апликацијата, како и веб-страницата, е модерна и зелена. Постојат два фиксни редови на самиот врв, каде што можете да пристапите до деталите за вашата сметка, касиерот и полето за пребарување за да барате одредени спортски лиги или тимови. Апликацијата е едноставна за користење и ја вклучува целата содржина од веб-страницата.

Поставете ограничувања за трошење, проверете ја вашата историја на обложување и трансакции и повеќе, сето тоа од удобноста на вашиот телефон. Обложувањето во живо ги задржува сите информации во живо на страницата на работната површина, а за обложување потребни се само два клика.

Автентикацијата со ID на допир е достапна на уредите со iOS. Г-дин Грин, исто така, повремено објавува промоции само за апликации, па затоа е задолжително да ја ажурирате вашата апликација. Она што го очекувате од мобилната спортска книшка се рефлектира во апликацијата, а апликацијата е прилично мазна и се чувствува многу како страницата.

Апликацијата е достапна на: 

  • Андроид
  • iOS
  • Windows телефони

Tips & Tricks

Иако спортското обложување може да биде возбудливо, користењето на Мистер Грин го прави искуството значително позабавно, побезбедно и поисплатливо. Овие предлози и препораки може да им користат на обложувачите да го искористат максимумот од своето време таму.

Responsible Gaming

Коцкањето може да биде проблем ако имате потешкотии да го намалите или запрете. 

Кога трошоците ги надминуваат приходите и почнуваат да ви наштетуваат на вашата благосостојба (физичка или ментална), продуктивност (на училиште или на работа), безбедност (во однос на пари) и социјалните врски (преку изолација), тогаш имате проблем со коцкањето.

Проблематичните коцкари често ги занемаруваат своите семејства, кариерите и академските обврски додека акумулираат големи коцкарски долгови и салда на заеми. Некои проблематични коцкари негираат дека имаат проблем, ги бркаат своите загуби без оглед на цената за себе и даваат приоритет на коцкањето пред сите други аспекти од нивниот живот.

Играјте одговорно

Првиот и најклучен чекор кон надминување на зависноста е да признаете дека имате проблем. Потребно е многу храброст да се прифати тоа, особено ако вашите заштеди исчезнале, а вашиот социјален круг се намалува.

Не губете надеж и не се обидувајте сами да се справите со ова. Многу луѓе претходно биле во ваша кожа и ефикасно ја надминуваат својата зависност и продолжуваат со својот живот. Можеш и ти.

Дали сметате дека коцкањето ви помага да го убиете времето кога сте сами и досадно? Дали е тоа по расправија со вашиот значаен другар или особено стресен ден во канцеларија? До коцкајте одговорно, тоа треба да го правите само за забава, а не како средство за бегство од било што.

Наместо да се свртите кон обложување за да се справите со вашите чувства или да ја ослободите здодевноста, помудро и покорисно би било да се вклучите во физичка активност, да се дружите со луѓе кои не се коцкаат, да истражуваат нови интереси и да практикуваат техники за релаксација.

Каде да побарате помош

Разговарајте со вашите најблиски за тоа ако ви треба помош надминување на вашата навика за коцкање. Не мора да прибегнувате кон казина или интернет ако сте сами и барате нови пријатели. Направете нешто социјално, без разлика дали ќе контактирате со колегите, ќе присуствувате на спортски настан или клуб за читање, ќе се запишете на курс или ќе волонтирате. Ако е можно, пожелно е да консултирајте се со професионалец.

Постојат алтернативни опции за вакви собири. Анонимни коцкари, на пример, користи програма од 12 чекори за да помогне во закрепнувањето од компулсивно коцкање. Наоѓањето „спонзор“ или поранешен коцкар кој сега е трезен и може да понуди насоки и поддршка е клучен аспект на програмата.

Support

Г-дин Грин им обезбедува на своите клиенти многу канали преку кои тие можат да комуницираат со тимот за грижа за корисници; сепак, функцијата за разговор во живо е веројатно најпопуларниот избор меѓу гејмерите. Ова е нешто што обложувачите можат да го користат секојдневно во секое време. Можете исто така да пристапите до нивниот голем центар за помош, каде што ќе најдете мноштво информации и одговори на често поставуваните прашања.

Поддршката за е-пошта, телефонската поддршка и профилите на различни платформи за социјални медиуми го заокружуваат опсегот на достапни методи за контакт. Персоналот остава впечаток дека е љубезен и корисен, и тие обично се способни да дадат одговор кој е и корисен и познавања. Грин им обезбедува на своите клиенти многу канали преку кои тие можат да комуницираат со тимот за грижа за корисници; сепак, функцијата за разговор во живо е веројатно најпопуларниот избор меѓу гејмерите. Ова е нешто што обложувачите можат да го користат секојдневно во секое време. Можете исто така да пристапите до нивниот голем центар за помош, каде што ќе најдете мноштво информации и одговори на често поставуваните прашања.

Поддршката за е-пошта, телефонската поддршка и профилите на различни платформи за социјални медиуми го заокружуваат опсегот на достапни методи за контакт. Персоналот остава впечаток дека е љубезен и корисен, и тие обично се способни да дадат одговор кој е и корисен и познавања.

Deposits

Неколку прегледи на г-дин Грин ги прескокнуваат различните начини на плаќање наместо да се фокусираат на спортската книга и казиното. Сепак, ние го препознаваме ова значење, па затоа можете да ги најдете сите информации што ви се потребни во врска со оваа постапка подолу.

Опциите за банкарство кај Мистер Грин се малку ретки во количина, но она што се нуди вклучува некои од најголемите и најзгодните начини на плаќање на пазарот. Г-дин Грин им обезбедува на своите клиенти неколку форми на депозит и можности за повлекување. Покрај вообичаените опции за кредитна или дебитна картичка, клиентите можат да користат и е-паричници или дури и директни банкарски трансфери.

Откако ќе се регистрирате и ќе се најавите, ќе можете да видите дали некоја од овие банкарски опции е достапна за нови сметки или на вашата локација.

FAQ

Клиентите на Мистер Грин често се распрашуваат за овие теми пред, за време и по обложувањето.

Affiliate Program

Mr. Affiliate е партнерска мрежа на казино на Мистер Грин, едно од најистакнатите казина и спортски книги во светот. Членовите во програмата може да предвидат навремени надоместоци и жалбени провизии, кои ќе се зголемат во вредност бидејќи ќе донесат зголемен број гејмери на веб-страницата, која сега има повеќе од 5.000 филијали. Преминувајќи низ нашиот детален преглед на г-дин партнер, кој можете да го најдете подолу, ќе ги имате сите информации што ги сакате за оваа фантастична придружна програма.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
ТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (4)
Neteller
PayPal
Skrill
Visa
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming