Unibet - Affiliate Program

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Affiliate Program

Не е изненадување што персоналот на Unibet ги разбира потребите на своите филијали, како што гласи ознаката на компанијата: „По играчи, за играчи“. Менаџерите на партнерите имаат големо знаење за интернет маркетинг и можат да ви пружат одлична професионална помош.

Зошто да се придружите на придружната програма на Unibet?

Unibet Affiliates има основен персонал од филијали менаџери со децениска експертиза. За локалниот пазар, исто така, имаат специјализирани менаџери. Ова ви овозможува да комуницирате со вашиот менаџер на кој било јазик што сакате. Покрај тоа, вашиот личен менаџер на партнери е експерт за локалниот пазар. Можеби ќе бидете спокојни знаејќи дека сте во способни раце.

Без разлика колку препораки добивате, нема ограничување на износот на пари што може да го заработите. На пример, ако регрутер направи 10.000 евра, ќе добие 25% од приходот. Спротивно на тоа, некој што заработува 30.000 евра или повеќе би добил 30% од приходот доколку припише 20 нови играчи итн.

Нема административни такси бидејќи нема ограничувања. Но, ако имате негативен пренос, платата на судијата ќе биде засегната додека не се врати во нормала. Тоа може да се случи ако препорачате други; сепак, тоа резултираше со некои загуби во казиното.

Kindred Affiliates CPA е вашиот единствен избор доколку се рекламирате на данскиот пазар. Се одликува со систем на нивоа во зависност од тоа колку нови луѓе се регистрираат. Во зависност од типот на веб-локацијата, тоа може да се движи од 40 евра по играч до 200 евра по регистрација.

Брендови од сродни филијали

  • Unibet
  • Ото Касино
  • 32 Црвено
  • Марија казино
  • Бинго.com
  • Storspelare/Storspiller
  • Casinohuone
  • Влад Казино
  • Коликкопелит

Како да се придружите на сродните соработници

Испратете е-пошта со изразување на вашиот интерес за програмата „Сродни соработници“ до affiliates@kindredgroup.com. Ова ќе ве натера да започнете. Тимот на филијали ќе ја процени вашата подобност и ќе помогне според нивните наоди.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick