Unibet рецензија за кладилници - Tips & Tricks

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Обложувањето можеби е забавно хоби, но ставањето спортски облог со Unibet може да додаде повеќе забава, безбедност и придобивки на активноста. Еве неколку совети и идеи кои ќе ви помогнат да се забавувате кога го поминувате вашето време обложувајќи се на спорт во Unibet.

Бидете мудри со приговорите

Парлеите се атрактивен облог во Unibet поради нивното неделно засилување на парлајот. Т

Unibet Weekly Parlay Boost им дава повеќе пари на луѓето кои прават облози за парно кога ќе победат. Сè додека секој дел од парлејот има шанси од најмалку -500, вие имате целосна контрола врз спортовите и пазарите што ги избирате. Секоја недела, ќе добивате билети кои ви даваат зголемување на профитот од 10% на 3-насочен договор, 20% на 4-насочен договор и 30% на 5-насочен договор.

Како и да е, мудриот онлајн спортски коцкар знае подобро отколку да поставува парлаи поголемиот дел од времето. Парлејското обложување вклучува множење на вашиот удел со шансите за секој одбран резултат, што може да биде онолку колку што би избрале. Што мислам е ова:

Вложивте 10 долари на Торонто Репторс (2,45), Мајами Хит (1,60) и Бостон Селтикс (1,75). Сите три екипи имаа коефициент од најмалку 1,60. 68,60 долари ќе бидат исплатени ако секој тим победи, со што ова ќе биде 68,60 долари.

Покрај множењето на коефициентите за секој можен настан, го множите и „сокот“ поставен на секоја линија за обложување. Секој резултат има сок од 10% поврзан со него за обложувалницата да заработи пари. Кога ќе се соберат шансите, возбудата се зголемува. Како резултат на тоа, букмејкерот има поголема предност, а вие, обложувачот, имате помала очекувана вредност.

Обложувачите сè уште можат да пронајдат одличен залог со пронаоѓање на три пристојни облози каде што вредноста на секоја игра е над сокот, дури и за обложувач кој губи.

Добро правило е да избегнувате да ставате паричен облог ако не го вложувате истиот облог на секоја нога. Додавањето повеќе краци на парлејот ќе го оневозможи да се заработи голема „потенцијална исплата“. Може да се додадат само облози со позитивна очекувана вредност (EV).

Сепак, попаметно е да ставате поединечни облози на секој исход што го посакувате, наместо да се потпирате на паролирање на долг рок.

Искористете ги предностите на готовината на Unibet

Можете да го подмирите облогот пред да заврши користејќи ја функцијата Cash Out. Наместо да ги загрозите сите ваши придобивки, можете да заштитите дел од нив на овој начин. Ако работите не одат добро, може брзо да се разделите со загубите и да добиете дел од парите назад.

Unibet им овозможува на клиентите да заработуваат на различни пазари, вклучувајќи

  • Над 20 фудбалски облози пред натпреварот
  • Фудбалски облози во игра, вклучувајќи полувреме/крај и правилен резултат)
  • Директни фудбалски пазари, како што се победникот и испаѓањето
  • Директни тениски пазари и ставете 1-2 облози

Проверете дали опцијата Cash Out е достапна така што ќе го барате амблемот на Cash Out на ливчето за обложување кога ги ставате вашите облози.

Упатете се на пријател за да добиете повеќе можности за обложување

Во моментов можете да заработите дарежлив бонус на Unibet со упатување пријател на страницата.

За да ја искористите оваа понуда за упатување на Unibet, ќе добиете 25 долари за секој нов клиент што ќе го предложите. Оваа понуда за упатување пријател на Unibet може да се искористи до пет пати. Кампањата за упатување пријател на Unibet може да ве награди со до 125 долари во дополнителен готовина за обложување доколку донесете доволно пријатели на страницата.

Сите избори за обложување на Unibet се покриени со овој поттик за упатување пријател. Понудите за упатување пријател на Unibet се достапни за популарни спортови, вклучувајќи фудбал, кошарка, бејзбол и хокеј. Друга промоција на Unibet за упатување пријател ви овозможува да ја користите обемната библиотека на страницата со видео слотови и бакара игри.

Стимулацијата за упатување пријател на Unibet бара одредена соработка помеѓу вас и вашите пријатели. За да ја искористат предноста на промоцијата на Unibet препорача пријател, тие ќе треба да отворат сметка и да уплатат минимум 25 долари.

За среќа, нема да ви биде премногу тешко да ја спроведете оваа промоција на пријател од Unibet. Упатување пријател е едноставно како кликнување на врската во горниот десен дел на веб-локацијата на Unibet, внесување на адресата на е-пошта на вашиот пријател, а потоа седнување и гледање како тие се придружуваат и депонираат пари.

Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.