Mr Green рецензија за кладилници - Account

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Обложувачите мора да создадат сметка кај Мистер Грин за да ја користат веб-страницата на Мистер Грин. Едно од прашањата кои потенцијалните клиенти на г-дин Грин го поставуваат најчесто е: "Како да се регистрирам?"

Ова е почеток на процесот за секоја веб-локација која обезбедува опции за спортско обложување. Методот е едноставен и може да се подели на неколку фази кои коцкарите мора успешно да ги завршат.

Повеќето играчи веројатно ќе имаат дополнителни грижи или прашања во врска со нивните сметки. Коцкарите обично го наведуваат ова како фактор што им дава најголема причина за вознемиреност. Чекорите за креирање сметка, како и одговорите на сите други прашања за сметките, се објаснети во овој дел. Секој од нив е некомплициран и нема да потрае повеќе од неколку минути за да се постигне.

Како да отворите/регистрирате сметка

Загриженоста во врска со процедурата за пријавување опстојува дури и со добро етаблиран бренд како Мистер Грин. И покрај широкото прифаќање на интернет трансакциите, многу поединци сè уште го гледаат онлајн коцкањето како комплицирано, фрустрирачко искуство. Следниот дел од процедурата за регистрација и нашите наоди ќе покажат дека тоа не е така. Со оглед на ова, ајде да го сецираме.

 1. Креирањето сметка е лесно како внесување на вашата e-mail адреса, избирање лозинка, избирање на вашата земја на потекло и согласување со условите и условите. Ова е лесно како што станува.
 2. Следува процесот на верификација. Ќе го внесете бројот на вашиот мобилен телефон за да ви биде испратен код за потврда. Ќе треба да го внесете вашиот четирицифрен код на страницата штом ќе го добиете за да го потврдите вашиот идентитет.
 3. За да завршите, ќе треба да наведете некои информации за идентификација. Ова го вклучува вашето полно име, датум на раѓање и моментална адреса. Може да ги поставите вашите граници за обложување и да ве известат за оваа опција пред да направите депозит. Ги поздравуваме напорите на компанијата да промовира одговорно играње.

Потврда на сметката

Г-дин Грин спречува онлајн измама со проверка на возраста на своите клиенти и прифаќање само на оние над 18 години.

Г-дин Грин бара информации за идентификација на играчот за да одржува безбедна и сигурна средина и да ја намали веројатноста за кражба на идентитет. Потребните трудови може да се прикачат како скенирања или фотографии со помош на врска за потврда испратена до делот „Мој дом“ на вашата сметка на Мистер Грин. Г-дин Грин често може да ја потврди вашата сметка и идентитет за неколку минути.

Клиентот треба да знае дека процесот на верификација функционира во негова корист. Г-дин Грин може да забрани сметки кои припаѓаат на непроверени клиенти. Ако сакаат работите да одат добро, фазата на идентификација и верификација е од суштинско значење. Откако корисникот ќе биде потврден, тој нема да има проблем да ги користи услугите на букмејкерот или да ги искешира своите добивки.

Скенирана копија или слика на еден од следниве документи е генерално доволна за потврда на личните податоци:

 • Лична карта (напред и назад),
 • Пасош (слика и насловна страница),
 • Возачка дозвола (слика, име и потпис).

Кога ја поднесувате следната потврда на адресата, можеби ќе треба да вклучите или скенирана копија или фотографија од потребните документи.

 • Сметка за комунални услуги - каде што вашето име и адреса се видно прикажани,
 • Извод од банка или кредитна картичка - Името и моменталната адреса треба да бидат евидентни.
 • Сметка за данок на локалната власт - Видливо име, адреса и даночен број

Како да се најавите

За да пристапите во казиното Мистер Грин откако сте регистрирале сметка, само следете ги овие чекори:

 1. За да пристапите до вашата сметка, посетете го MrGreenCasino.com и изберете го табот „Најави се“ на врвот.
 2. Во новиот прозорец што се појави, внесете го вашето корисничко име и лозинка во соодветните полиња.
 3. За да се најавите, изберете ја опцијата „Најави се“.

Ќе бидете најавени на вашата сметка наскоро, во тој момент можете да започнете да се обложувате на спорт.

Како да отклучите сметка

Кога играчите ќе слушнат дека нивната сметка во казино е блокирана или оневозможена, тоа може да доведе до различни тешкотии. Крајната последица од ова е што нивните пари и бонуси се ставени во опасност како резултат.

Клиентите на г-дин Грин би можеле да откријат дека не биле во можност да се најават на нивните сметки поради повеќе причини, како што е невообичаено голем број неуспешни обиди за најавување или доживување тешкотии со процедурата KYC.

Обложувачите, без сомнение, си ја чешаат главата токму оваа секунда и се прашуваат како можат да ги отклучат своите сметки за да пристапат до нивните добивки. Од нив се бара да започнат контакт со персоналот за поддршка на корисници што е можно поскоро.

 1. Отворете ја адресата на е-пошта што ја користевте за да се регистрирате за сметката на Мистер Грин.
 2. Подгответе порака и испратете ја на customerservice@mrgreen.com.
 3. Во темата, опишете го вашиот проблем: „Сметката ##### е блокирана“
 4. Во телото на е-поштата, разгледајте го проблемот детално. Можеби ќе треба да го поднесете следново:
  1. детален опис на информациите за вашата регистрација,
  2. уредот што се користи за воспоставување на сметката и
  3. Скенирана копија од лична карта со фотографија, други докази за идентификација и скенирани копии од депозити направени во спортската книшка.

Како да затворите сметка

Кога играте на онлајн-страницата за спортско обложување на Мистер Грин, затворањето на сметката на играчот е исто толку едноставно како да започнете нова. Од друга страна, мора да знаете дека откако ќе ја деактивирате сметката, никогаш нема да можете повторно да ја користите истата адреса на е-пошта за да се најавите на страницата повторно.

Како резултат на тоа, г-дин Грин им овозможува на корисниците привремено да ги оневозможат сметките на нивните играчи наместо трајно да ги откажат сметките на нивните клиенти. Откако ќе го прочитате ова, ќе откриете детални инструкции за трајно деактивирање на вашата сметка на Mr. Green доколку сè уште сте подготвени да го правите тоа.

 1. Повлечете го секое трајно салдо што може да го имате на вашата сметка.
 2. Испратете неформална е-пошта до службата за корисници на г. Грин.
  1. Вклучете го вашето име и презиме, датум на раѓање и адреса.
  2. Експлицитно изразете ја вашата желба да го отповикате овластувањето за директно задолжување.
  3. Експлицитно побарајте бришење на вашите податоци.
 3. Побарајте потврда за откажување
 4. Погрижете се да побарате потврда за раскинување.
Total score10.0
Добрите
+ Нежна тема
+ Наградувано казино
+ Ексклузивни слотови

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (43)
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
ТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming