Optibet Рецензија на книговодителите 2024

OptibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $200
Голем избор на игри
Брзо повлекување и надополнување
Најголема количина на бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем избор на игри
Брзо повлекување и надополнување
Најголема количина на бонуси
Optibet is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите не се изоставени во овој обложувач, а обложувачите можат да ги искористат сите за да ги подобрат своите искуства. Првиот е бонус за добредојде што се совпаѓа со првичниот вложен депозит и го надополнува со дополнителни 75 евра во облози со попуст за да ви помогне добро да се подмирите; тоа не е се. Обложувач исто така има повеќе бонуси, вклучувајќи:

 • ComboBoost бонус
 • Неделна спортска понуда
 • Мултипликатор на облози
 • Неделни награди за јануари

Обложувачите на Optibet исто така можат да имаат корист од тоа што се дел од програмата за лојалност. Освен ексклузивни промоции и бонуси, програмата Доверба нуди и кешбек. Играчите мора да соберат поени и подоцна да ги откупат за готовина во делот „Мои поени“. Во Optibet, чантата за добрите секогаш има нешто во продавница за обложувачите. Некои од овие сезонски промоции и бонуси траат само за краток период. Обложувачите мора да ја следат страницата за промоција за да се осигураат дека нема да ги пропуштат новите.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

Optibet е во коцкарската индустрија веќе неколку години и очигледно успеа да ја изгради крајната дестинација за обложување за своите членови. Обложувалницата е оптимизирана да работи на различни уреди, вклучувајќи компјутери, таблети и мобилни телефони. Има мобилна апликација која може да се преземе и на уреди со Android и iOS. Спортската книшка е достапна на руски, латвиски, фински и англиски јазик. Овие јазици се распространети меѓу нејзините членови.

Optibet има директен процес на регистрација што обложувачите можат да го завршат за неколку минути. Откако ќе се потврдат вашите податоци, играчите можат без напор да се пријават на нивните сметки на Optibet. Тие имаат пристап до сите пазари за обложување и достапни спортски настани. Некои од достапните спортови достапни на Optibet вклучуваат;

 • Тенис
 • Фудбал
 • Хокеј на мраз
 • Кошарка
 • Пинг Понг
 • Пикадо
 • Ракомет
 • Бокс
 • Снукер
 • Рагби

За да ја направи нивната обложувачка сесија позабавна, Optibet содржи популарни лиги на горниот дел од спортската книшка. Некои од врвните лиги вклучуваат:

 • премиер лига
 • НХЛ
 • Светско првенство У-20
 • НБА
 • TT Elite серија
 • Обединето првенство во рагби

За брзо пронаоѓање на вашиот омилен спорт, обложувачите можат да ја користат опцијата за пребарување. Тие можат да ги видат сите нивни тековни и подмирени ливчиња од врската „Мои облози“. При изборот на тимови, избраните настани се прикажуваат под Betslip плус можната победа. Оптибет нуди и обложување во живо на сите тековни спортски настани.

+20
+18
Затвори

Software

Провајдерите на софтверот Optibet се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Optibet , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

За да направи депозити и повлекувања што е можно побезболно, Optibet прифаќа бројни начини на плаќање. Без разлика дали депонирате или повлекувате на Optibet , уверени сме дека нивните начини на плаќање ќе ги најдете погодни и безбедни.

Deposits

Обложувачите можат лесно да депонираат средства на нивните сметки користејќи широк спектар на банкарски методи. Обложувачите мора да направат минимален депозит од 10 евра, а максималниот депозит е или 5000 евра во зависност од нивниот претпочитан метод. Играчите заинтересирани за бонус понуди мора да направат минимум депозит од 20 €. Некои од начините на плаќање се ограничени на некои локации. Иако обложувачите можат да ја отворат спортската книшка и да видат што е во живо, тие треба да создадат сметка и да направат минимален депозит пред да направат облог. Обложувачите можат да користат некои од овие методи, кои вклучуваат;

 • Виза
 • MasterCard
 • Ојтелер
 • Многу подобро
 • Сиирто
 • Нордеа
 • Данске банка
 • Скрил
 • Нетлер
 • Доверливо
 • Брз трансфер

Иако Optibet има бројни начини на плаќање, обложувачите мора да изберат метод што е погоден за нив. Спортската книшка не наплаќа такси за кој било направен депозит.

