Unibet рецензија за кладилници - Languages

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
Languages

Languages

Точноста на секој превод што се користи во спортското обложување е критична. Запомнете дека индустрискиот жаргон е речиси совршен и мора точно да се преведе за да се избегнат недоразбирања и поплаки од клиентите.

Многу спортски обложувачи ширум светот се запознаени и уживаат во брендот на Unibet. Затоа, важно е тие лесно да сфатат што има да каже фирмата на својата веб-страница.

Прифатени јазици во Unibet

Поради ова, Unibet прави максимални напори да се осигура дека неговите податоци се прецизно преведени на различни јазици, осигурувајќи дека сите обложувачи во спортот имаат еднакви можности за победа.

Обложувачите можат да ги користат следниве јазици:

 • американски англиски
 • австриски
 • австралиски англиски
 • белгиски
 • британски англиски
 • канадски англиски
 • дански
 • естонски
 • фински
 • француски
 • германски
 • грчки
 • унгарски
 • ирски
 • италијански
 • NZ англиски
 • норвешки
 • полски
 • португалски
 • романски
 • шведски
Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.