TonyBet - Support

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Support

На одделенија за услуги на клиенти на онлајн сајтови за спортско обложување се исто толку важни како и сите други. Имањето поддржувач во вашиот агол може да направи огромна разлика во тоа како ќе се одвиваат работите. Не постои валидна причина бизнисот со игри да работи поинаку во овој поглед.

Претставниците во одделот за услуги на клиентите на Tonybet се љубезни и корисни. Тие се љубезни и внимателни во нивните одговори на вашите прашања, одвојувајќи време да го направат тоа.

Како можам да контактирам со TonyBet?

Може да добиете помош за кој било релативно помал проблем во секое време од неделата, вклучително и неделите и другите празници, доколку тоа не е итен случај.

Дополнително, можете да ги контактирате преку е-пошта доколку имате какви било прашања, но имајте на ум дека за одговор ќе треба да чекате во просек 24 часа.

Следното е список на различни начини на кои можете да комуницирате со TonyBet.

  • Бесплатна телефонска поддршка: +44 2037 690147
  • Поддршка за е-пошта: info@tonybet.com
  • Разговор во живо

Кога станува збор за обезбедување одлична услуга за клиентите, TonyBet ги покрива сите основи. Тие обезбедуваат различни канали за играчите да комуницираат со нивните претставници за услуги на клиентите, од кои еден е разговор во живо.

Може да добиете помош кога и да посакате, благодарение на достапноста на оваа услуга дваесет и четири часа на ден, седум дена во неделата. Исто така, постои избор да се повикаат за помош за поединци кои сакаат помош веднаш.

Пред да имплементирате некоја од овие стратегии, важно е да запомните дека страницата со ЧПП има детални одговори на најчесто поставуваните теми. Дополнително на ова, врската означена како „Контактирајте не“, која може да се најде на самиот крај на страницата, ви овозможува да испратите какви било прашања, коментари или критики што можеби ги имате во врска со веб-локацијата.

Јазици за поддршка

Јазиците за поддршка на клиентите се чини дека недостасуваат, иако веб-локацијата нуди прилично разновидна разновидност на јазици. Обложувачите кои не зборуваат еден од достапните јазици, вклучувајќи го и следново, може да го сметаат ова за значителен недостаток.

  • Англиски,
  • естонски
  • француски
Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet