Unibet Рецензија на книговодителите 2024 - Bonuses

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Unibet има некои одлични бонуси со вистински пари достапно ако се обидувате да го зголемите вашиот онлајн субсидирам. Покрај тоа, постојат дарежливи бонуси за добредојде за клиентите, па дури и бесплатни облози за оние кои исполнуваат специфични барања како нови членови на страницата. Покрај спортската книшка, делот за казино на веб-страницата нуди попусти.

Луѓето не се заљубени во бонусите на Unibet поради недостатокот на варијации. Сите три делови на веб-локацијата обезбедуваат широк спектар на попусти, од бонус за добредојде до спортска книшка до онлајн казино.

Спортски бонус за добредојде

Некои од нив се сезонски или промоции со ограничено време. Повеќето клиенти сакаат да видат дека Unibet ги проширува своите тековни бонуси.

Unibet има а бонус за добредојде за оние кои се страствени љубители на спортско обложување. Кога спортските обложувалници ќе се пријават, треба да ја проверат понудата за добредојде за спорт и да добијат 100% од нивниот прв депозит до 50 €.

Квалификуваните спортски обложувачи можат да депонираат минимум 10 евра и максимум 50 евра. Бонусот за спортски депозит ќе биде веднаш додаден на салдото на обложувачот по првичниот депозит. Сепак, имајте на ум дека депонираниот износ ќе се потроши прво пред да се искористат бонусните средства на Unibet.

Обложувачите не можат да ги повлечат парите од бонусот додека бонусот не се комплетира за да се обложи бонусот шест пати. На пример, ако обложувачот добие 10 евра како бонус средства, треба да се обложи 60 евра за да го комплетира бонусот.

Друг важен фактор што треба да се има на ум е дека само облозите со коефициент од 1,40 или повисоки се сметаат за барањата за превртување. Дозволуваат и други услови.

Бонуси специфични за локацијата

Обложувачите кои живеат во Соединетите Американски Држави можат да добијат различни бонуси за пријавување во зависност од нивната локација.

Unibet PA (Пенсилванија) Облог без ризик од 500 долари

Unibet нуди облог без ризик до $500 на новите обложувачи во Пенсилванија кои го прават својот прв депозит.

Ако обложувачите сакаат целосно да ги искористат предностите од облогот од 500 долари без ризик, препорачуваме веднаш да направите депозит од 500 долари. Ако обложувачот го загуби својот прв готовински облог, ќе добие рефундирање и нема ограничувања за повлекување.

Ова е одлично и за почетници и за искусни обложувачи, бидејќи термините се едноставни и лесно разбирливи. Оваа промоција може да се активира без користење на промотивен код на Unibet. Исто така, убаво е што нема никакви ограничувања за шансите или барањата за превртување. Сепак, обложувачите треба да прегледаат дополнителни информации како што се датумите на истекување во условите и правилата.

Unibet AZ (Аризона) и NJ (Њу Џерси) облог без ризик од 250 долари

Нови клиенти кои се регистрираат со Unibet во Аризона, Ајова, Индијана, Њу Џерси и Вирџинија може да побараат слична понуда. Сепак, тоа е малку помалку профитабилно при исти облози без ризик од депозит до 250 долари.

Ако обложувачите сакаат да извлечат максимум од облогот без ризик од 250 долари, треба да направат депозит од 250 долари. Ако играчот го загуби својот прв готовински облог, може да си ги врати парите и нема ограничувања за тоа колку може да подигне.

Ова е одлично и за новите обложувачи и за оние кои се обложуваат долго време бидејќи условите се лесно разбирливи. Нема потреба да користите промотивен код на Unibet за да ја добиете оваа зделка. Исто така, убаво е што шансите и барањата за превртување не се ограничени на кој било начин. Сепак, обложувачите треба да ги прочитаат одредбите и условите за да најдат повеќе информации, како на пример кога истекува понудата.

Unibet IN (Индијана), IA (Ајова) и VA (Вирџинија) облог без ризик од 100 долари

Понудата за регистрација на Unibet функционира слично во Индијана, Ајова и Вирџинија. Сепак, промоцијата на облогот без ризик има најниска максимална вредност од сите држави, од 100 долари.

Како и со сите други бонуси специфични за државата, обложувачите мора да ги депонираат целосните 100 долари за да го добијат максималниот бонус без ризик од 100 долари.

Обложувачите треба да одвојат 100 долари за да извлечат максимум од облогот од 100 долари без ризик. Ако играчот го загуби својот прв готовински облог, може да му бидат вратени средствата и нема ограничување за тоа колку може да подигне.

Ова е прекрасно бидејќи условите се лесни за разбирање и за новите обложувачи и за оние кои се обложуваат долго време. Повторно, не ви треба промотивен код за Unibet да ја добие оваа зделка. Исто така, одлично е што барањата за шанси и превртување не се ограничени, како и другите бонуси достапни само во одредени држави. Сепак, треба да ги прочитате одредбите и условите за да дознаете повеќе, како кога трае понудата.

Unibet ОК од 40 фунти без ризик и бонус за казино од 10 фунти

Ако нов клиент во Обединетото Кралство го загуби првиот спортски облог, може да добие до 40 фунти како бонус. Овој прв облог мора да има коефициент од 2/5 (1,40) или повеќе за да го добиете бонусот за добредојде. Условите за бонус мора да се исполнат и со превртување на парите три пати.

Кога обложувачите ќе завршат со бонусот за враќање пари од £ 40, тие исто така можат да изберат да добијат дополнителни £ 10 бонус од Unibet Casino.

Други тековни понуди за добредојде

Не сите наши бонус понуди се на нашата листа. Проверете ја страницата на Unibet за вашата држава или земја за да видите какви зделки се достапни во вашата област. Како и кај сите сајтови за спортско обложување, навикајте често да ја проверувате страницата Промоции за да го извлечете максимумот од вашето обложување.

Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.