Power Casino

Age Limit
Power  Casino
Power Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Power Casino

Приклучувајќи се на пазарот за спортски обложувалници во 2018 година, Power Casino продолжува да нуди конкурентни опции за обложување кои им се спротивставуваат на најдобрите онлајн обложувалници на европскиот пазар за обложување. Иако веб-страницата е понова марка, нејзините клиенти уживаат во лесен за користење дизајн и привлечно онлајн обложување.

Корисниците ги забележуваат дарежливите промоции на веб-страницата и можностите за бонуси за онлајн спортско обложување. Нејзин сопственик е Uberalto NV, кој е лиценциран од Gaming Service Provider, лиценца број 365/JAZ. Задоволувајќи ги потребите на спортските љубители, платформата соработува со врвни провајдери на софтвер за обложување за спортско обложување онлајн, како што е BetSoft за да обезбеди технологија за спортско обложување и беспрекорно искуство за забава за спортско обложување.

За да се регистрирате за обложување на спортски натпревари, корисниците е-пошта или телефонираат на барањето за пријавување. Power Casino нуди многу можности за спортско обложување преку Интернет. Одржува рејтинг од 7,5 од 10 онлајн прегледи, што значи дека корисниците уживаат во понудите на платформата.

Како што новата спортска книшка продолжува да расте, таа носи онлајн спортско обложување до огромна публика со користење на иновативна технологија за да се искористи моќта на интернетот. Нејзините услуги се достапни за меѓународните спортски ентузијасти, што е причината поради која платформата нуди услуги на различни јазици. Играчите може да се обложуваат и со локални валути, како што се злота, Тугрик, чешка корона, евро и бразилски Реал

PowerCasino Спорт

PowerCasino се потпира на повеќе од дваесет и пет софтверски компании, кои ги напојуваат 1500 плус игрите на веб-страницата, што ја прави конкурентна со најдобрата онлајн обложувалница. Лобито со спортска тема е лесно да се движите од менито на казиното. Коцкарите бараат омилени спортски тимови, натпревари и индивидуални играчи.

Нудејќи детални распореди и статистика, коцкарите може да донесат информирани одлуки за обложување на мноштво можности за обложување. Со конкурентни коефициенти за обложување, онлајн обложувалницата останува една од растечките сајтови за спортско обложување на пазарот, која нуди пристап до меѓународни натпревари.

Кошарка

Во играта на вештина и доминација, играчите користат тимска работа за да победат против противничкиот тим. Неколку меѓународни лиги им нудат на коцкарите можност да се обложуваат кој ќе победи. Сепак, облозите не се ограничени само на победничките тимови. Облозите, исто така, покриваат бодови, индивидуални перформанси и други избори за обложување. Со пет играчи по тим, обложувачите мора да ги разберат перформансите на поединечните играчи, како и историјата на тимот на победи и загуби, за да стават паметен облог со онлајн обложувалницата.

Тенис

Меѓународните тениски натпревари ги рангираат најдобрите играчи врз основа на перформансите. За обложувачите, изборот на победничкиот тенисер може да вклучува статистика или знаење за рамката на умот на одреден играч. Обложувањето онлајн бара истражување и вештина, дури и со тенис каде што победникот не е секогаш фаворизиран за победа.

Фудбал

Како еден од омилените спортови во светот, фудбалот останува главен елемент на спортските книги, кој собира учество во обложување од светските фанови. Додека играчите ја движат топката од гол до гол, љубителите на спортот навиваат и се обложуваат, обложувајќи милиони на фаворизираните тимови, играчи и исходи од натпреварите.

Начини на плаќање во PowerCasino

Power Casino им нуди на корисниците различни повлекувања и методи на депонирање, кои се ривал на најдобрата веб-страница за онлајн обложување. Со партнерство со глобално признати брендови за плаќање, како што се Neteller, EcoPayz, Skrill и MasterCard, платформата обезбедува непречени финансиски трансакции за своите клиенти. Покрај дигиталните плаќања, картичките и банкарските трансфери, играчите може да користат и криптовалути кога се обложуваат на спорт.

Со прифаќање на Bitcoin и Litecoin, спортската книшка го отвора патот за анонимни депозити. Врз основа на блокчејн технологијата, криптовалутата е еден од најбезбедните и најприватните начини за депонирање средства преку Интернет. Играчите на Power Casino брзо ги користат услугите за инстант трансфери. Играчите можат да депонираат инстант трансфери за само 1000 евра дневно.

Секоја сума над 1000 евра, Power Casino ја обработува рачно. Веб-страницата ги ограничува максималните повлекувања на 10.000 евра. Минималните повлекувања целосно зависат од земјата на потекло на играчот и од давателот на плаќања што го избира корисникот.

