Unibet - FAQ

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Пред да стават спортски облог, клиентите на Unibet често се распрашуваат за следново.

Зошто е потребно да го потврдам мојот идентитет?

Од различни причини, казината мора да ги следат своите клиенти. Прво и основно, тие сакаат да знаат дали сте на легална возраст за обложување. Последната заштита е да се внимава на кражба на идентитет. Затоа е неопходно да се испратат дигитални слики или слики од екранот на некои трудови.

Обложувачите може да го направат ова на страницата за верификација на вашата сметка. Покрај тоа, ризикувате да го изгубите пристапот до вашата сметка ако не го потврдите идентитетот. Новата европска директива за спречување перење пари гарантира дека новите стандарди за ефикасна борба против онлајн криминалот ќе останат на сила.

Казиното може да побара дополнителни документи, но тоа не значи дека сте осомничени; тоа е само автоматска процедура поттикната од вашето барање. Како резултат на тоа, можете да бидете сигурни дека вашето искуство со игри ќе биде безбедно и сигурно сè додека соработувате со казиното за да го направите тоа.

Што треба да направам ако погрешно ја сменив или ја заборавив лозинката и треба да пристапам до мојата сметка?

Секогаш кога ќе кликнете на „Заборавив“ во полето за лозинка, имате можност да креирате нова. Сепак, ќе треба да ја знаете адресата на е-пошта што ја користевте за да се регистрирате за сметката. Ќе добиете е-пошта од казиното со линк што ќе ви овозможи да ја ресетирате лозинката. Папката со спам е добро место за да започнете да барате ако не ја добиете е-поштата.

Дали е можно да се променат информациите за мојата сметка и поставките за контакт?

Во делот Лични детали на вашата сметка, можете да ги промените повеќето информации за вашата сметка. Можете да ја ажурирате вашата адреса за е-пошта, домашна адреса и телефонски број. Можете да ги приспособите вашите претпочитани методи на комуникација или да се откажете од билтените со посета на страницата Преференци за контакт. Обложувачите не можат да ја променат валутата на вашата сметка, корисничкото име и земјата на живеење.

Зошто моите барања за обложување не се намалуваат?

Барањата за обложување се намалуваат откако ќе се реши облогот. Мора да запомните дека некои игри се бројат 100% на барањата за обложување, додека други бројат само 10%. Некои игри не влијаат на барањата за обложување, како што се кено и гребење. Проверете ги правилата и прописите пред да започнете да играте игра.

Дали има последица за внесување на неточни банкарски податоци?

Веднаш контактирајте со службата за корисници доколку се случи вакво нешто. Ќе им требаат информации како датум, време и број на банкарска сметка. И покрај најдобрите напори на казиното, тие не можат да бидат одговорни за вашата грешка.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick