TonyBet

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Еден од најистакнатите играчи во покер го даде своето име на веб-страницата: Антанас Гуога (попознат како Тони Џи).

Тони го купи Omnibet во 2003 година и го ребрендираше TonyBet за да даде целосни услуги за спортско обложување и искуство во казино во 2009 година. По преземањето во 2016 година, TonyBet сега е дел од шведската компанија за игри TonyBet.

/tonybet/about/

Games

Со спортска книшка која опфаќа повеќе од 25 спортови, онлајн казино и сала за покер, TonyBet ветува дека ќе биде „една од најдобрите страници за онлајн обложување во светот“. Неговите понуди за спортско обложување мора да бидат исклучителни за да го оправдаат тоа фалење.

Има неколку солидни фудбалски опции, но не сме сигурни дали има нешто особено вредно за одбележување. Веб-страницата се истакнува по бројот на пазари достапни за секој настан, особено за помалку популарни спортови.

Withdrawals

Очекувањето за собирање на вашите награди е на второ место по почетната возбуда од ставање на облогот. Како и со секоја друга услуга за спортско обложување преку Интернет, една од првите работи што обложувачите сакаат да ја знаат е како да подигнат пари од нивната сметка на TonyBet.

Во TonyBet, искажување на вашите добивки е исто толку едноставно како да се направи првиот депозит. Единственото нешто што коцкарите треба да го направат е неколку кликања, на кои би требало да им бидат потребни околу пет минути.

Bonuses

На достапност на понуди за бонуси една од предностите на коцкањето во онлајн казино. За да ги убедат новите играчи да ги испробаат своите игри, казината обезбедуваат различни стимулации и промоции. Покрај тоа, бонусите промовираат тековно играње меѓу оние кои веќе учествувале.

Прво, треба да знаете дека понудените стимулации доаѓаат со многу предуслови и ограничувања. Поминете малку време читајќи ги одредбите и условите на официјалната веб-страница на Tonybet за да бидете сигурни дека разбирате со што се согласувате пред да се регистрирате.

Account

Потребна е сметка за спортско обложување на TonyBet, исто како и секоја друга врвна локација за спортско обложување. Некои од најтипичните поплаки од спортските обложувалници вклучуваат потешкотии со креирање сметка и најавување.

Ајде да погледнеме некои од потенцијалните проблеми со сметката со кои може да се сретнат обложувачите додека го разгледуваат TonyBet како опција за обложување.

Languages

Јазичната поддршка на сајтот за спортско обложување е веројатно еден од најзначајните аспекти што обложувачите треба да го земат предвид; сепак, тоа е и еден од најчесто занемаруваните аспекти. 

Присилувањето на обложувачите да прелистуваат веб-локација на јазик што не го разбираат е спротивно на духот на фер-плејот, поради што пристојната страница за спортско обложување обезбедува неколку јазични алтернативи.

Countries

Играчите ширум светот ги привлекува TonyBet. Има долгогодишна репутација за кредибилитет и нуди широка достапност на пазарот за најдобрата акција за спортско обложување.

Иако TonyBet има голема база на клиенти што се протега низ целиот свет, на сите нации не им е дозволено да ги користат услугите на веб-страницата за спортско обложување. На крајот на краиштата, TonyBet може да биде прилично строг кога ги спроведува своите закони за да ги заштити и компанијата и нејзината посветена база на клиенти.

Mobile

Бидејќи мобилната и десктоп верзијата на веб-страницата на TonyBet се доста споредливи, движењето помеѓу двете верзии не треба да чини. 

Обложувачите кои се редовни на страницата веднаш ќе ја препознаат шемата на бои и навигацијата, што ќе го олесни поставувањето облози. Тие го поедноставија своето мени во нивните најпопуларни категории, што го прави едноставно да се движите помеѓу многуте делови од менито.

Tips & Tricks

Со TonyBet, обложувањето на спорт е позабавно отколку што беше порано. Следејќи ги овие совети и предлози, можете да го извлечете максимумот од вашето искуство со спортско обложување TonyBet.

Responsible Gaming

Професионални коцкари навистина постојат, но тие се исклучително ретки. Тоа не е сигурен извор на приход за многу луѓе. Уверете се дека се коцкате само со пари што можете да си дозволите да ги изгубите пред да започнете. Луѓето никогаш не треба да се обложуваат со пари што треба да ги користат за кирија, сметки, храна и други основни работи.

Очекувањата или потребата на луѓето да победат во коцкањето понекогаш резултира со нарушувања на коцкањето. Кога ќе изгубат, ова може да ги поттикне да бидат уште поочајни за да си ги вратат парите, уште повеќе да се коцкаат. Кога тоа ќе се случи, работите можат брзо да излезат од контрола.

Support

На одделенија за услуги на клиенти на онлајн сајтови за спортско обложување се исто толку важни како и сите други. Имањето поддржувач во вашиот агол може да направи огромна разлика во тоа како ќе се одвиваат работите. Не постои валидна причина бизнисот со игри да работи поинаку во овој поглед.

Претставниците во одделот за услуги на клиентите на Tonybet се љубезни и корисни. Тие се љубезни и внимателни во нивните одговори на вашите прашања, одвојувајќи време да го направат тоа.

Deposits

Веб-страницата на TonyBet е прилично прифатлива за корисниците. Оваа леснотија на користење се протега на многу опции за депозит и самата постапка. Имајте на ум дека техниките што им се достапни на повеќето играчи на онлајн сајтовите за спортско обложување се одредуваат според нивниот географски регион. 

Ова е важен факт што треба да се земе предвид во врска со онлајн-страниците за спортско обложување. Следствено, пристапите кои можат да бидат достапни или недостапни во една нација може да бидат достапни или ограничени во друга нација.

Security

Следниве се неколку примери кои ја истакнуваат безбедноста и безбедноста што ги нуди TonyBet.

  • Tonybet доби лиценца и е активно регулиран од две од најистакнатите тела во индустријата. Учество има и од Естонскиот орган за игри на среќа и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC).

FAQ

Луѓето кои се обложуваат на спорт во TonyBet често ги поставуваат овие прашања пред, за време и по обложувањето.

Affiliate Program

TonyBet Affiliates е партнерска програма за игри што го промовира TonyBet казиното. Естонскиот даночен и царински одбор и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство ги контролираат подружниците на TonyBet.

Филијалата на TonyBet ви овозможува да ги рекламирате нивните игри и спортско обложување на вашата веб-локација, блог и сметки на социјалните медиуми. Колку повеќе поединци кликнуваат на вашите врски со TonyBet, толку е поголема вашата потенцијална заработка.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (12)
AstroPay Card
EcoPayz
InterAc
MasterCard
NeoSurf
Neteller
Paysafe Card
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet