Mr Green Рецензија на книговодителите 2024 - Withdrawals

Mr GreenResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус $1200 + 200 бесплатни вртења
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Mr Green is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Како да гледате дека вашиот сакан тим или играч освојува титула, собирањето на вашата награда е возбудливо искуство. Време е да ги искеширате вашите добивки сега кога сте го направиле соодветниот сооднос на облози, сте го преземале ризикот од бонус и сте го зголемиле вашиот субсидиум.

Постапката за повлекување е многу слична на онаа за правење депозит. Ајде да ги разгледаме чекорите што треба да ги направите.

Запомнете дека процесот на повлекување може да потрае повеќе време од очекуваното. Може да потрае само еден работен ден и до седум. Депозитите и повлекувањата мора да се направат со истиот начин на плаќање.

Прифатени начини на плаќање во г-дин Грин

Метод за плаќањеМаксимум за повлекувањеМинимум за повлекувањеВреме за повлекувањеНадоместоци
Нетлер0,00 €0,00 €-Без надомест
Банкарски трансфер0,00 €10,00 евра6 дена1,50%
Доверливо0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
Виза0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
MasterCard0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
Скрил0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
PaySafe0,00 €30,00 евраИнстант1,50%
PayPal0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
Виза електрон0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест

Како да се повлечете

  1. Отворете ја страницата на г-дин Грин и најавете се користејќи ја вашата адреса за е-пошта/корисничко име и лозинка.
  2. Одете во менито и изберете „Повлечете“
  3. Изберете опција за плаќање. За да ги повлечете вашите средства, користете го истиот начин на плаќање што го користевте за депонирање.
  4. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете или изберете од достапните опции. Која опција за плаќање ќе ја користите ќе ги одреди минималните и максималните износи што може да ги добиете.
  5. Кликнете Потврди. Г-дин Грин потоа ќе ве упати на екранот за плаќање, каде што можете да ги внесете вашите информации или, доколку парите биле успешно обработени, на страница за потврда.