Mr Green рецензија за кладилници - Withdrawals

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Како да гледате дека вашиот сакан тим или играч освојува титула, собирањето на вашата награда е возбудливо искуство. Време е да ги искеширате вашите добивки сега кога сте го направиле соодветниот сооднос на облози, сте го преземале ризикот од бонус и сте го зголемиле вашиот субсидиум.

Постапката за повлекување е многу слична на онаа за правење депозит. Ајде да ги разгледаме чекорите што треба да ги направите.

Запомнете дека процесот на повлекување може да потрае повеќе време од очекуваното. Може да потрае само еден работен ден и до седум. Депозитите и повлекувањата мора да се направат со истиот начин на плаќање.

Прифатени начини на плаќање во г-дин Грин

Метод за плаќањеМаксимум за повлекувањеМинимум за повлекувањеВреме за повлекувањеНадоместоци
Нетлер0,00 €0,00 €-Без надомест
Банкарски трансфер0,00 €10,00 евра6 дена1,50%
Доверливо0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
Виза0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
MasterCard0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
Скрил0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
PaySafe0,00 €30,00 евраИнстант1,50%
PayPal0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест
Виза електрон0,00 €0,00 €ИнстантБез надомест

Како да се повлечете

  1. Отворете ја страницата на г-дин Грин и најавете се користејќи ја вашата адреса за е-пошта/корисничко име и лозинка.
  2. Одете во менито и изберете „Повлечете“
  3. Изберете опција за плаќање. За да ги повлечете вашите средства, користете го истиот начин на плаќање што го користевте за депонирање.
  4. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете или изберете од достапните опции. Која опција за плаќање ќе ја користите ќе ги одреди минималните и максималните износи што може да ги добиете.
  5. Кликнете Потврди. Г-дин Грин потоа ќе ве упати на екранот за плаќање, каде што можете да ги внесете вашите информации или, доколку парите биле успешно обработени, на страница за потврда.
Total score10.0
Добрите
+ Нежна тема
+ Наградувано казино
+ Ексклузивни слотови

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (43)
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
ТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming