Unibet - About

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Од своето деби во Европа, Unibet е добро познато име во спортско обложување. Unibet се прошири во САД со укинувањето на PASPA. Моментално достапен во четири американски држави (Њу Џерси, Пенсилванија, Вирџинија и Индијана), Unibet има намера да се прошири во повеќе држави во 2022 година. Моментално е достапен во четири американски држави.

Unibet постои повеќе од 20 години и е еден од многуте коцкарски бизниси на Kindred Group. Повеќе од 9,5 милиони луѓе ширум светот имаат пристап до опциите за игри на Kindred. Ова покажува дека организацијата има длабоко разбирање за индустријата за игри. Unibet е едношалтерски систем за обложување на спортски и казино игри, легални во некои јурисдикции.

Основач и локација на Unibet

Андерс Стром го основал Unibet, кој прво го истрчал од неговата резиденција во Ерлс Корт, Лондон. Во 1998 година, Unibet доби лиценца за обложување и почна да прифаќа телефонски облози. Подоцна, Unibet доби лиценца да води обложувачка компанија и ја отвори својата прва веб-страница. Оттогаш, таа е преименувана во Unibet Group PLC, со Pontus Lesse како извршен директор.

Со текот на годините, корпорацијата купи голем број други бизниси, вклучително и Стен Џејмс Онлајн во Австралија и Бетчоис Австралија. Како дел од својата стратегија за повеќе брендови, Unibet Group Plc се спои со Kindred Group во 2016 година. Повеќе од еден милион луѓе се регистрираа во фирмата. Unibet Пенсилванија започна со работа со Kindred Group во ноември 2019 година.

Сè што треба да знаете за обложувањето во Unibet

Unibet е еден од најголемите онлајн спортски книги моментално достапни. Корисничкото искуство е одлично, шансите се малку подобри од просечните, а опциите за обложување се обемни. Има онлајн казино од светска класа и неколку дополнителни услуги за уживање.

Сосема очекувано, Unibet не ги наградува потрошувачите и не нуди програми за лојалност за поединци кои долгорочно се обложуваат со букмејкерот. Ова е првиот голем недостаток.

Доколку ги има, тие може да бидат во сила само за краток период. Сето тоа се потпира на активностите на клиентот и се плашиме дека тоа е сè. Ако ја споредите Unibet со други обложувалници, ова може да биде недостаток, бидејќи другите обложувалници обезбедуваат „шеми за лојалност“ и „ВИП-поени“ за лојалните клиенти.

Можете да се обложувате на што било на Unibet

Широк спектар на спортски облози се достапни на онлајн спортската книшка на Unibet; го имаат ако може нешто да се наведе. Основните типови на облози, како што се паричната линија, вкупниот износ и распонот на поени, се достапни во спортската книшка.

Достапни се и играчки реквизити, професионални играчи и специјални спортови како што се ракомет, снукер и рагби. Unibet е одлична алтернатива за оние кои сакаат да се обложуваат на поневеројатни работи.

Тие обезбедуваат кориснички интерфејс што го олеснува вклучувањето во спорт или облог што ве фасцинира.

Изборите се категоризирани по спорт, што го олеснува наоѓањето на она што го барате. Категориите „Почнува наскоро“ и „Популарно“ исто така вреди да се бараат поединци кои само сакаат да се обложуваат на одреден настан.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick