TonyBet - Bonuses

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Bonuses

На достапност на понуди за бонуси една од предностите на коцкањето во онлајн казино. За да ги убедат новите играчи да ги испробаат своите игри, казината обезбедуваат различни стимулации и промоции. Покрај тоа, бонусите промовираат тековно играње меѓу оние кои веќе учествувале.

Прво, треба да знаете дека понудените стимулации доаѓаат со многу предуслови и ограничувања. Поминете малку време читајќи ги одредбите и условите на официјалната веб-страница на Tonybet за да бидете сигурни дека разбирате со што се согласувате пред да се регистрирате.

Спортска понуда за добредојде за прв депозит

Важно е да внимавате на барањата за обложување и минималните износи на депозит бидејќи овие фактори може да влијаат на тоа како можете да ги потрошите вашите бонуси.

Само нови играчи кои го ставија својот првичен депозит и го избраа ова за нивно бону за добредојдеs ги исполнува условите за оваа понуда. Потребен е минимум депозит од 10 € за да се квалификувате за оваа промоција, што на обложувачите им дава 100% усогласен депозит во бесплатни облози до 100 €.

Бесплатниот бонус за обложување ќе се додаде на сметката на обложувачот откако ќе се исполнат условите за промет.

Запомнете дека само првиот облог на кој било настан се вбројува во условот за обложување на промоцијата. Нема да се прифаќаат дополнителни облози на истите настани. Бонус за бесплатен облог може да се користи само на повеќе облози со најмалку три селекции. Нема барања за шанси, што е добра работа.

Може да важат други услови и услови. Ве молиме прочитајте ги пред обложување.

Спортска ВИП програма

TonyBet обезбедува ВИП програма за покровители на нивните обложувачки услуги кои редовно ставаат облози со компанијата. На наше олеснување, ова вклучуваше обложување на електронски спортови.

Бидејќи секој обложувач е веднаш квалификуван и е член на Спортската ВИП програма, не треба да се преземаат дополнителни процедури за собирање на стимулации за лојалност што доаѓаат со членството во Спортската ВИП програма.

Секој учесник започнува на Ниво 1, а има вкупно 6 нивоа што треба да се поминат. Тие се нарекуваат Comp Points (CP), и тие може да се заработат секогаш кога играчот става облог со вистински пари.

Играчот добива еден компат-поен за секои две евра вкупни облози поставени на настани кои имаат коефициент од 1,3 или повисоки.

Следното е табела која го прикажува минималниот број на поени потребни за да се израмнат и бројот на дополнителни поени што играчите можат да ги добијат секогаш кога ќе напредуваат во повисоко ниво.

Ниво на ВИПCP е потребен за да се достигне ова нивоБонус CP за достигнување на ова ниво
1 (најниско)0 CP (автоматски при регистрација)N/A
2150 ЦП+200 CP
31.500 ЦП+2.000 CP
47.500 ЦП+10.000 CP
550.000 ЦП+40.000 ЦП
6 (највисоко)200.000 ЦП+250.000 ЦП

Нивоата се ресетираат на почетокот на секој нов месец, а CP-ите што беа стекнати во текот на претходниот месец се префрлаат на салдото на бонус. После тоа, можете да ги замените за бесплатни облози по цена од 1 € за секои 100 КП што ги имате.

Бонус за прогноза

Обложувачите кои ги исполнуваат условите можат да учествуваат во настанот за бонус за прогноза за да заработат до илјада евра само со правење точни прогнози.

Учесниците на овој настан мора да имаат депонирано дваесет евра или еквивалент во друга валута во претходните пет дена за да се квалификуваат. Обложувачите ќе ги погодат исходите од 10 атлетски настани кои се однапред избрани од TonyBet како дел од бонусот за прогноза.

Ако обложувачот направи точни предвидувања за 10 од десет настани, тој ќе освои илјада евра. Ќе им бидат доделени сто евра доколку точно предвидат девет појави. Тие добиваат 50 € за правилно предвидување на 8 појави. Неопходно е да се има предвид дека секоја вредност е еднаква на бесплатен облог.

Бесплатниот облог може да се користи за ставање единечен облог или серија облози на кој било од спортските настани што ги нуди TonyBet. Запомнете дека заработката од овие бесплатни облози ќе бидат додадени како пари што може да се повлечат во вашето салдо. Сепак, вредноста на бесплатниот облог што сте го вложиле нема да се отплати со никакви добивки од бесплатните облози. Дополнително, T&C се применуваат во овој поглед.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet