Unibet - Responsible Gaming

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Некои луѓе заработуваат кариера како професионални коцкари, иако се исклучително ретки. Тоа не е сигурен извор на приход за многу луѓе. Треба да се коцкате само со пари што можете да си дозволите да ги изгубите во секое време. Обложувачите никогаш не треба да ги коцкаат парите што им се потребни за домување, комунални услуги, оброци и други основни работи.

Зависноста од коцкање често е резултат на потребата на луѓето да победат. Тие може да станат вознемирени или вознемирени кога ќе изгубат, ставајќи уште повеќе облози за да ги надоместат нивните загуби. Ова лесно може да излезе од контрола, предизвикувајќи многу болка и страдање.

Играјте одговорно

Помалку сте склони да ја доживеете истата судбина ако очекувате да изгубите. Дури и кога губите, можеби сепак добро се забавувате со коцкање ако сте ментално подготвени за тоа и не ви пречи да ги потрошите парите. Кога очекувате да изгубите, многу попријатно е да победите.

Поставувањето граници за себе е првиот чекор кон тоа одговорно коцкање. Бидете свесни за вашата финансиска состојба пред да започнете сесија за коцкање. Готово е штом ќе го снема. Ако сте доволно среќни да победите, честитки, но немојте да се надевате.

Кога се коцкате, лесно е да го изгубите од вид времето. Ако сте поставиле тајмер или аларм, ќе знаете кога да престанете да работите. Ќе изгубите повеќе пари ако играте подолги периоди. Никогаш не одвојувајте време без работа за да се коцкате и не дозволувајте коцкањето да влијае на вашиот личен живот или на животите на вашите најблиски.

Не пијте или употребувајте дрога додека играте. Вашата најдобра бариера против зависноста од коцкање е силно чувство на самоконтрола, а овие хемикалии можат да го нарушат.

Каде да побарате помош

Да претпоставиме дека почнувате да губите контрола над вашето коцкање или не можете да се обложувате одговорно. Во тој случај, треба веднаш да ги прекинете сите активности на коцкање. Ако не можете да се откажете или верувате дека би можеле да бидете зависни, треба да се лекувате.

Не плашете се да побарајте помош ако сте загрижени за вашите навики за коцкање. Нема ништо за што да се срамите, а обидот сами да се справите со проблемот е огромно губење време. Да претпоставиме дека не се чувствувате удобно да зборувате за вашите тешкотии со семејството или пријателите. Во тој случај, можете да добиете помош од терапевти или групи како BeGambleAware.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick