Mr Green рецензија за кладилници - FAQ

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Клиентите на Мистер Грин често се распрашуваат за овие теми пред, за време и по обложувањето.

П: Зошто не можам да ја најдам мојата земја на списокот?

Ако се обидете да му се придружите на Мистер Грин и вашиот регион не е наведен, веројатно не можете да играте таму. Поради јурисдикциските ограничувања и законските забрани, казиното најверојатно не прифаќа играчи од вашата земја.

П: Колку време е потребно за да се потврди корисничката сметка?

Г-дин Грин бара од сопствениците на сметките да достават документација за верификација при отворањето на сметката. Документите добиени подоцна во текот на денот ќе бидат потврдени подоцна. Доколку трудовите што сте ги поднеле не ги исполнуваат условите, ќе бидете известени преку е-пошта и ќе бидете прашани повторно да ги испратите ажурираните верзии што е можно поскоро.

П: Зошто е неопходен процесот на верификација?

За казиното да ја задржи лиценцата за коцкање, со закон се бара да собира лични податоци од секој играч. Бидејќи малолетното коцкање е незаконско, тие преземаат мерки на претпазливост за да ги задржат малолетниците надвор од локацијата. Поради ова, казиното ќе побара од вас многу типови за идентификација за да го потврди вашиот идентитет.

П: Дали е можно да се отстрани регистрираната кредитна картичка?

Кликнете на менито „Депозит“, потоа на опцијата „Промени“ доколку сакате да отстраните картичка од вашата сметка. Ќе се појави икона за мало пенкало штом ќе кликнете на копчето; од таму, можете едноставно да кликнете на картичката што сакате да ја избришете и изберете „Избриши“

П: Што би се случило ако мојот депозит беше неуспешен, а сепак парите беа извадени од мојата сметка?

Нема потреба од паника. Можевте да го доживеете ова затоа што вашите пари биле во однапред одобрена шема на задржување. Ако депозитот е успешен, тој ќе се одрази на вашата сметка во рок од неколку минути. Ако не се, давателот на плаќање ќе добие одбиено плаќање.

Неизбежно е да се справите со проблем од ваква природа, но бидете сигурни дека тој ќе биде саниран во следните 24 часа. Ако сè уште имате проблеми, може да го потврдите завршувањето на трансакцијата со обезбедување на услуги за клиентите со копија од вашиот банкарски извод.

Total score10.0
Добрите
+ Нежна тема
+ Наградувано казино
+ Ексклузивни слотови

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (43)
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
ТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming