Parimatch

Age Limit
Parimatch
Parimatch is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Parimatch

Обложувајте се на спорт со Parimatch, онлајн букмејкер кој има и казино, казино во живо и покер. Не е изненадување што многу коцкари се собираат на оваа страница поради нејзиниот елегантен и интуитивен распоред. Parimatch привлекува корисници од целиот свет, иако неговата популарност е најголема во Источна Европа.

Меѓу многуте пазари достапни во спортскиот дел на Parimatch е и популарниот пазар „во игра“. Parimatch може да го направи обложувањето многу попријатно со помош на функции како што се задолжување и гледање игри во реално време. Не го занемарувајте делот за казино што содржи игри од познати продавачи.

Зошто да играте на Parimatch?

За да започнеме со нашето испитување на букмејкерот, гарантираме дека тие се сигурна и сигурна опција за нашите играчи. Ние, исто така, ја проценуваме покриеноста на спортската книшка, опциите за обложување и прифатените начини на плаќање.

Нашата сеопфатна анализа на Parimatch нè наведе да заклучиме дека играчите кои бараат врвни услуги за онлајн игри ќе бидат задоволни од она што ќе го најдат таму. Шансите се конкурентни, многу пазари се достапни за секој натпревар, а операторот нуди широк спектар на спортови.

Ако уживате во обложување на спорт, ќе ви се допадне Паримач.

About

Да се тврди дека Parimatch знае што прави би било потценување, со оглед на неговите 25+ години во индустријата. Оваа спортска книшка е многу популарна во регионот на ЗНД поради широката разновидност на возбудливи опции за онлајн спортско обложување и забавни казино игри.

Иако брзо растеше од своите поскромни почетоци, ја задржа својата препознатлива топлина.

Од своето основање во 1994 година, Parimatch стана добро признат како водечка платформа за обложување ширум светот. Parimatch напредуваше во деловниот свет, со поддржувачи од висок профил како Мајк Тајсон и Конор Мек Грегор и партнерство со украинскиот фудбалски моќник Шахтјор Доњецк.

Games

Како што беше кажано претходно, Parimatch нуди многу квалитетна спортска книга. Можеби првичниот впечаток е дека е тешко да се дојде до него, но во реалноста, тоа е прилично едноставно. Обложувачите можат да ги најдат сите опции на левата страна на екранот, но најважните настани се прикажуваат smack dab во центарот на екранот. Ова осигурува дека нема да пропуштите ниту една акција.

Корисниците на Parimatch имаат пристап до широк спектар на пазари за обложување, кои тие можат да ги изберат според спорт по нивен избор. Следствено, можете да го изберете изборот што најмногу одговара на вашите потреби и потоа да го ставите вашиот облог таму.

Испитајте го секој дел за подобро да разберете што да очекувате од нив. Имате повеќе од 500 алтернативи за некои од настаните.

Withdrawals

Возбудата од добивањето на вашата награда е споредлива со гледањето тим или играч што го поддржувате за да го однесе првенството дома. Време е да ги платите вашите добивки сега кога сте го направиле потребниот број облози, го прифативте ризикот поврзан со бонусот и ја зголемивте големината на вашата сметка.

Чекорите потребни за повлекување се слични на оние потребни за да се направи првичен депозит. Ајде да ги разгледаме мерките што треба да ги преземете.

Имајте на ум дека повлекувањето на вашите средства може да потрае подолго од предвиденото. Може да потрае само еден работен ден или седум дена за да се заврши. Во повеќето случаи, играчите мора да го користат истиот начин на плаќање кога прават депозити како и при повлекување.

Bonuses

Сајтовите за коцкање обезбедуваат и промовираат бонуси за добредојде и промоции како да нема утре, бидејќи тие добро знаат дека тоа е најдобриот начин да се привлечат нови играчи и да се задржи нивната клиентела. Бонуси за депозит за натпревар, бонуси за враќање на готовина, бонуси за бесплатни облози и бонуси за бесплатни билети се само неколку примери.

И покрај неговата важност како врвна страница за обложување iGaming, Parimatch им нуди на играчите релативно малку промоции и стимулации. Ова покажува дека веб-страницата може да постигне многу дури и без да нуди стимулации и има шанса да се прошири во арената на бонуси и промоции.

Languages

Обложувачите мора внимателно да ги разгледаат повеќејазичните услуги што им ги става на располагање една спортска обложувачка компанија. Тоа веројатно ќе биде една од најзначајните одлуки што некогаш ќе ги донесат. Сепак, тоа е една од работите што огромното мнозинство луѓе ја занемаруваат.

Според упатствата за обложување за фер плеј, од коцкарите не треба да се бара да користат веб-локација напишана на јазик што не можат да го разберат. Поради ова, добрата веб-страница за спортско обложување ќе им обезбеди на клиентите алтернативи за повеќе од еден јазик за читање и пишување.

Постои можност дека коцкарите нема да бидат свесни за ограничувањата за обложување што постојат или како да побараат помош. Уште полошо, постои можност ненамерно да ги прекршат Условите и правилата, што би резултирало со откажување на нивните сметки и губење на сите готовински салда. Ова е затоа што немате достапни други јазични опции.

Поради ова, од витално значење е да изберете веб-локација што ви овозможува да играте на јазик што ви е удобно.

Support

Испитувањето на услугата за клиенти на букмејкерот е брза и лесна техника за да се направи разлика помеѓу добра и лоша локација за спортско обложување. За среќа, Parimatch повторно го задоволува ова барање со обезбедување на неколку канали преку кои корисниците може да побараат помош.

Опциите за поддршка на Parimatch ги вклучуваат стандардните методи на контакт, како што се разговор во живо и е-пошта, што го прави споредлив со другите онлајн обложувалници. Разговорот во живо е попрактичен од е-поштата бидејќи не бара да се најавите. Ако треба да се вратите на разговорот за да запомните нешто, Parimatch ќе ви испрати е-пошта транскрипт.

Испраќањето е-пошта некому бара повеќе време отколку разговорот во реално време, но има придобивки. Ако, од која било причина, едноставно не можете да најдете време да разговарате со претставник на Parimatch преку телефон, секогаш можете да контактирате со страницата преку е-пошта и да одвоите време да подготвите темелна порака.

Deposits

Првата работа кога почнувате да се коцкате онлајн во Parimatch е, се разбира, да ја финансирате вашата сметка. Неколкуте опции за депозит на Parimatch се одлични бидејќи имаат евтини минимални ограничувања и огромни максимални ограничувања.

Покрај тоа, кладилницата често ги обработува депозитите навремено. Ставањето пари на вашата сметка на Parimatch е лесно. Еве ги едноставните процедури за додавање средства на вашата сметка на Parimatch и многуте опции за тоа.

Total score8.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Португалски
БонусиБонуси (4)
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
ДржавиДржави (11)
Бразил
Виетнам
Индија
Индонезија
Канада
Кина
Малезија
Мексико
Пакистан
Танзанија
Тајланд
ИгриИгри (41)
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (5)
AstroPay Card
Bitcoin
EcoPayz
MasterCard
Visa
СофтверСофтвер (29)
Amatic Industries
Belatra
Betsoft
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
CT Gaming
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fugaso
GameArt
Igrosoft
Leap Gaming
Microgaming
NetGame
OneTouch Games
Platipus Gaming
Playson
Quickspin
Red Rake Gaming
Reel Time Gaming
Ruby Play
SmartSoft Gaming
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab