Unibet Рецензија на книговодителите 2024 - Deposits

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Секој букмејкер има за цел да направи депозити и повлекувања од кориснички сметки што е можно поедноставно. Кога станува збор за депозити и повлекувања, Unibet е еден од обложувалниците што им го олеснува користењето на нивните сметки на своите клиенти што е можно повеќе.

Со помош на некои од најголемите светски даватели на онлајн плаќања, играчите сега можат да депонираат и повлекуваат пари од нивните казино сметки на ист начин како што прават додека купуваат на Интернет. Платформата ви овозможува да активирате многу методи одеднаш.

Прифатени начини на плаќање во Unibet

Со плаќањата на Unibet, можете да изберете друг начин од оној што го користевте за депонирање. Доколку сакате, можете да депонирате во една од бројните валути поддржани од страната.

Unibet ги прифаќа следните видови плаќања за депозити.

Опција за плаќањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
Банкарски трансферНема ограничувањеНема ограничување2 денаБез надомест
PayPal13.000,00 евра10,00 евраИнстантБез надомест
PaySafe1.000,00 евра10 евраИнстантБез надомест
Виза електрон13.000 евра10 евраИнстантБез надомест
Доверливо60.000 евра5 €ИнстантБез надомест
Нетлер13.000 евра15 €ИнстантБез надомест
Webmoney13.000,00 евра15 €ИнстантБез надомест
ЕнтропајНема ограничување10,00 евраИнстантБез надомест
Виза13.000 евра10 евраИнстантБез надомест
EcoPayz13.000 евра15 €ИнстантБез надомест
MasterCardНема ограничување10 евраИнстантБез надомест
Скрил13.000 евра15 €ИнстантБез надомест

Како да депонирате пари

Депонирањето пари на сметка на Unibet е едноставно како следење на овие чекори.

 1. Најавете се на регистрираната сметка на Unibet.
 2. Депонирајте со кликнување на „Депозит“ во делот „Моја сметка“. Ќе се појават различни опции за плаќање, а вие ќе можете да ја изберете онаа што најдобро ви одговара.
 3. Одлучете за вашиот претпочитан начин на плаќање. Ако користите е-паричник или услуга за онлајн банкарство, може да го напуштите интерфејсот на спортската книшка и да пристапите до сметката на таа услуга за да го завршите процесот на плаќање.
 4. Внесете го износот на пари што сакате да го депонирате. Размислете за ограничувањата на казиното пред да изберете износ на облог. Unibet UK, на пример, има минимален депозит од 10 фунти без горна граница.

Од друга страна, Unibet ви овозможува да изберете свои ограничувања. Ако одите во „Ограничување на депозит“ во областа „Моја сметка“, можете да поставите ограничување на депозитот од еден ден, седум дена или 30 дена.

 1. Почекајте додека не се обработи вашиот депозит. Поради времето на задоцнување во финансискиот систем, банкарски трансфер ќе трае два до три дена наместо просечните две до три минути.

Валути прифатени во Unibet

Еве кои валути во моментов се дозволени во Unibet.

 • евра
 • американски долари
 • ГБП
 • AUD
 • BRL
 • CAD
 • ХРК
 • CZK
 • DKK
 • HUF
 • INR
 • LTL
 • NOK
 • PLN
 • RON
 • SEK
 • CHF
Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.