Unibet Рецензија на книговодителите 2024 - Withdrawals

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Бонус100% до 100 €
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Добивањето пари од наградата е речиси исто толку возбудливо како и гледањето на вашиот омилен спортски тим или спортист како освојува титула. Сега кога сте ја прокоцкале вистинската сума, сте го преземале ризикот од бонус и сте изградиле добро салдо на сметката, време е да ги искеширате вашите добивки. Многу нови играчи имаат проблем да ги извлечат парите од Unibet што е можно поскоро.

Добивањето пари од Unibet е исто толку лесно како и ставањето пари. Еве како се составува процесот на повлекување.

Прифатени методи за повлекување во Unibet

Unibet ги прифаќа следните начини на повлекување:

Опција за плаќањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
Банкарски трансферНема ограничување15,00 €1 часБез надомест
PayPal13.000,00 евра15,00 €2 часаБез надомест
PaySafeНема ограничувањеНема ограничувањеИнстантБез надомест
Виза електрон50.000 евра15 €1 часБез надомест
Доверливо100.000 евра10 евра1 часБез надомест
Нетлер13.000 евра15 €1 часБез надомест
WebmoneyНема ограничувањеНема ограничување-Без надомест
ЕнтропајНема ограничување10 евра1 часБез надомест
Виза50.000 евра15 €1 часБез надомест
EcoPayz13.000 евра15 €1 часБез надомест
MasterCardНема ограничување10 евра1 часБез надомест
Скрил13.000 евра15 €1 часБез надомест

Како да се повлечете?

Обложувачите можат да го повлечат своето салдо на Unibet Sportsbook со правење на следните чекори.

  1. Најавете се на вашата сметка на Unibet и одете во делот Моја сметка.
  2. Кога ќе кликнете на Повлекување, ќе се појави избор од достапни опции за плаќање. Само во Њу Џерси може да се повлечете користејќи друг метод од оној што го користевте за депонирање на вашите средства. Во Индијана, Пенсилванија, Ајова и Вирџинија, мора да го користите истиот метод за повлекувања што сте ги користеле за депонирање.
  3. Внесете ја саканата сума на пари и други детали откако ќе изберете опција за плаќање.
  4. Потврдете ја трансакцијата. Во зависност од начинот на плаќање, вашите добивки треба да пристигнат во рок од три до пет работни дена.
  5. Сите повлекувања во Unibet Sportsbook подлежат на период на обработка од 72 часа. За да побарате повлекување, сите корисници мора да имаат сметки што се целосно потврдени. Unibet има овластување да бара дополнителни лични информации од играчите пред да одобри плаќање.
Unibet потпиша договор со Ајакс
2022-11-02

Unibet потпиша договор со Ајакс

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.