Unibet Рецензија на книговодителите 2024 - Affiliate Program

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Не е изненадување што персоналот на Unibet ги разбира потребите на своите филијали, како што гласи ознаката на компанијата: „По играчи, за играчи“. Менаџерите на партнерите имаат големо знаење за интернет маркетинг и можат да ви пружат одлична професионална помош.

Зошто да се придружите на придружната програма на Unibet?

Unibet Affiliates има основен персонал од филијали менаџери со децениска експертиза. За локалниот пазар, исто така, имаат специјализирани менаџери. Ова ви овозможува да комуницирате со вашиот менаџер на кој било јазик што сакате. Покрај тоа, вашиот личен менаџер на партнери е експерт за локалниот пазар. Можеби ќе бидете спокојни знаејќи дека сте во способни раце.

Без разлика колку препораки добивате, нема ограничување на износот на пари што може да го заработите. На пример, ако регрутер направи 10.000 евра, ќе добие 25% од приходот. Спротивно на тоа, некој што заработува 30.000 евра или повеќе би добил 30% од приходот доколку припише 20 нови играчи итн.

Нема административни такси бидејќи нема ограничувања. Но, ако имате негативен пренос, платата на судијата ќе биде засегната додека не се врати во нормала. Тоа може да се случи ако препорачате други; сепак, тоа резултираше со некои загуби во казиното.

Kindred Affiliates CPA е вашиот единствен избор доколку се рекламирате на данскиот пазар. Се одликува со систем на нивоа во зависност од тоа колку нови луѓе се регистрираат. Во зависност од типот на веб-локацијата, тоа може да се движи од 40 евра по играч до 200 евра по регистрација.

Брендови од сродни филијали

  • Unibet
  • Ото Касино
  • 32 Црвено
  • Марија казино
  • Бинго.com
  • Storspelare/Storspiller
  • Casinohuone
  • Влад Казино
  • Коликкопелит

Како да се придружите на сродните соработници

Испратете е-пошта со изразување на вашиот интерес за програмата „Сродни соработници“ до affiliates@kindredgroup.com. Ова ќе ве натера да започнете. Тимот на филијали ќе ја процени вашата подобност и ќе помогне според нивните наоди.

Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.