TonyBet - Deposits

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Deposits

Веб-страницата на TonyBet е прилично прифатлива за корисниците. Оваа леснотија на користење се протега на многу опции за депозит и самата постапка. Имајте на ум дека техниките што им се достапни на повеќето играчи на онлајн сајтовите за спортско обложување се одредуваат според нивниот географски регион. 

Ова е важен факт што треба да се земе предвид во врска со онлајн-страниците за спортско обложување. Следствено, пристапите кои можат да бидат достапни или недостапни во една нација може да бидат достапни или ограничени во друга нација.

Прифатени начини на плаќање во TonyBet

Вашиот депозит ќе биде обработен веднаш и без трошоци за кој било вид плаќање што го користите. Бидејќи TonyBet поддржува многу различни валути, за обложувачите е многу поедноставно да почнат да се обложуваат на спорт со депонирање пари на нивната сметка на TonyBet.

TonyBet им дава на своите клиенти широк спектар на банкарски алтернативи, од кои некои се прикажани подолу.

Метод за плаќањеМинимална сумаМаксимален износВреме на депозитНадоместоци
Интерак20 долари3.000 долариИнстантБесплатно
Интерак е-трансфер10 долари3.000 долариИнстантБесплатно
Виза10 €1.500 €ИнстантБесплатно
MasterCard10 €1.500 €ИнстантБесплатно
AstroPay1 €10.000 €ИнстантБесплатно
Многу подобро1 €10.000 €ИнстантБесплатно
ecoPayz1 €10.000 €ИнстантБесплатно
MiFinity10 €2.500 €ИнстантБесплатно
Неосурф1 €10.000 €ИнстантБесплатно
Paysafecard1 €10.000 €ИнстантБесплатно
Криптовалути50 €10.000 €ИнстантБесплатно
iDebit10 долари1.500 долариИнстантБесплатно
InstaDebit10 долари1.500 долариИнстантБесплатно
Paypal10 €-ИнстантБесплатно
Нетлер10 €-ИнстантБесплатно
Скрил10 €-ИнстантБесплатно
Јетон2 долари10.000 долариИнстантБесплатно

Како да депонирате пари

Следното е брз водич за да им помогнете на обложувачите да ја финансираат нивната сметка на TonyBet:

 1. Одете на официјалната веб-страница на TonyBet - www.tonybet.com — и најавете се на вашата сметка.
 2. Едноставно кликнете на пурпурното копче Депозит во горниот десен агол и подготвени сте да започнете со депонирање.
 3. Лево, можете да го изберете избраниот начин на плаќање. На десната страна, внесете ги потребните информации, како што се предвидениот износ на депозит и информациите за плаќање.
 4. Едноставно притиснете го портокаловото копче Депозит. По завршувањето на трансакцијата, износите ќе бидат депонирани на вашата сметка на TonyBet. Сепак, времето потребно за вашите пари да се појават на вашата банкарска сметка зависи од начинот на плаќање што го користите.

Валути прифатени во TonyBet

Следното е список на многу валути што обложувачите можат да ги користат во TonyBet:

 • CAD
 • CLP
 • евра
 • INR
 • НЗД
 • ПЕНКАЛО
 • американски долари
Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet