Unibet - Withdrawals

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Добивањето пари од наградата е речиси исто толку возбудливо како и гледањето на вашиот омилен спортски тим или спортист како освојува титула. Сега кога сте ја прокоцкале вистинската сума, сте го преземале ризикот од бонус и сте изградиле добро салдо на сметката, време е да ги искеширате вашите добивки. Многу нови играчи имаат проблем да ги извлечат парите од Unibet што е можно поскоро.

Добивањето пари од Unibet е исто толку лесно како и ставањето пари. Еве како се составува процесот на повлекување.

Прифатени методи за повлекување во Unibet

Unibet ги прифаќа следните начини на повлекување:

Опција за плаќањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
Банкарски трансферНема ограничување15,00 €1 часБез надомест
PayPal13.000,00 евра15,00 €2 часаБез надомест
PaySafeНема ограничувањеНема ограничувањеИнстантБез надомест
Виза електрон50.000 евра15 €1 часБез надомест
Доверливо100.000 евра10 евра1 часБез надомест
Нетлер13.000 евра15 €1 часБез надомест
WebmoneyНема ограничувањеНема ограничување-Без надомест
ЕнтропајНема ограничување10 евра1 часБез надомест
Виза50.000 евра15 €1 часБез надомест
EcoPayz13.000 евра15 €1 часБез надомест
MasterCardНема ограничување10 евра1 часБез надомест
Скрил13.000 евра15 €1 часБез надомест

Како да се повлечете?

Обложувачите можат да го повлечат своето салдо на Unibet Sportsbook со правење на следните чекори.

  1. Најавете се на вашата сметка на Unibet и одете во делот Моја сметка.
  2. Кога ќе кликнете на Повлекување, ќе се појави избор од достапни опции за плаќање. Само во Њу Џерси може да се повлечете користејќи друг метод од оној што го користевте за депонирање на вашите средства. Во Индијана, Пенсилванија, Ајова и Вирџинија, мора да го користите истиот метод за повлекувања што сте ги користеле за депонирање.
  3. Внесете ја саканата сума на пари и други детали откако ќе изберете опција за плаќање.
  4. Потврдете ја трансакцијата. Во зависност од начинот на плаќање, вашите добивки треба да пристигнат во рок од три до пет работни дена.
  5. Сите повлекувања во Unibet Sportsbook подлежат на период на обработка од 72 часа. За да побарате повлекување, сите корисници мора да имаат сметки што се целосно потврдени. Unibet има овластување да бара дополнителни лични информации од играчите пред да одобри плаќање.
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick