Royal Panda

Age Limit
Royal Panda
Royal Panda is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Royal Panda

Интернет-страницата за обложување Royal Panda е значаен играч скоро една деценија. Овој онлајн обложувач е создаден во 2013 година со седиште во Слиема, Малта. Обложувањето во Royal Panda е достапно на повеќе јазици. Тие вклучуваат англиски, германски, шпански, фински, норвешки, португалски, кинески и јапонски. Кон крајот на 2017 година, казино гигантот ЛеоВегас ја купи Royal Panda.

Локацијата беше купена за импресивни 60 милиони евра. Ова сугерира дека Royal Panda се смета за значителна инвестиција. Во последните пет години, како дел од чадорот на LeoVegas, страницата ги прошири своите пазари за спортско обложување.

Тоа е под надлежност на два регулатори. Првата е Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, со број на лиценца 39221. Втората е органот за игри на среќа на Малта, со број на лиценца MGA/CRP/237/2013. Коцкарите можат да ставаат облози користејќи повеќе валути како што се GBP, EUR, USD, CAD, NZD, BRL, JPY, INR, MXN и NOK.

Шансите се достапни во фракциони и децимални стилови, како и поневообичаени типови, вклучувајќи Хонг Конг, Индо и Малезиски. Уплатницата исто така содржи изобилство на популарни функции. Компактниот приказ и системскиот калкулатор ќе имаат масовна привлечност. Функцијата за брзи влогови е идеална за обложувачите кои сакаат да заштедат време додека ставаат облог.

Спорт кој се нуди во Royal Panda

Оваа онлајн обложувалница има контролна табла што овозможува пристап до барем 40 спортови. Откако корисникот ќе избере опција, таа ги прикажува подкатегориите за различни земји и настани. Овој уникатен интерфејс го олеснува наоѓањето на вистинскиот облог.

Royal Panda е популарна кај оние кои уживаат во обложување онлајн на фудбал бидејќи често има повеќе од 1.000 на располагање натпревари. Постојат и опции за обложување во живо што треба да се разгледаат. Сепак, коњските трки недостасуваат и покрај фактот што тие се еден од најчестите пазари за спортско обложување. Ова не ја спречи страницата да напредува. Коцкарите ќе се борат да најдат поголеми шанси за обложување од оние што ги нуди Royal Panda.

Достапните спортски пазари вклучуваат:

 • Фудбал
 • Тенис
 • Кошарка
 • Рагби сојуз
 • Рагби лига
 • Одбојка
 • Бејзбол
 • Крикет
 • Хокеј на мраз
 • Снукер
 • Пикадо
 • Формула 1
 • Бокс
 • Американски фудбал
 • Бадминтон
 • Возење велосипед
 • Ракомет
 • Голф
 • Биатлон
 • чинии
 • ММА
 • Хокеј на трева
 • НАСКАР
 • Крос-кантри скијање
 • Пинг Понг
 • Брзина патека
 • базен
 • Шах
 • Сурфање
 • Нетбол
 • Песапало
 • Пловење

Праведно е да се каже дека има по нешто за секого во каталогот на Royal Panda. Многу од пазарите се прикажани дури и на деловите за обложување пред натпреварот и во игра на страницата.

Повеќекратно спортско обложување

На најдобар сајт за онлајн обложување ќе им овозможи на обложувачите да ги наредат своите облози во множители. Ова е случај кога користите Royal Panda. Можно е да се вложат пари на повеќе од една селекција. Популарните множители вклучуваат двојки, тројки и четворки. Во пракса, тоа значи дека големите исплати се можни дури и со мали почетни влогови.

Комбинираната граница на шансите е 999/1. Иако ова може да изгледа привлечно, не е идеално за љубителите на системски и верижни облози. Границите на облогот и победата треба да се анализираат пред да се одлучи дали натрупувањето е најдобрата стратегија. За среќа, страницата јасно ги прикажува максималните облози за одредени спортски настани. Дневните добивки се ограничени на 100.000 фунти дневно. Ова ќе биде повеќе од фер за мнозинството љубители на спортско обложување.

