Mr Green Рецензија на книговодителите 2024 - Deposits

Mr GreenResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус $1200 + 200 бесплатни вртења
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Mr Green is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Неколку прегледи на г-дин Грин ги прескокнуваат различните начини на плаќање наместо да се фокусираат на спортската книга и казиното. Сепак, ние го препознаваме ова значење, па затоа можете да ги најдете сите информации што ви се потребни во врска со оваа постапка подолу.

Опциите за банкарство кај Мистер Грин се малку ретки во количина, но она што се нуди вклучува некои од најголемите и најзгодните начини на плаќање на пазарот. Г-дин Грин им обезбедува на своите клиенти неколку форми на депозит и можности за повлекување. Покрај вообичаените опции за кредитна или дебитна картичка, клиентите можат да користат и е-паричници или дури и директни банкарски трансфери.

Откако ќе се регистрирате и ќе се најавите, ќе можете да видите дали некоја од овие банкарски опции е достапна за нови сметки или на вашата локација.

Прифатени начини на плаќање во г-дин Грин

Метод за плаќањеМаксимум на депозитМинимум депозитВреме за депозитНадоместоци
Нетлер10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
Банкарски трансфер8.000,00 евра10,00 евра24 часаБез надомест
Доверливо9.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
Виза10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
MasterCard10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
Скрил10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
PaySafe300,00 евра10,00 евраИнстант3,90 евра
PayPal10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
Виза електрон10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест

Како да депонирате пари

 1. Отворете ја страницата на г-дин Грин и најавете се користејќи ја вашата адреса за е-пошта/корисничко име и лозинка.
 2. Кликнете на билансот до профилот во горниот десен агол на страницата на работната површина или долниот десен агол на апликацијата. Ќе бидат прикажани различните методи на депонирање.
 3. Изберете го саканиот начин на плаќање од достапните избори. Можете да го измените начинот на плаќање со кликнување на „Промени“
 4. Откако ќе го изберете методот што сакате да го користите за додавање средства на вашата сметка, мора да ја внесете саканата сума.
  1. Изберете една од претходно поставените суми или внесете ја вашата во соодветното поле. Ако вашиот депозит е предмет на провизија, износот на надоместокот ќе се појави веднаш над полето што ја содржи саканата сума.
 5. Изберете ја опцијата „Депозит на мојата сметка“ за да ја завршите трансакцијата.
 6. Откако ќе изберете начин на плаќање, ќе бидете испратени до веб-страницата на соодветниот давател на плаќање во нова картичка или прозорец. Преземете ги потребните чекори за да го завршите плаќањето.
 7. Овие упатства се разликуваат малку од еден до друг банкарски метод. Под претпоставка дека трансферот е успешен, треба веднаш да ги видите парите на вашата сметка на Мистер Грин.

Ако немате средства додека играте и не сакате да ја напуштите играта, можете да ја користите функцијата „Брз депозит“ на г-дин Грин.

Валути прифатени во г-дин Грин

Следниве се прифатените валути кога играте на онлајн обложувалницата Мистер Грин.

 • евра
 • Британска фунта стерлинг
 • Канадски долари
 • Норвешка круна
 • Шведската круна
 • Данска круна
 • САД долари