Mr Green Рецензија на книговодителите 2024 - FAQ

Mr GreenResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус $1200 + 200 бесплатни вртења
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Mr Green is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Клиентите на Мистер Грин често се распрашуваат за овие теми пред, за време и по обложувањето.

П: Зошто не можам да ја најдам мојата земја на списокот?

Ако се обидете да му се придружите на Мистер Грин и вашиот регион не е наведен, веројатно не можете да играте таму. Поради јурисдикциските ограничувања и законските забрани, казиното најверојатно не прифаќа играчи од вашата земја.

П: Колку време е потребно за да се потврди корисничката сметка?

Г-дин Грин бара од сопствениците на сметките да достават документација за верификација при отворањето на сметката. Документите добиени подоцна во текот на денот ќе бидат потврдени подоцна. Доколку трудовите што сте ги поднеле не ги исполнуваат условите, ќе бидете известени преку е-пошта и ќе бидете прашани повторно да ги испратите ажурираните верзии што е можно поскоро.

П: Зошто е неопходен процесот на верификација?

За казиното да ја задржи лиценцата за коцкање, со закон се бара да собира лични податоци од секој играч. Бидејќи малолетното коцкање е незаконско, тие преземаат мерки на претпазливост за да ги задржат малолетниците надвор од локацијата. Поради ова, казиното ќе побара од вас многу типови за идентификација за да го потврди вашиот идентитет.

П: Дали е можно да се отстрани регистрираната кредитна картичка?

Кликнете на менито „Депозит“, потоа на опцијата „Промени“ доколку сакате да отстраните картичка од вашата сметка. Ќе се појави икона за мало пенкало штом ќе кликнете на копчето; од таму, можете едноставно да кликнете на картичката што сакате да ја избришете и изберете „Избриши“

П: Што би се случило ако мојот депозит беше неуспешен, а сепак парите беа извадени од мојата сметка?

Нема потреба од паника. Можевте да го доживеете ова затоа што вашите пари биле во однапред одобрена шема на задржување. Ако депозитот е успешен, тој ќе се одрази на вашата сметка во рок од неколку минути. Ако не се, давателот на плаќање ќе добие одбиено плаќање.

Неизбежно е да се справите со проблем од ваква природа, но бидете сигурни дека тој ќе биде саниран во следните 24 часа. Ако сè уште имате проблеми, може да го потврдите завршувањето на трансакцијата со обезбедување на услуги за клиентите со копија од вашиот банкарски извод.