Сепак, платформата го прави процесот на повлекување добивки беспрекорен. Играчот треба само да притисне копче означено со повлекување на веб-страницата на обложувалницата. Изберете го избраниот метод за повлекување и изберете ја сумата за повлекување. Со финансиските институции од висок профил кои ги напојуваат депозитите и повлекувањата, платформата брзо ги забрзува безбедните финансиски трансфери. Вклучувајќи картички, дигитални паричници, криптовалути и банкарски трансфери, начините на плаќање на Power Casino се конкурентни со другите големи спортски книги на пазарот.

Бонуси на PowerCasino

Гејмерите бараат подобри бонуси додека се обложувате во Power Casino, според онлајн прегледите. Сепак, платформата обезбедува бонус без депозит, бонус за добредојде и конкурентни шанси за обложување за привлекување свежи играчи. Бонусите за добредојде се стандардни. На оваа веб-локација, парите од бонус се одредуваат според начинот на плаќање што го користи играчот.

Начинот на плаќање може да резултира со бонус за прв депозит од 1000 евра. Сепак, промоцијата на депозитот на Јетон нуди само 20 проценти до 500 евра. Условите, условите и бонусите се предмет на промена. Другите сајтови може да понудат повисоки и повеќе бонуси, но обложувањето преку Интернет на Power Casino сè уште е конкурентно. Продолжува да привлекува играчи со своите бонус промоции за добредојде.

Играчите исто така уживаат во а бонус за повторно вчитување, кој се дистрибуира во четврток. Бонусите за четврток вклучуваат натпревар од 50 проценти до 500 евра. Овој бонус е достапен само по трет депозит на сметката на казиното на играчот. Барањата за обложување важат за секој бонус што го бара играчот. За бонусот во четврток, играчот треба да обложи 40 пати повеќе од износот на бонусот пред да ги повлече средствата. Структурата на спортски бонус на платформата не бара обложување. Овие бонуси се стимулации. Ако играчот направи три облози по коефициент 1,5 за по 10 евра, тој ќе добие бесплатен облог.

Зошто да се обложувате во PowerCasino?

Power Casino ужива позитивна онлајн репутација за својата спортска книга. Со голем број позитивни критики, веб-страницата продолжува да привлекува играчи. Со партнерство со некои од врвните софтверски брендови во индустријата, Power Casino администрира беспрекорно искуство за публиката на онлајн обложување.

Неговиот бонус за добредојде е доволно конкурентен за да донесе нови играчи, иако некои рецензенти сакаат да видат подобри бонуси. Важно е играчот да ги разбере барањата за бонуси. Некои од бонусите на спортската книшка имаат барања за обложување до 40 пати пред корисникот да повлече средства.

Судејќи според онлајн присуството на веб-страницата, ентузијастите на спортските книги на платформата продолжуваат да уживаат во огромните онлајн опции за спортско обложување достапни во Power Casino. Како регулиран бизнис, лиценцирањето бара од компанијата да се придржува до строгите прописи и етичките деловни практики. Нови играчи може да се приклучат на страницата без однапред да поднесат лични податоци. Оваа опција е единствена за платформите за онлајн обложување, кои бараат проверка на идентитетот и идентификација однапред.

Користејќи ги врвните даватели на плаќања, платформата обезбедува сигурни финансиски трансфери за обложување на спорт. Нејзината посветеност на одговорното коцкање е суштински аспект на одржувањето на лиценцирањето. Како резултат на тоа, платформата обезбедува пораки и воспоставува политики за да им помогне на играчите да се коцкаат одговорно и да ги препознаваат предупредувачките знаци за ризик.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (13)
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Полски
Португалски
Руски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (8)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
ВИП бонус
Депозит бонус
Неделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
ДржавиДржави (54)
Јапонија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Белорусија
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Бугарија
Венецуела
Виетнам
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Естонија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Казакстан
Канада
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Литванија
Лихтенштајн
Македонија
Малезија
Мексико
Молдавија
Нов Зеланд
Норвешка
Панама
Парагвај
Перу
Португалија
Сингапур
Србија
Тајланд
Туркменистан
Турција
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Хондурас
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (43)
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (7)
Bitcoin
Debit Card
EcoPayz
MasterCard
Neteller
Skrill
Visa
СофтверСофтвер (27)
1x2Gaming
Amatic Industries
Apollo Games
BGAMING
Betsoft
Booming Games
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
GameArt
Habanero
Leap Gaming
Mascot Gaming
NetEnt
Paltipus
Play'n GO
Pragmatic Play
Quickspin
Red Tiger Gaming
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming