TonyBet - FAQ

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

FAQ

Луѓето кои се обложуваат на спорт во TonyBet често ги поставуваат овие прашања пред, за време и по обложувањето.

Дали ми требаат посебни сметки за спорт, казина и покер?

Не. На Tonybet не му требаат многу различни сметки. По пријавувањето, обложувачите ќе можат да ставаат облози на кое било казино, покер, спорт или други услуги на Tonybet. Кога коцкарите ставаат пари на нивните сметки, обложувачите можат да ги користат тие пари во која било игра.

Како можам да направам облог со повеќе облози во Tonybet?

За да поставите облог со повеќе настани, мора да изберете најмалку два можни исходи од различни настани. Вашата уплатница ќе обезбеди копче за ставање повеќе облози. За да вклучите повеќе облози во вашиот мулти-облог, кликнете на коефициентите што сакате да ги обложите.

Обложувачите можат да ја внесат својата наменета инвестиција откако ќе ги стават своите облози со повеќе облози. Максималниот број на облози што обложувачите можат да ги стават во мулти-облог е 30. Откако ќе го направат својот избор, клиентите треба да го притиснат копчето за потврда за да го депонираат облогот.

Дали може да се повлече бонусот на Tonybet без да се обложи?

Tonybet и другите веб-локации за коцкање имаат мерки за да ве спречат да го повлечете бонусот без претходно да го обложите. Повеќето сајтови за игри би се затвориле доколку не беа воспоставени овие ограничувања. Измамниците ќе го злоупотребат тоа и само ќе ги земат парите и ќе бегаат.

Имам депонирани средства, но тие се уште не ми се на сметката.

TonyBet прави се што е можно за да ги забрза и поедностави финансиските трансакции. Сепак, времето потребно за обработка на депозит може да варира. Ова се резултат на начините на плаќање врз кои веб-локацијата за обложување еСпорт нема влијание.

Ако поминале повеќе од 72 часа по вашиот депозит и состојбата на вашата сметка не е ажурирана, ве молиме контактирајте со поддршката за корисници на TonyBet со доказ за уплата.

Зошто беше одбиено моето повлекување?

Постојат неколку основи за одбивање на барањето за повлекување. Процесорите за плаќање го негираат огромното мнозинство на барања за повлекување.

За да ја намалите веројатноста вашето барање за повлекување да биде одбиено, ве молиме користете го истиот начин на плаќање и за депозити и за повлекувања. Осигурете се дека сте ги доставиле сите информации потребни за повлекување користејќи го наведениот метод и дека информациите се точни. Ако ниту едно од претходните решенија не функционира, обидете се да ги испразните кешот и колачињата на прелистувачот и повторно да се најавите.

Ако ниту едно од следниве решенија не функционира, ве молиме контактирајте го вашиот персонал за поддршка за да може да ви помогне во решавањето на проблемот.

Победи тимот на кој се обложив. Зошто сè уште не сум платен?

Кога ставате облог, погрижете се целосно да разберете на што се обложувате. Во спротивно, дури и ако вашиот облог е на победничкиот тим, може да изгубите. На пример, ако се обложите на некој тим да победи во регуларното време, а тие победи во продолженијата или во пенал рулетот, го губите вашиот облог.

Зошто состојбата на мојата сметка покажува различна валута од онаа што ја користев за да го направам мојот депозит?

Ако депонирате валута која не е поддржана од TonyBet, TonyBet веднаш ќе ги конвертира средствата (на пример, ЕУР). Со овие трансакции управува давателот на плаќање, кој може да процени номинален надомест за превод на валута. TonyBet не наплаќа никакви надоместоци за превод на валута и не е одговорен за какви било загуби предизвикани поради промени на девизниот курс.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet