TonyBet - Withdrawals

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Withdrawals

Очекувањето за собирање на вашите награди е на второ место по почетната возбуда од ставање на облогот. Како и со секоја друга услуга за спортско обложување преку Интернет, една од првите работи што обложувачите сакаат да ја знаат е како да подигнат пари од нивната сметка на TonyBet.

Во TonyBet, искажување на вашите добивки е исто толку едноставно како да се направи првиот депозит. Единственото нешто што коцкарите треба да го направат е неколку кликања, на кои би требало да им бидат потребни околу пет минути.

Повлекување средства

Имајте на ум дека за да подигнете готовина од вашата сметка за прв пат, TonyBet ќе побара од вас да поминете низ процес на верификација што попопуларно е познат како процес Know-Your-Customer (KYC). Ова е нешто што треба да го имате на ум.

Во TonyBet, повлекувањето е исто толку едноставно како и депозитите. Времето на обработка за потврдени клиенти може да биде дури 12 часа. Дури и ако ограничување од 3.000 евра, 15.000 евра и 50.000 евра соодветно за дневно, неделно и месечно повлекување, најголемиот дел од истите алтернативи за повлекување сè уште се достапни.

ПлаќањеМинимумВреме на депозит
Виза10 евра2 до 5 работни дена
MasterCard10 евра2 до 5 работни дена
PayPal10 евра24 до 48 часа
PaySafe10 евра1 до 3 часа
Криптовалути50 евра24 до 48 часа
Скрил10 евра24 до 48 часа
Нетлер10 евра24 до 48 часа
ecoPayz10 евра24 до 48 часа
Доверливо10 евра24 до 48 часа
Јетон10 евра24 до 48 часа
Интерак е до трансфер10 евра24 до 48 часа
Совршени пари10 евра24 до 48 часа

Обложувачите се обврзани да ги подигнат своите готовина користејќи го истиот начин на плаќање што го користеле за да го направат својот првичен депозит за да спречат одбивање на нивните барања за повлекување.

Како да се повлечете?

  1. Одете на официјалната веб-страница на TonyBet - www.tonybet.com — и најавете се на вашата сметка.
  2. Кликнете на копчето Профил веднаш до пурпурното копче Депозит во горниот десен агол.
  3. Изберете Повлекување од достапните опции во паѓачкото мени.
  4. Изберете го начинот на повлекување што ви се допаѓа и наведете ги релевантните информации, како што се износот на пари што сакате да го повлечете и вашите лични и финансиски информации.
  5. Потврдете ја автентичноста на повлекувањето. По завршувањето на трансакцијата, средствата ќе бидат префрлени на вашето салдо и таму ќе се кредитираат. Вашиот избор на опција за плаќање ќе влијае на тоа колку брзо или бавно вашите пари ќе бидат депонирани на вашата сметка откако ќе направите купување. Не постои начин да се знае колку долго ќе потрае; тоа може да биде од неколку часа до пет банкарски дена.
Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТенисФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet