Unibet Рецензија на книговодителите 2024 - FAQ

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Пред да стават спортски облог, клиентите на Unibet често се распрашуваат за следново.

Зошто е потребно да го потврдам мојот идентитет?

Од различни причини, казината мора да ги следат своите клиенти. Прво и основно, тие сакаат да знаат дали сте на легална возраст за обложување. Последната заштита е да се внимава на кражба на идентитет. Затоа е неопходно да се испратат дигитални слики или слики од екранот на некои трудови.

Обложувачите може да го направат ова на страницата за верификација на вашата сметка. Покрај тоа, ризикувате да го изгубите пристапот до вашата сметка ако не го потврдите идентитетот. Новата европска директива за спречување перење пари гарантира дека новите стандарди за ефикасна борба против онлајн криминалот ќе останат на сила.

Казиното може да побара дополнителни документи, но тоа не значи дека сте осомничени; тоа е само автоматска процедура поттикната од вашето барање. Како резултат на тоа, можете да бидете сигурни дека вашето искуство со игри ќе биде безбедно и сигурно сè додека соработувате со казиното за да го направите тоа.

Што треба да направам ако погрешно ја сменив или ја заборавив лозинката и треба да пристапам до мојата сметка?

Секогаш кога ќе кликнете на „Заборавив“ во полето за лозинка, имате можност да креирате нова. Сепак, ќе треба да ја знаете адресата на е-пошта што ја користевте за да се регистрирате за сметката. Ќе добиете е-пошта од казиното со линк што ќе ви овозможи да ја ресетирате лозинката. Папката со спам е добро место за да започнете да барате ако не ја добиете е-поштата.

Дали е можно да се променат информациите за мојата сметка и поставките за контакт?

Во делот Лични детали на вашата сметка, можете да ги промените повеќето информации за вашата сметка. Можете да ја ажурирате вашата адреса за е-пошта, домашна адреса и телефонски број. Можете да ги приспособите вашите претпочитани методи на комуникација или да се откажете од билтените со посета на страницата Преференци за контакт. Обложувачите не можат да ја променат валутата на вашата сметка, корисничкото име и земјата на живеење.

Зошто моите барања за обложување не се намалуваат?

Барањата за обложување се намалуваат откако ќе се реши облогот. Мора да запомните дека некои игри се бројат 100% на барањата за обложување, додека други бројат само 10%. Некои игри не влијаат на барањата за обложување, како што се кено и гребење. Проверете ги правилата и прописите пред да започнете да играте игра.

Дали има последица за внесување на неточни банкарски податоци?

Веднаш контактирајте со службата за корисници доколку се случи вакво нешто. Ќе им требаат информации како датум, време и број на банкарска сметка. И покрај најдобрите напори на казиното, тие не можат да бидат одговорни за вашата грешка.

Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.