TonyBet рецензија за кладилници - About

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Еден од најистакнатите играчи во покер го даде своето име на веб-страницата: Антанас Гуога (попознат како Тони Џи).

Тони го купи Omnibet во 2003 година и го ребрендираше TonyBet за да даде целосни услуги за спортско обложување и искуство во казино во 2009 година. По преземањето во 2016 година, TonyBet сега е дел од шведската компанија за игри TonyBet.

Сè што треба да знаете за обложувањето во TonyBet

Комисијата за игри на Обединетото Кралство и додели на фирмата формална лиценца. Планира да се прошири низ европскиот брзорастечки сектор за онлајн коцкање.

Спортско обложување стана сè поважен дел од веб-страницата на TonyBet, заедно со новите обложувања за е-спорти, игри со казино и познатите забави за коцкање со кинески покер со отворено лице.

Со долга историја на успех, TonyBet е омилен избор за многу играчи. Има респектабилна лиценца за игри, нуди дарежливи стимулации и го ажурира изборот на игри за да ги задоволи променливите преференции на своите клиенти.

TonyBet ќе ве поздрави на страницата Sports наместо на раздвижената почетна страница, што може да ги збуни новодојденците.

Веб-страницата не е премногу тешка за користење откако ќе го надминете недостатокот на почетна страница и покрај тоа што е малку зафатена.

Се чини дека Tonybet е сигурен ресурс за обложување на спорт. Тоа е фантастична обложувалница која обезбедува одлична вредност за сите обложувачи.

TonyBet е еден од најпознатите и долгогодишни онлајн спортски книги. Со историска историја што датира од почетокот на векот, тој е добро познат по својата првокласна услуга за клиенти, глобално признавање како бренд и широк спектар на игри.

Постапката за регистрација е едноставна и трае помалку од една минута. Надлежноста за лиценцирање е доволно доверлива за да се обложувате на спорт и да ги играте вашите омилени игри без страв. Угледните извори на прегледи често ги фалат извонредните услови за бонус на TonyBet, брзото повлекување и вниманието кон барањата на своите клиенти; ова е добар знак.

Зошто да играте во TonyBet?

Онлајн спортското обложување во TonyBet е сигурно, фер и доверливо, благодарение на долгата историја на искуство и доверливост на спортската книшка. Експертите сугерираат дека оваа спортска книшка е солиден избор и за новите и за искусни коцкари.

Широк спектар на настани, вклучително и облози пред и во натпревар и разновидни начини за собирање стимулации, ја направија оваа онлајн спортска книшка популарен избор во последниве години. Обложувачите може да имаат корист од TonyBet без разлика колку долго ставаат спортски облози или се нови во него.

Total score8.2
Добрите
+ Казино за спортско обложување
+ Широк спектар на софтвери
+ Високи бонуси
+ Широк опсег на опции за обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (12)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Латвиски
Полски
Португалски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Австрија
Естонија
Ирска
Исланд
Канада
Латвија
Лихтенштајн
Луксембург
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet