Unibet рецензија за кладилници - About

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
About

About

Од своето деби во Европа, Unibet е добро познато име во спортско обложување. Unibet се прошири во САД со укинувањето на PASPA. Моментално достапен во четири американски држави (Њу Џерси, Пенсилванија, Вирџинија и Индијана), Unibet има намера да се прошири во повеќе држави во 2022 година. Моментално е достапен во четири американски држави.

Unibet постои повеќе од 20 години и е еден од многуте коцкарски бизниси на Kindred Group. Повеќе од 9,5 милиони луѓе ширум светот имаат пристап до опциите за игри на Kindred. Ова покажува дека организацијата има длабоко разбирање за индустријата за игри. Unibet е едношалтерски систем за обложување на спортски и казино игри, легални во некои јурисдикции.

Зошто да играте во Unibet?

Основана и со седиште во Малта, Unibet е една од најдобрите обложувалници на пазарот денес. Букмејкерот е создаден во 1999 година и почна да нуди обложување во живо во 2003 година.

Unibet опслужува приближно 11 милиони корисници во повеќе од 100 земји. Играчите со задоволство ќе најдат одлични пазари за спортско обложување и разни други фасцинантни опции.

Додека некои луѓе оспоруваат дали Unibet е или не најдобрата обложувачница на глобално ниво, прашањето не е дали Unibet е или не најдобар. Еве, ќе дознаеме дали Unibet е добро погоден за вас. Дали Unibet може да ги исполни сите ваши очекувања како обложувач?

Основач и локација на Unibet

Андерс Стром го основал Unibet, кој прво го истрчал од неговата резиденција во Ерлс Корт, Лондон. Во 1998 година, Unibet доби лиценца за обложување и почна да прифаќа телефонски облози. Подоцна, Unibet доби лиценца да води обложувачка компанија и ја отвори својата прва веб-страница. Оттогаш, таа е преименувана во Unibet Group PLC, со Pontus Lesse како извршен директор.

Со текот на годините, корпорацијата купи голем број други бизниси, вклучително и Стен Џејмс Онлајн во Австралија и Бетчоис Австралија. Како дел од својата стратегија за повеќе брендови, Unibet Group Plc се спои со Kindred Group во 2016 година. Повеќе од еден милион луѓе се регистрираа во фирмата. Unibet Пенсилванија започна со работа со Kindred Group во ноември 2019 година.

Сè што треба да знаете за обложувањето во Unibet

Unibet е еден од најголемите онлајн спортски книги моментално достапни. Корисничкото искуство е одлично, шансите се малку подобри од просечните, а опциите за обложување се обемни. Има онлајн казино од светска класа и неколку дополнителни услуги за уживање.

Сосема очекувано, Unibet не ги наградува потрошувачите и не нуди програми за лојалност за поединци кои долгорочно се обложуваат со букмејкерот. Ова е првиот голем недостаток.

Доколку ги има, тие може да бидат во сила само за краток период. Сето тоа се потпира на активностите на клиентот и се плашиме дека тоа е сè. Ако ја споредите Unibet со други обложувалници, ова може да биде недостаток, бидејќи другите обложувалници обезбедуваат „шеми за лојалност“ и „ВИП-поени“ за лојалните клиенти.

Можете да се обложувате на што било на Unibet

Широк спектар на спортски облози се достапни на онлајн спортската книшка на Unibet; го имаат ако може нешто да се наведе. Основните типови на облози, како што се паричната линија, вкупниот износ и распонот на поени, се достапни во спортската книшка.

Достапни се и играчки реквизити, професионални играчи и специјални спортови како што се ракомет, снукер и рагби. Unibet е одлична алтернатива за оние кои сакаат да се обложуваат на поневеројатни работи.

Тие обезбедуваат кориснички интерфејс што го олеснува вклучувањето во спорт или облог што ве фасцинира.

Изборите се категоризирани по спорт, што го олеснува наоѓањето на она што го барате. Категориите „Почнува наскоро“ и „Популарно“ исто така вреди да се бараат поединци кои само сакаат да се обложуваат на одреден настан.

Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.