Unibet рецензија за кладилници - Responsible Gaming

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Некои луѓе заработуваат кариера како професионални коцкари, иако се исклучително ретки. Тоа не е сигурен извор на приход за многу луѓе. Треба да се коцкате само со пари што можете да си дозволите да ги изгубите во секое време. Обложувачите никогаш не треба да ги коцкаат парите што им се потребни за домување, комунални услуги, оброци и други основни работи.

Зависноста од коцкање често е резултат на потребата на луѓето да победат. Тие може да станат вознемирени или вознемирени кога ќе изгубат, ставајќи уште повеќе облози за да ги надоместат нивните загуби. Ова лесно може да излезе од контрола, предизвикувајќи многу болка и страдање.

Играјте одговорно

Помалку сте склони да ја доживеете истата судбина ако очекувате да изгубите. Дури и кога губите, можеби сепак добро се забавувате со коцкање ако сте ментално подготвени за тоа и не ви пречи да ги потрошите парите. Кога очекувате да изгубите, многу попријатно е да победите.

Поставувањето граници за себе е првиот чекор кон тоа одговорно коцкање. Бидете свесни за вашата финансиска состојба пред да започнете сесија за коцкање. Готово е штом ќе го снема. Ако сте доволно среќни да победите, честитки, но немојте да се надевате.

Кога се коцкате, лесно е да го изгубите од вид времето. Ако сте поставиле тајмер или аларм, ќе знаете кога да престанете да работите. Ќе изгубите повеќе пари ако играте подолги периоди. Никогаш не одвојувајте време без работа за да се коцкате и не дозволувајте коцкањето да влијае на вашиот личен живот или на животите на вашите најблиски.

Не пијте или употребувајте дрога додека играте. Вашата најдобра бариера против зависноста од коцкање е силно чувство на самоконтрола, а овие хемикалии можат да го нарушат.

Каде да побарате помош

Да претпоставиме дека почнувате да губите контрола над вашето коцкање или не можете да се обложувате одговорно. Во тој случај, треба веднаш да ги прекинете сите активности на коцкање. Ако не можете да се откажете или верувате дека би можеле да бидете зависни, треба да се лекувате.

Не плашете се да побарајте помош ако сте загрижени за вашите навики за коцкање. Нема ништо за што да се срамите, а обидот сами да се справите со проблемот е огромно губење време. Да претпоставиме дека не се чувствувате удобно да зборувате за вашите тешкотии со семејството или пријателите. Во тој случај, можете да добиете помош од терапевти или групи како BeGambleAware.

Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.