Плаќања во Royal Panda

Овој обложувач има доволно широк различни начини на плаќање да се жали на масовен пазар. Обложувањето преку Интернет е можно преку некои од најчесто користените услуги, како што се дебитните картички Visa и MasterCard. Постојат и опции за е-паричник, вклучувајќи PayPal, Neteller и Skrill. Сепак, овие опции ќе го направат корисникот неподобен за бонус за добредојде.

Иако е поретко, спортското обложување преку Интернет со Royal Panda може да се финансира со припејд картички. Овие се одлични за водење на коцкање на поанонимен начин. Картичките Paysafecard и AstroPay се прифаќаат.

Минималниот бонус за депозит за новите играчи на Royal Panda е 10 фунти. Максималното ограничување ќе зависи од начинот на плаќање. Може да се движи од 1.500 до 15.000 фунти. Процесот на трансакција за депозити обично е моментален. Во меѓувреме, потребни се меѓу еден и пет дена за да се изврши повлекување. Исклучок од ова се Skrill и Neteller, кои нудат инстант повлекувања.

Ова е нешто невообичаено за сајт за спортско обложување. Тоа ќе биде добредојдено од обложувачници кои претпочитаат методи на е-паричник. Друга причина да се избере Royal Panda е недостатокот на такси за трансфер на пари. Операторот има избрано платежни услуги кои се познати по тоа што се брзи и безбедни.

Бонуси понудени во Royal Panda

Најдобрите онлајн обложувалници треба да бидат конкурентни нудејќи врвни промотивни понуди. Има бесплатен облог бонус за добредојде достапни за луѓето кои се регистрираат на страницата. Лесни се чекорите за барање на облогот. Тоа едноставно вклучува регистрирање и правење депозит кој ги исполнува условите за T&C. Откако облогот ќе биде завршен и подмирен, бесплатниот облог ќе стане достапен. Ако се постигне победа, средствата имаат тенденција веднаш да се додадат на готовинскиот биланс на корисникот.

Онлајн спортското обложување често е долгорочно хоби. Следствено, обложувачите ќе бидат во потрага по сајтови кои обезбедуваат повеќе од само бонус за добредојде. На пример, кога се обложувате на спорт со Royal Panda, страницата нуди врвни цени на облози за избрани настани. Компанијата ги проверува своите шанси против своите ривали за да се осигура дека е дадена најдобрата можна понуда.

Сајтот исто така им овозможува на корисниците да генерираат поени за лојалност. Тие се акумулираат со ставање облози со вистински пари. Поените може да се потрошат во онлајн продавница во замена за бесплатни облози, бонус средства, па дури и производи од реалниот свет. Оваа шема е одличен начин да ги привлечете редовните обложувачи да продолжат да се враќаат за повеќе спортски облози.

Зошто да се обложувате во Royal Panda?

Дали Royal Panda е најдобрата онлајн обложувалница или не, ќе зависи од потребите на поединечниот коцкар. Несомнено има повеќе причини да се регистрирате на страницата. Прво и основно, има доволно можности за спортски пазар за да привлече практично секого. Богатството на можности исто така значи дека има многу избори за избор во текот на годината.

Интерфејсот е многу модерен и интуитивен, овозможувајќи им на корисниците да стават облог веднаш. Не е напор да се најде специфичен тип на обложување, благодарение на уникатната природа на екранот на контролната табла на страницата. Луѓето често го засноваат својот избор на букмејкер на достапните шанси. Оние на сајтот Royal Panda се конкурентни.

Еден од понеобичните аспекти на овој обложувач е брзите исплати при повлекување со помош на методот на е-паричник. Ова го прави да се издвојува од слични веб-локации за обложување. Тоа ги спасува корисниците од потребата да чекаат со денови за парите да слетаат на нивната сметка.

Понатаму, Royal Panda ги охрабрува луѓето редовно да се обложуваат со цел да ги зголемат своите награди за поени за лојалност. Сите овие фактори се комбинираат за да ја направат Royal Panda примамлива обложувачница која многу различни коцкари ќе сакаат да ја испробаат.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Кинески
Норвешки
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (10)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Полски злоти
Чешки круни
Шведски круни
ДржавиДржави (6)
Бразил
Германија
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
ИгриИгри (41)
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (3)
Debit Card
Neteller
Skrill
СофтверСофтвер (12)
1x2Gaming
Aristocrat
Barcrest Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Pragmatic Play
Rabcat
Thunderkick