TonyBet - Games

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Games

Со спортска книшка која опфаќа повеќе од 25 спортови, онлајн казино и сала за покер, TonyBet ветува дека ќе биде „една од најдобрите страници за онлајн обложување во светот“. Неговите понуди за спортско обложување мора да бидат исклучителни за да го оправдаат тоа фалење.

Има неколку солидни фудбалски опции, но не сме сигурни дали има нешто особено вредно за одбележување. Веб-страницата се истакнува по бројот на пазари достапни за секој настан, особено за помалку популарни спортови.

Најпопуларни спортови

Ќе откриете сеопфатен список на сите спортови достапни во спортската книшка на TonyBet.com до временскиот маркер за настани.

Бројот во загради до избраниот спорт го покажува бројот на настани на кои може да се обложувате во тој спорт. Ако на таблата се појави „Американски фудбал (2)“, тоа значи дека има два натпревари во американски фудбал достапни за обложување.

Се појавува нов среден екран со сите игри и типови на облози споменати за избраниот спорт. Со кликнување на тој спорт се враќате на тој поширок среден екран. На пример, линијата за пари и облозите над/помалку се обезбедени во американски фудбал.

Фудбалот (или фудбалот) се чини дека е најпопуларниот атлетски настан за обложување на користење на TonyBet, и покрај недостатокот на пица на веб-страницата.

Спортски како фудбал (или фудбал) ги обожаваат луѓето ширум светот, без разлика како ги именувате. Го играат повеќето луѓе, го гледаат повеќето и го коцкаат повеќето луѓе.

Со оглед на тоа што големите меѓународни турнири како Светското првенство и лигите како англиската Премиершип и Големата фудбалска лига добиваат сè поголемо внимание во Канада и САД, многу спортски обложувачи се обидуваат да се обложуваат на фудбал.

Обложување во живо

Време е да видиме како услугата за обложување во живо на TonyBet се споредува со конкуренцијата. Се чини дека нема никакви опции за пристапен пренос во живо, што е непријатно. Ова имплицира дека спортските обложувачи на TonyBet можат да го користат само резултатот во живо за да ги направат своите облози.

TonyBet's услуга за обложување во живо Изгледа дека има направено подобра работа за да им обезбеди на обложувачите широк спектар на алтернативи за обложување во еспорт во игра.

Вашата уплатница и брзиот пристап до моменталните коефициенти се на вашите прсти за обложување во игра. Откако ќе се регистрирате, можете да започнете да се обложувате на вашите омилени тимови и да се обидувате да ги искористите најдобрите можни шанси за обложување.

Тенис

Обложувачите ширум светот сакаат обложување на тениски натпревари, иако тенисот не е широко следен како спорт во сите региони.

Тенискиот календар е поставен така што да има натпревари буквално секој ден, што придонесува за широката привлечност на спортот. Бидејќи АТП и ВТА турите одат во различни делови на светот, натпреварите може да се случат во секој час, дури и во средината на работната недела.

Обложување на тенис е поволна од повеќе причини. Еден од нив е дека организациите во надлежноста на спортот направија значителен број статистички податоци и други информации за нив достапни за пошироката јавност. Поради ова, тенисот често се смета за еден од спортовите со најпрогресивна култура.

Кошарка

Еден од спортовите што ги гледа најголемите обложувачки акции ширум светот е кошарката. На играчите им дава различни можности за тоа како можат да ги коцкаат своите пари со комбинирање на забавни, брзи игри со сосема неочекувани резултати.

Иако кошарката е еден од наједноставните спортови на кој се обложуваат, потенцијалните коцкари во кошарката треба да имаат основно ниво на разбирање пред да можат самоуверено да учествуваат во кошаркарските обложувања во TonyBet.

Националната кошаркарска асоцијација (НБА) е врв на кошаркарското натпреварување во светот. Секоја година наесен, претстојната кошаркарска сезона го насочува вниманието на сите кон лигата и играчите во неа.

Обложувачите на кошарка, од друга страна, може да уживаат во значајните регионални натпреварувања како што се Евролигата, турската кошаркарска суперлига и германската кошаркарска Бундес лига, меѓу другото.

Пинг Понг

Пандемијата COVID-19 во пролетта 2020 година предизвика речиси сите спортови да бидат ставени во мирување, што го зголеми интересот за обложување на пинг-понг.

И покрај избувнувањето што се случуваше наоколу, многу лиги во пинг-понг ја продолжија својата регуларна игра. Обложувачите беа воодушевени кога открија игра на која можеа да се обложуваат, особено затоа што тоа беше игра што ја играа претходно.

Кога станува збор за обложување на игра додека ја гледате, најчести и најпопуларни места се турнирите во пинг-понг. Слично на тениските првенства, овие настани ги привлекуваат најдобрите играчи од целиот свет и вклучуваат некои од најинтензивните ривалства.

Вреди да се гледаат и да се обложуваат неколку настани, вклучувајќи го и тој Летни олимписки игри, Светските првенства на ИТТФ, Светските екипни првенства, Светските првенства за мажи и жени и големото финале на светската турнеја на ИТТФ.

Хокеј на мраз

Обложувањето на хокеј ја засилува возбудата од она што веќе е една од највозбудливите игри што се играат низ целиот свет. Во хокејот, како и во повеќето тимски спортови, на навивачите им е дозволено да се обложуваат за кој тим веруваат дека ќе излезе како победник. Дополнително, коцкарите можат да ставаат облози на различни алтернативни пазари за обложување и вкупниот број на постигнати голови за време на секој натпревар.

Играчи од целиот свет се натпреваруваат во Национална хокеј лига за можноста да се освои Купот на Лорд Стенли и да се игра на една од најистакнатите хокејски платформи во Северна Америка. Како резултат на тоа, обложувачите се исклучително заинтересирани за учество на овој натпревар.

Сепак, хокејот не е само северноамерикански феномен; другите европски лиги, како што се SHL, KHL и Liiga, покажаа дека можат да послужат како средина во која хокеарите можат да цветаат на кое било време и каде што навивачите можат да најдат активност.

Одбојка

Поради својата широка популарност, одбојката има многу посветени следбеници, особено во некои земји. Ова е особено точно иако нема масовно следбеници на ист начин како што имаат одредени други спортови, како што е асоцијативниот фудбал.

Следствено, поголемиот дел од главните бизниси за спортско обложување, ако не и сите, даваат можност да се обложуваат на одбојка.

Обложувачите ќе имаат можност да обложуваат на натпревари кои се дел од националните натпревари во одбојка, натпревари кои се дел од меѓународни клупски натпреварувања и, секако, натпревари кои се играат меѓу репрезентациите на различни земји за време на Олимпијадата, Светско првенство, Светско првенство или кое било друго натпреварување што го организира ФИВБ.

Обложувачите исто така ќе имаат можност да обложуваат на натпревари меѓу репрезентациите на различни земји за време на кое било друго натпреварување организирано од ФИВБ. Во зависност од изборот на обложувачот, обложувачите можат да се обложуваат на турнири во одбојка за мажи или за жени.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet