Unibet рецензија за кладилници - Account

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Креирањето сметка со Unibet е едноставна процедура. Дури и ако никогаш претходно не сте ставиле облог, може да се приклучите на страницата само неколку минути по пополнувањето на формуларот за регистрација. Мора да поминете низ неколку обрачи не треба да ве одвраќаат. Грижата за клиентите може да им помогне на играчите кои имаат потешкотии да се регистрираат.

Создавањето сметка е лесно кога ја користите страницата за работна површина. Преземете ја и инсталирајте ја апликацијата Unibet на вашиот телефон ако сакате да се регистрирате преку апликацијата за мобилни телефони. Потоа следете ги истите упатства за да ја завршите постапката.

Како да отворите/регистрирате сметка

Ако живеете во земја каде што Unibet е ограничен, можеби нема да можете да отворите сметка во компанијата.

Мора да ги именувате вашата нација, регион и град на формуларот за регистрација. Едноставно е да се придружите на Unibet откако ќе го следите ова упатство.

За да започнеме, ќе го разгледаме процесот на регистрација на Unibet. Не грижете се ако никогаш претходно не сте поставиле сметка за обложување. Процесот на пријавување на Unibet е брз и нема да одземе многу време од ваша страна. Овие чекор-по-чекор инструкции се доставени за ваша погодност.

 1. За почеток, ќе треба да ја отворите веб-страницата на Unibet и да изберете „Регистрирај се“
 2. Следниот чекор е да го пополните формуларот за регистрација со внесување на вашите лични податоци. Внесете го вашето име и презиме во дадените полиња за да започнете.
 3. После тоа, ќе биде побарано да го наведете вашето име, адреса на е-пошта и роденден.
 4. Наведете ја домашната адреса и бројот на мобилниот телефон.
 5. Следно, ќе мора да внесете лозинка за вашето најавување на Unibet.
 6. Ќе треба да се пријавите за да ја искористите понудата за бонус и да добиете информации за продажбата. И двајцата се целосно доброволни.
 7. На крај, ќе треба да потврдите дека имате најмалку 18 години и да се согласувате со прописите и условите на операторот. За да завршите со отворањето на сметката на Unibet, останува само да кликнете на „Приклучи се“

Потврда на сметката

Unibet може да ги спречи измамниците да се регистрираат за сметка со потврдување на нивниот идентитет користејќи KYC (Знајте го вашиот клиент). Не можете да му наштетите на обложувалницата бидејќи проверката KYC на Unibet ги потврди вашите лични податоци и адреса.

Проверката на KYC не е тешка процедура ако сте дале точни информации додека ја креирате вашата сметка. KYC може да се комплетира за неколку минути доколку сите дадени информации се точни.

Кога ја завршувате првата фаза од процесот KYC, мора да му доставите на Unibet електронска верзија на еден или повеќе од следниве документи:

 • Лична карта - и напред и назад,
 • Пасош - фотографија и насловна страница,
 • Возачка дозвола - фотографија, име и потпис.

За вториот чекор во процесот на верификација на Unibet KYC, мора да му дадете на Unibet копија од еден од следниве документи за да ја потврдите вашата адреса:

 • сметки за комунални услуги, каде што вашето име и адреса се јасно испечатени,
 • Извод од банка или кредитна картичка: Повторно, името и моменталната адреса треба да бидат јасни,
 • Локална даночна потврда - каде што името, адресата и бројот на даночниот ID се јасно видливи.

Сите документи што се користат за проверка на адресата не треба да бидат стари повеќе од три месеци.

Како да се најавите

Овој водич е наменет да им помогне на корисниците кои имаат потешкотии да се логираат на нивната сметка на Unibеt. Сепак, само корисници со регистрирани сметки можат да се логираат и да се обложуваат на игри на оваа страница. За да се најави, корисникот мора:

 1. Одете директно на официјалната веб-страница на Unibет користејќи соодветен уред.
 2. За да ја отворите страницата за најавување на страницата, кликнете на зелениот изон за најава.
 3. Пополнете ги полињата за е-пошта и лозинка со точната е-пошта и лозинка.
 4. Кликнете на жолтото копче „Најави се“ за да стигнете до вашата сметка.

Како да отклучите сметка

Постојат неколку работи што може да доведат до блокирање на вашата сметка. Можеби сте се обиделе да се најавите на вашата сметка со погрешни информации или сте ја користеле услугата за самоисклучување за да ја блокирате вашата сметка.

Најдоброто нешто што треба да направите е да стапите во контакт со Unibet за да можат да ви помогнат да се вратите. Насловот може да каже: „(Сметката #) е блокирана“

Еве ги најважните делови од вашата е-пошта:

 • Детален опис на сметката и како и кога е креирана.
 • Чие име и кој уред се користат за да се регистрирате за сметката/
 • Скенирана копија од лична карта и други облици на идентификација и лична сметка на платниот систем што обложувачите го користеле за додавање пари на сметката на играта. Имајте на ум дека сите скенови што ги испраќаат обложувачите мора да бидат во PDF формат.

Како да затворите сметка

Да речеме дека дебатирате дали да ја задржите или не вашата сметка на Unibet. Доколку е така, можете трајно да ја затворите вашата сметка на Unibet или да се одлучите за период на самоисклучување, за време на кој вашата сметка ќе биде трајно затворена.

Пристапете до делот за помош на веб-страницата на Unibet и следете ги инструкциите за да пристапите до врската што ќе ви овозможи трајно да ја деактивирате вашата сметка, без оглед на тоа зошто ќе одлучите да го сторите тоа.

Можеби сакате да ја затворите вашата сметка на Unibet привремено. Постојат неколку начини да се откажете од коцкањето некое време, како што е користењето на мерките за самоисклучување на Unibet. Ако сакате, можете да се ставите во само-исклучување за период кој се движи од 24 часа до шест месеци.

Веќе нема да можете да се најавувате на вашата сметка или да ставате облози со Unibet откако ќе го изберете времето што сакате да го исклучите. Unibet исто така препорачува да инсталирате софтвер на вашите уреди за да ве спречи да пристапувате до обложувалниците во овој период.

Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.