VisaVisa
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Откако ќе уживате во спортот, обложувањето и стекнете некои добивки, време е да се искеширате во делот за повлекување. Обложувачите можат да ги добијат своите добивки користејќи различни методи, вклучително и оние што се користат за правење депозити. Оваа спортска книшка не прифаќа криптовалути во моментот. Сепак, се надеваме дека ќе можат да работат на воведување на ова во системот наскоро. Главните методи за повлекување вклучуваат:

 • Доверливо
 • MasterCard
 • Ојтелер
 • Многу подобро
 • Сиирто
 • Данске банка
 • Скрил
 • Нетлер

Лимитот за повлекување е поставен на 5000 €, а кога исплатата го надминува овој опсег, се бара доказ за идентитет. Времето на обработка зависи од методот што се користи, но се движи од неколку часа до најмалку пет дена за жичен трансфер. Во моментов, Optibet го користи само еврото како своја функционална валута.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Optibet наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Optibet се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Security

Оптибет поседува лиценца за коцкање од Малта, Латвија, Литванија, Естонија, Курасао и Шведска. Оваа комбинација значи дека само одреден број земји можат да се обложуваат на овој обложувач. Спортската книшка, исто така, обезбедува врвна шифрирање на страницата. Користи SSL технологија за шифрирање, а заштитните ѕидови гарантираат дека софтверот не е достапен за никакви злонамерни луѓе. И покрај тоа што спортската книшка го прави својот дел, обложувачите се охрабруваат да се грижат за своите информации користејќи силни лозинки и спречувајќи други луѓе да ги користат нивните гаџети или сметки. Сепак, играчите во одредени земји не можат да пристапат до овој обложувач. Тие вклучуваат:

 • Авганистан
 • Австралија
 • Канада
 • Кина
 • Куба
 • Естонија
 • Финска
 • Иран
 • Италија
 • Холандија
 • Северна Кореа
 • Јужна Кореа
 • Романија
 • Русија
 • Словачка
 • Шведска
 • Шпанија
 • Обединето Кралство
 • Соединети Држави

Во случај на какви било проблеми со Optibet, поддршката за корисници е достапна преку телефонски повик, функција за разговор во живо, текстуална порака или е-пошта на [email protected]. Поддршката за корисници е достапна само на фински и англиски јазик во моментов. Сепак, деталниот дел ЧПП нуди увид во некои вообичаени проблеми и обезбедува брзи решенија.

Responsible Gaming

Optibet е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Оптибет е спортска книшка која постои од 1999 година пред да се вклучи на пазарот за онлајн коцкање во 2008 година. Обложувалницата првично беше позната како Baltic Bet пред да се ребрендира во Optibet. Обложувалницата цели главно обложувачи во балтичкиот регион и неодамна се прошири за да му служи на големиот европски регион преку својата глобална страница. Има повеќе лиценци од Литванија, Естонија, Малта, Латвија, Курасао и Шведска.

Оптибет располага со широк спектар на пазари за обложување кои опфаќаат различни континенти. Исто така, постојат бројни начини на депозит и исплата за обложувачите да префрлаат средства погодно. Промоциите и бонусите внесуваат возбуда со повеќе пари за обложување на игри по избор. Овој детален преглед на обложување нагласува некои од функциите достапни во Optibet.

Оптибет поседува лиценци од различни балтички земји и Управата за игри на среќа на Малта. Обложувалницата им овозможува на обложувачите да ставаат облози во бројни спортови ширум светот, вклучувајќи ги и нишаните спортови како што се пинг-понг и биатлони. На Optibet, обложувачите можат да депонираат и повлекуваат пари користејќи многу начини на плаќање. Некои од ограничувањата што може да се подобрат овде го вклучуваат недостатокот на разновидност на валути и фактот дека криптовалутите сè уште не се достапни. Оваа спортска книшка има повеќе од четири канали за поддршка на клиентите, давајќи им на корисниците доверлива линија за помош.

Оптибет, исто така, располага со дел за казино полн со возбудливи игри каде играчите добиваат вистински пари. Ако сакате да истражите повеќе, тој дел може да биде место за почеток. Optibet има уште долг пат за да го подобри обезбедувањето на услуги и неговите карактеристики, но она што го разгледавме не е лоша зделка. Секогаш не заборавајте да практикувате безбедно коцкање.

Кратки факти

Година на основање: 2008

Account

Создавањето сметка со Optibet е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во Optibet .

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: Optibet ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Optibet нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Optibet . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Visa, Neteller, MasterCard, Bank Transfer . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Бејзбол, Голф, Кошарка, Пикадо, Виртуелни спортови за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Optibet нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Optibet го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe