TonyBet рецензија за кладилници - Responsible Gaming

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Професионални коцкари навистина постојат, но тие се исклучително ретки. Тоа не е сигурен извор на приход за многу луѓе. Уверете се дека се коцкате само со пари што можете да си дозволите да ги изгубите пред да започнете. Луѓето никогаш не треба да се обложуваат со пари што треба да ги користат за кирија, сметки, храна и други основни работи.

Очекувањата или потребата на луѓето да победат во коцкањето понекогаш резултира со нарушувања на коцкањето. Кога ќе изгубат, ова може да ги поттикне да бидат уште поочајни за да си ги вратат парите, уште повеќе да се коцкаат. Кога тоа ќе се случи, работите можат брзо да излезат од контрола.

Играјте одговорно

Помалку е веројатноста да паднете во истата замка ако очекувате да изгубите. Со соодветна подготовка и подготвеност да ги преплавите парите за да се забавувате, коцкањето сепак може да биде позитивно искуство дури и кога губите. Кога мислите дека ќе изгубите, попријатно е да победите.

Поставувањето лични граници е првиот чекор кон тоа коцкање одговорно. Пред да започнете да играте, одлучете колку сте спремни да ризикувате да изгубите. Готово е штом ќе го снема! Ако сте доволно среќни да победите, честитки, но немојте да се надевате.

Кога се коцкате, лесно е да го изгубите од вид времето. Погрижете се да имате временско ограничување или поставен аларм, а потоа откажете се кога ќе заврши времето. Колку повеќе време поминувате на коцкање, толку повеќе пари ќе изгубите. Не дозволувајте коцкањето да ви ги попречува односите или семејниот живот и не земајте одмор од работа поради тоа.

Не се коцкајте под дејство на алкохол или други супстанции. Овие наркотици го искривуваат вашето расудување, што е вашата најдобра заштита да не дозволите коцкањето да излезе од контрола.

Каде да побарате помош

Ако се откриете дека губите контрола над вашето коцкање или не можете да се обложувате правилно, треба веднаш да престанете. Време е да се лекувате ако имате проблем да се откажете или верувате дека можеби сте зависни.

Не срамете се да пристапите некому ако верувате или знаете дека коцкањето ви станува проблем. Немате од што да се срамите, а обидот сами да се справите со проблемот е бесплоден. Избори за терапија и одредени групи како BeGambleAware може да ви помогне ако ви е непријатно да се справите со вашите тешкотии со пријателите или семејството.

Total score8.2
Добрите
+ Казино за спортско обложување
+ Широк спектар на софтвери
+ Високи бонуси
+ Широк опсег на опции за обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (12)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Латвиски
Полски
Португалски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Австрија
Естонија
Ирска
Исланд
Канада
Латвија
Лихтенштајн
Луксембург
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet