Unibet - Support

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Support

Уникатната карактеристика наречена „Заедница Unibet“ им овозможува на корисниците да комуницираат со други клиенти за да им помогнат да ги решат сите грижи што може да ги имаат. Обложувачите може да комуницираат еден со друг на форуми и теми за да гарантираат дека секој има позитивно искуство кога станува збор за поставување спортски облози онлајн.

Разговорот во живо не е веднаш очигледен во делот „помош“ на страницата, но може да се постигне ако знаете каде да погледнете. Клиентите исто така можат да контактираат со компанијата преку е-пошта и да очекуваат одговор во рок од два работни дена. Затоа, добро е што онлајн центарот за помош е исто толку лесен за користење како и остатокот од страницата.

Како можам да контактирам со Unibet?

Еве мноштво начини на кои можат обложувачите од целиот свет стапи во контакт со Unibet.

Јазик

Е-пошта за поддршка

Телефонски број

Разговор во живо е достапен?

Англиски

info@unibetsupport.com

00 356 2133 5802

Да

Обединето Кралство

info-uk@unibetsupport.com

0808 1686635

Да

Австралија (09:00 > 3:30)

customerservice@unibet.com.au

13 78 68 (13 PUNT)

Да

Еспањол (13:00 > 22:00 часот)

info-es@unibetsupport.com

+44 203 725 3792

Да

Deutsch

info-de@unibetsupport.com

=+44 203 725 3792

Да

Француски (10:00 > 22:00 часот)

info-fr@unibetsupport.com

0805 103 113

Да

Француски

info-benl@unibetsupport.be

+44 203 725 3775

Да

Италијано (14:00 > 18:00 часот)

info@unibetsupport.it

+44203 725 3777

Да

португалски

info-pt@unibetsupport.com

+44 203 725 3792

Да

Полски (10:00 > 22:00 часот)

info-pl@unibetsupport.com

+44 203 725 3783

Да

Свенска

info-se@unibetsupport.com

0200 899933

Да

Дански (08:00 > 24:00 часот)

info@unibetsupport.dk

89883325 / 80826080

Да

Норск (08:00 > 24:00 часот)

info-no@unibetsupport.com

85228861 / 80826080

Да

Суоми (10:00 > 23:00 часот)

info-fi@unibetsupport.com

0800 915634

Да

English

info-gr@unibetsupport.com

+44203 725 3776

Да

Романа (09:00 > 18:00 часот)

info-ro@unibetsupport.com

+44 203 725 3792

Да

Маѓар (13:00 > 22:00 часот)

info-hu@unibetsupport.com

+44 203 725 3792

Да

Lietuvių (09:00 > 18:00 часот)

info-lt@unibetsupport.com

+44 203 725 3792

Да

Ести (11:00 > 20:00 часот)

info@unibetsupport.ee

+44 203 725 3792

Да

Русский (08:00 > 22:00 часот)

info-ru@unibetsupport.com

+44 203 725 3784

Да

Јазици за поддршка

Како што е наведено погоре, следниве се поддржаните јазици што обложувачите може да ги користат за да комуницираат со Unibet.

 • Англиски
 • Еспањол
 • Deutsch
 • Француски
 • Италијански
 • португалски
 • Полски
 • Свенска
 • Дански
 • Норск
 • Суоми
 • English
 • Романа
 • Маџар
 • Лиетовиш
 • Ести
 • Руски
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick