Mr Green рецензија за кладилници - Deposits

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Неколку прегледи на г-дин Грин ги прескокнуваат различните начини на плаќање наместо да се фокусираат на спортската книга и казиното. Сепак, ние го препознаваме ова значење, па затоа можете да ги најдете сите информации што ви се потребни во врска со оваа постапка подолу.

Опциите за банкарство кај Мистер Грин се малку ретки во количина, но она што се нуди вклучува некои од најголемите и најзгодните начини на плаќање на пазарот. Г-дин Грин им обезбедува на своите клиенти неколку форми на депозит и можности за повлекување. Покрај вообичаените опции за кредитна или дебитна картичка, клиентите можат да користат и е-паричници или дури и директни банкарски трансфери.

Откако ќе се регистрирате и ќе се најавите, ќе можете да видите дали некоја од овие банкарски опции е достапна за нови сметки или на вашата локација.

Прифатени начини на плаќање во г-дин Грин

Метод за плаќањеМаксимум на депозитМинимум депозитВреме за депозитНадоместоци
Нетлер10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
Банкарски трансфер8.000,00 евра10,00 евра24 часаБез надомест
Доверливо9.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
Виза10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
MasterCard10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
Скрил10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
PaySafe300,00 евра10,00 евраИнстант3,90 евра
PayPal10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
Виза електрон10.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест

Како да депонирате пари

 1. Отворете ја страницата на г-дин Грин и најавете се користејќи ја вашата адреса за е-пошта/корисничко име и лозинка.
 2. Кликнете на билансот до профилот во горниот десен агол на страницата на работната површина или долниот десен агол на апликацијата. Ќе бидат прикажани различните методи на депонирање.
 3. Изберете го саканиот начин на плаќање од достапните избори. Можете да го измените начинот на плаќање со кликнување на „Промени“
 4. Откако ќе го изберете методот што сакате да го користите за додавање средства на вашата сметка, мора да ја внесете саканата сума.
  1. Изберете една од претходно поставените суми или внесете ја вашата во соодветното поле. Ако вашиот депозит е предмет на провизија, износот на надоместокот ќе се појави веднаш над полето што ја содржи саканата сума.
 5. Изберете ја опцијата „Депозит на мојата сметка“ за да ја завршите трансакцијата.
 6. Откако ќе изберете начин на плаќање, ќе бидете испратени до веб-страницата на соодветниот давател на плаќање во нова картичка или прозорец. Преземете ги потребните чекори за да го завршите плаќањето.
 7. Овие упатства се разликуваат малку од еден до друг банкарски метод. Под претпоставка дека трансферот е успешен, треба веднаш да ги видите парите на вашата сметка на Мистер Грин.

Ако немате средства додека играте и не сакате да ја напуштите играта, можете да ја користите функцијата „Брз депозит“ на г-дин Грин.

Валути прифатени во г-дин Грин

Следниве се прифатените валути кога играте на онлајн обложувалницата Мистер Грин.

 • евра
 • Британска фунта стерлинг
 • Канадски долари
 • Норвешка круна
 • Шведската круна
 • Данска круна
 • САД долари
Total score10.0
Добрите
+ Нежна тема
+ Наградувано казино
+ Ексклузивни слотови

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (43)
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
ТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming