Mr Green Рецензија на книговодителите 2024 - Tips & Tricks

Mr GreenResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус $1200 + 200 бесплатни вртења
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Mr Green is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Иако спортското обложување може да биде возбудливо, користењето на Мистер Грин го прави искуството значително позабавно, побезбедно и поисплатливо. Овие предлози и препораки може да им користат на обложувачите да го искористат максимумот од своето време таму.

Држете се со победничките тимови и спортисти

Широк опсег на исходи зависи од тоа дали ја гледате работата на тимот или поединецот. Играчите кои се навистина во зоната се практично незапирливи. Изгледаат бледо како снег кога не се во зоната. Обложувачите имаат фантастична шанса да ги победат ризиците со искористување на топлите и студените серии.

Размислете рационално и одржувајте отворен ум за да ги зголемите вашите шанси за победа. Веројатно треба да избегнувате обложување на некој клуб ако има силен домашен рекорд кој вклучува победи над неколку слаби противници.

Следете ги вашите стратегии и сè што може да ви помогне да ја продолжите победничката серија. Мора да се земе предвид неодамнешниот настап на тимот против ширењето пред да се стави облог во тој тим.

Размислете за предностите на домашно поле

Како коцкар на спортски настан, потребна ви е секоја предност што можете да ја добиете, а предноста на домашниот тим е една од нив.

Во игра се повеќе фактори отколку само времето и локацијата на тимот што придонесуваат за значењето на предноста на домашен терен.

Ако има многу луѓе таму да навиваат за домашната страна, тие би можеле да имаат предност. Луѓето имаат поголема веројатност да се истакнат кога ќе почувствуваат дека нивните напори се забележани. Има докази од истражувања кои покажуваат дека домашниот тим има предност во спортот со голема публика.

Па дури и најсилните професионални играчи се под влијание на физички исцрпувачкото искуство на патување, па затоа домашните тимови имаат предност. Докажано е, на пример, дека напорниот распоред на патувања во лигата ја попречува способноста на играчите во НБА да се претстават на својот врв.

Совладете ја уметноста на користење на статистички алатки за стекнување на предности

Успешните коцкари и креатори на шанси во голема мера се потпираат на софтвер кој им помага да ги анализираат податоците и моделите. Многу онлајн ресурси даваат опции со ниска или без трошоци.

За да научите да ги користите овие алатки за прв пат, ќе треба малку работа. Кога тоа ќе се случи, шансите за успех на обложувачот значително се зголемуваат. Како и да е, вештите спортски обложувачи можат брзо да ги препознаат и имплементираат најраспространетите обложувања.

Спортските книги и другите обложувачници може да стекнат знаење со тестирање на нивните тренд идеи. Пристапите за анализа на податоци можат да им помогнат на коцкарите да ги видат моделите дури и ако нивните облози се појавуваат сосема случајно, што доведува до поинформирани одлуки.

Ако не сте сигурни, заштитете ги вашите облози

Во спортското обложување, хеџирањето се користи за да се намали изложеноста на загуби или да се гарантира враќање на инвестицијата. Хеџингот е стратегија за намалување на изложеноста на ризик што потенцијално може да го заштити вашето богатство.

Иако процесот на хеџинг може да изгледа сложен на прв поглед, основната премиса е прилично лесно да се сфати. Нов облог е направен по различен исход од оригиналниот. Можете да профитирате без оглед на резултатот или да го намалите ризикот од вашиот прв облог. Крајната цел е да се намалат загубите што е можно повеќе.