Mr Green рецензија за кладилници - Games

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Мистер Грин е модерна спортска книшка со одлична мобилна апликација за обложување во игра. Оваа страница е бесплатна за вистинските љубители на тенисот поради иновативното обложување во инстант тенис. Дури и ако бонусите и алтернативите за обложување на г-дин Грин не се толку многу како оние на некои од неговите конкуренти, тој го надоместува тоа со одличното спортско обложување во живо, коефициентите за обложување со висок калибар и деталните податоци за натпреварот. Во меѓувреме, облозите за Џекпот на страницата одржуваат надеж за победа која ќе го промени животот.

Мистер Грин, како и другите онлајн обложувалници од највисоко ниво, нуди шанси за речиси секој спорт. За да видите што се нуди, отворете ја спортската книшка и веднаш ќе видите избор од најчестите облози. Од друга страна, ако изберете „Сите спортови“, оваа обложувалница ќе ги прикаже сите достапни пазари за обложување.

Најпопуларни спортови

Многу луѓе го сметаат фудбалот за најпопуларен спорт за обложување, но тенисот има и милиони ентузијасти. Ова е причината зошто фантастичната карактеристика наречена Инстант тенис е достапна на спортскиот книг на г-дин Грин.

Тенисот е популарен долго време, а таа популарност се протега и на пазарите за обложување. АТП, ВТА, Хопман Купот и Меѓународната тениска федерација (ИТФ) се само некои тениски лиги на кои може да се обложуваат на Мистер Грин.

Тенискиот сектор за обложување може да има корист од податоците и статистичките податоци што раководните тела на спортот ги ставаат на располагање на јавноста. Многу луѓе мислат дека тенисот е еден од спортовите кои најмногу размислуваат напред во овој поглед. Зголемената популарност на тенисот може делумно да се припише и на фактот дека натпреварите може да се играат често во текот на неделата.

Обложување во живо

За време на нашиот преглед на Мистер Грин, откривме многу интересни карактеристики, а една од нив беше делот за обложување во живо.

Одете во спортската книшка и кликнете на табулаторот „Обложување во живо“. Една единствена карактеристика е тоа што можете да ги видите многуте тековни настани без да го отворите делот. Фудбал, е-спорт, тенис и слично може да бидат достапни на одреден ден, но секој од нив ќе зависи од денот во неделата. Може да го олесните следењето на одредени настани со нивно додавање во списокот „омилени“.

Едноставно кликнете на настан во живо за да го започнете, а г-дин Грин ќе ви ги покаже многуте опции за обложување. Некои облози може да се стават само за време на играта, што го прави обложувањето во живо попривлечно од обложувањето пред натпреварот. Обложувалницата создаде многу пазари бидејќи некои настани може да имаат голем број алтернативи за обложување.

Не заборавајте дека оваа обложувалница нуди некои од најсеопфатните статистики на пазарот. Проверете дали сакате да станете експерт за обложување.

американски фудбал

Ако сакате да ставите облог на Американски фудбал, ќе имате можност да изберете меѓу најдобрите игри што сега се играат. Може да ставате облози на Националната фудбалска лига (НФЛ), фудбалските натпревари на колеџ NCAA и други настани во американски фудбал во Мистер Грин.

Обложувањето со распространето обложување и обложувањето со парична линија се двете основни опции за обложување за игрите во американски фудбал што се играат во онлајн спортските книги. Љубителите на разни спортови уживаат да обложуваат на бодови бидејќи тоа гарантира дека ќе имаат добро време гледајќи го натпреварот без оглед на исходот на натпреварот. Ќе бидете на работ на возбуда дури и ако вашиот тим има 20 поени предност и играта е веќе завршена затоа што ви треба уште еден гол од поле за да ја покриете линијата.

Кошарка

Кошарката е уште еден масовно популарен спорт со голема обложувачка заедница. Г-дин Грин е повеќе од среќен што ги задоволува потребите на своите клиенти заинтересирани за обложување на спортот.

Бројот на облози на кошарка е постојано околу врвот на сите спортови. Комбинира возбудливи игри со брз ритам со крајно случајни исходи, обезбедувајќи им на играчите низа опции за обложување кои ќе им помогнат да го искористат максимумот од својот фонд.

Ќе може да се обложувате на натпревари од некои од најпопуларните кошаркарски лиги на глобално ниво. Достапни се игри од НБА, Евролигата, Лигата на шампионите и многу други европски лиги.

Фудбал

Г-дин Грин служи значителен дел од индустријата за обложување поврзана со фудбалот поради широко распространетиот консензус дека фудбалот е најпопуларниот спорт во светот.

Може да се обложувате на различни настани, вклучувајќи ги Лигата на шампионите, Лигата на нации на УЕФА, Светското клупско првенство на ФИФА, англиската Премиер лига, германската Бундес лига и многу други натпреварувања.

Не би требало да имате никаков проблем да пронајдете нешто што ги задоволува спецификациите што ги имате за вашите потреби за обложување бидејќи г-дин Грин прифаќа облози на практично сите главни лиги што сега се достапни.

Хокеј

Леден хокеј е возбудлив спорт. Има десетици лигашки натпревари и меѓународни натпревари низ Европа и Северна Америка, што го прави совршен спорт за обложување бидејќи е брз, интензивен и често насилен. Возбудлив избор на пазари за обложување за хокеј на мраз е достапен во реномирана обложувалница како Мистер Грин.

Примерите вклучуваат Американска хокеј лига, шведски SuperElit, Лигата на шампионите во хокеј и руските KHL и NHL.

Вкупните цели е одличен поради неговиот низок ризик ако штотуку почнувате на пазарот. Со оглед на тоа што исклучувањата се невообичаени во хокејот на мраз, пазарот за постигнување на двата тима е добар облог ако мислите дека сте откриле натпревар во кој едната страна можеби нема да постигне гол. Пазарот за точни резултати е малку поризичен, но се исплати многу ако погодите правилно.

Одбојка

Не е тешко да се каже дека одбојката не е еден од најраспространетите спортови во светот. Додека многумина се обложуваат на меѓународни турнири како што се Меѓународното првенство во одбојка на песок и Европското првенство, други сакаат да се обложуваат во врвните локални лиги во земји како Финска, Германија, Филипини, Полска и Русија.

Облозите може да се стават на различни меѓународни и домашни професионални спортски настани. Многу љубители на спортот се обложуваат на исходот на натпреварот. Сепак, достапни се и неколку специјализирани облози на одредени натпревари, вклучувајќи го и облогот за хендикеп во сетови, како и многу директни пазари.

На што друго да се обложувате

Покрај спортското обложување, Мистер Грин зема и облози на политика и забава. Ако сакате да се обложите на меѓународен настан, како на пример кој ќе биде следниот претседател на Соединетите Американски Држави, г-дин Грин е местото што ќе го направи тоа.

Клучно е да се знае дека не сите нации дозволуваат бизниси како што се еСпорт и политичко обложување. Г-дин Грин има корисна алатка за гео-филтрирање што ќе ви помогне брзо да ги искористите најдобрите опции, без разлика каде се наоѓате.

Г-дин Грин нуди и да се обложува на телевизија и новина. Опсегот на ризици на телевизија претставени од реалните шоуа е еден од најпримамливите елементи. Облозите може да се стават на евентуалните победници, на следната рунда на игра и на позицијата на конкретниот натпреварувач во рангирањето.

Total score10.0
Добрите
+ Нежна тема
+ Наградувано казино
+ Ексклузивни слотови

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (43)
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
ТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming