Unibet - Deposits

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Секој букмејкер има за цел да направи депозити и повлекувања од кориснички сметки што е можно поедноставно. Кога станува збор за депозити и повлекувања, Unibet е еден од обложувалниците што им го олеснува користењето на нивните сметки на своите клиенти што е можно повеќе. 

Со помош на некои од најголемите светски даватели на онлајн плаќања, играчите сега можат да депонираат и повлекуваат пари од нивните казино сметки на ист начин како што прават додека купуваат на Интернет. Платформата ви овозможува да активирате многу методи одеднаш.

Прифатени начини на плаќање во Unibet

Со плаќањата на Unibet, можете да изберете друг начин од оној што го користевте за депонирање. Доколку сакате, можете да депонирате во една од бројните валути поддржани од страната.

Unibet ги прифаќа следните видови плаќања за депозити.

Опција за плаќањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
Банкарски трансферНема ограничувањеНема ограничување2 денаБез надомест
PayPal13.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
PaySafe1.000,00 евра10 евраИнстантБез надомест
Виза електрон13.000 евра10 евраИнстантБез надомест
Доверливо60.000 евра5 €ИнстантБез надомест
Нетлер13.000 евра15 €ИнстантБез надомест
Webmoney13.000,00 евра15 €ИнстантБез надомест
ЕнтропајНема ограничување10,00 евраИнстантБез надомест
Виза13.000 евра10 евраИнстантБез надомест
EcoPayz13.000 евра15 €ИнстантБез надомест
MasterCardНема ограничување10 евраИнстантБез надомест
Скрил13.000 евра15 €ИнстантБез надомест

Како да депонирате пари

Депонирањето пари на сметка на Unibet е едноставно како следење на овие чекори.

 1. Најавете се на регистрираната сметка на Unibet.
 2. Депонирајте со кликнување на „Депозит“ во делот „Моја сметка“. Ќе се појават различни опции за плаќање, а вие ќе можете да ја изберете онаа што најдобро ви одговара.
 3. Одлучете за вашиот претпочитан начин на плаќање. Ако користите е-паричник или услуга за онлајн банкарство, може да го напуштите интерфејсот на спортската книшка и да пристапите до сметката на таа услуга за да го завршите процесот на плаќање.
 4. Внесете го износот на пари што сакате да го депонирате. Размислете за ограничувањата на казиното пред да изберете износ на облог. Unibet UK, на пример, има минимален депозит од 10 фунти без горна граница.

Од друга страна, Unibet ви овозможува да изберете свои ограничувања. Ако одите во „Ограничување на депозит“ во областа „Моја сметка“, можете да поставите ограничување на депозитот од еден ден, седум дена или 30 дена.

 1. Почекајте додека не се обработи вашиот депозит. Поради времето на задоцнување во финансискиот систем, банкарски трансфер ќе трае два до три дена наместо просечните две до три минути.

Валути прифатени во Unibet

Еве кои валути во моментов се дозволени во Unibet.

 • евра
 • американски долари
 • ГБП
 • AUD
 • BRL
 • CAD
 • ХРК
 • CZK
 • DKK
 • HUF
 • INR
 • LTL
 • NOK
 • PLN
 • RON
 • SEK
 • CHF
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick