VBET

Age Limit
VBET
VBET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

VBET

Од 2003 година, VBET им нуди на спортските навивачи многу можности за спортско обложување со еден од најдобрите онлајн обложувалници, според прегледите.

Лиценциран од Комисијата за коцкање на ОК, број на лиценца 000-044662-R-324273, Органот за игри на среќа на Малта и други тела за лиценцирање, веб-страницата за онлајн обложување се придржува до строгите прописи за коцкање и одговорно го промовира коцкањето.

За онлајн спортско обложување, платформата носи разновиден каталог на игри, кои ги овластува NetEnt, доверлив добавувач на софтвер во индустријата. Осврти за спортско обложување преку Интернет укажуваат на тоа дека играчите уживаат во целокупното забавно искуство.

Препознаен во прегледите за транспарентни шанси за обложување и етички деловни практики, спортскиот обложувач продолжува да привлекува обожаватели во Европа и ширум светот кои го препознаваат VBET како најдобар онлајн обложувач, според онлајн прегледите.

Игри за играње во VBET

NetEnt е еден од најпознатите провајдери на софтвер во бизнисот за онлајн обложувалниците. VBET, исто така, соработува со други висококвалитетни компании за игри. Тоа е слатка зделка за онлајн обложувалницата, која располага со асортиман на игри од повеќе од 40 добавувачи. Како резултат на тоа, платформата има широк спектар на различни игри за играње и обложување.

Огромниот обем на можности за игри овозможува значајна игра за нови клиенти и искусни коцкари кои често се обложуваат на обложувалниците преку Интернет.

За оние кои се заинтересирани за онлајн обложување, пријавувањето за она што неколку рецензенти го нарекуваат најдобра веб-локација за онлајн обложување е некомплициран процес. Само регистрирајте се онлајн, потврдете го идентитетот и потврдете ја сметката преку е-пошта за да пристапите до виртуелна роговида на можности за обложување на спорт.

VBET спорт

Љубителите на спортските книги искусуваат доста различни игри со конкурентни коефициенти за обложување. Веб-страницата обединува речиси 400 пазари на својата виртуелна платформа, која вклучува тенис, фудбал, хокеј на мраз, крикет и кошарка. Коцкарите можат да се обложуваат на кој било достапен натпревар, вклучително и некои од најпознатите натпреварувања во светот.

Надвор од тимските натпревари, обложувањето во VBET нуди и опции за обложување, ватерполо и НАСКАР. Далеку како обложување на спорт, нема никаков камен за корисниците да пристапат до можностите за спортско обложување за игри ширум светот.

Тенис

Љубовта е секогаш добра работа. Особено во Тенис натпревари во сингл и двојки на врвните тениски турнири во светот. Секој натпреварувач ја напојува топката преку мрежата за да го спречи противничкиот играч да ја врати. Во битка за вештина, конкуренцијата е жестока. За спортските ентузијасти, обложувањето на тенис го зголемува задоволството од гледањето. Со високи влогови во игра, VBET нуди конкурентни коефициенти за обложување.

Кошарка

Соништата на обрачот владеат во натпревар на вештина и издржливост. Кошарка играчите од целиот свет се натпреваруваат во асортиман на лиги за да го освојат посакуваното првенство во секоја Асоцијација. За фалење и за добивање на шампионскиот трофеј, секој играч го става сето тоа на линија. За обложувачите, разбирањето на индивидуалните играчи и историјата на тимските победи е единствениот начин да се обложуваат паметно.

Начини на плаќање во VBET

ВБЕТ онлајн обложувањето нуди широк асортиман на даватели на плаќање. Со разновидна понуда, вклучувајќи картички, дигитални паричници и опции за банкарски трансфери, платформата гарантира дека корисниците имаат широк избор на начини на плаќање.

Опциите за депозит вклучуваат PayPal, Skrill, Neteller за дигитални трансфери. Visa и MasterCard се достапни за обложувачите за брзо пренос на пари со кредитна или дебитна картичка. Играчите исто така може да насочуваат средства од индивидуална банкарска сметка. За повлекувања, Neteller, Mastercard, Ecopayz, Skrill и Visa се добро препознатливи опции.

Ова е репрезентативна листа на опции за депозит и повлекување. Депозитите се случуваат веднаш, но може да биде потребна дополнителна документација за да се објават средствата. Повлекувањата траат до 5 работни дена и може да се примени проверка на идентитетот. Како услов за лиценцирање, платформата мора да се придржува до упатствата за AML за да се осигура дека проверките против перење пари се соодветно регулирани.

Додека платформата одржува минимален депозит од 5 GBP, максималното повлекување на спортските книги е 100.000 GBP или еквивалент на друга валута. Максималното повлекување е исклучително конкурентно во споредба со другите платформи за онлајн обложување.

Повлекувања

Повлекувањата на средствата исто така се под влијание на начинот на повлекување. Дигиталните паричници може да ги направат средствата достапни веднаш. Банките може да бараат една недела да ги рефлектираат средствата на сметката, во зависност од банката. Без разлика, високите износи за повлекување веројатно ќе предизвикаат дополнителни проверки. Сепак, корисниците укажуваат на интернет дека повлекувањата имаат тенденција да траат до три дена.

VBET бонуси

За новите регистранти, VBET нуди 100 проценти бонус за добредојде. За обложување без ризик, играчот може да побара бонус, што е добро за 25 GBP. Сепак, како и кај повеќето бонуси, се применуваат барањата за обложување. Условите и правилата може да се променат. Сепак, обложувачите мора да направат три облози со коефициент од 1,8 или повисоки со вредности од 5 до 25 GBP. Овие облози мора да се појават на настани во следните 14 дена од првичното обложување.

По подмирувањето на облогот, играчот има бесплатен кредит за обложување додаден на неговата сметка во износ од квалификаторот за облог. Малку е веројатно дека обложувачите ќе го добијат квалификацискиот облог поради шансите. Сепак, со малку среќа, тоа е можно. Во најмала рака, корисниците добиваат поврат на инвестицијата. Бонус структурата на VBET не е најдобра во споредба со други бонуси за спортска книга.

Но, платформата ги враќа облозите за точни резултати за фудбалот ако играта заврши со 0-0. Достапна е и промоција за осигурување што овозможува враќање на парите, доколку една од шесте селекции на облози е неточна. Средствата се рефундираат, а играчот може да искешира. Иако бонусите не се толку конкурентни како другите казина, сепак има доволно за да се привлечат нови обложувачи да се обложуваат. Всушност, бонусите и промоциите се вклучени во процесот на спортска книга.

Зошто да се обложувате во VBET?

VBET е една од најетаблираните платформи за обложување. Прегледите преку Интернет се поволни бидејќи платформата ужива 4,7/5 ѕвезди од Oddspedia и 7,1/10 ѕвезди од други сајтови. Со години, VBET им обезбедува на клиентите создавање спортско обложување и широк избор на спортски игри на кои може да се обложуваат.

Со одржување на амбициозните стандарди, спортската книшка продолжува да привлекува играчи на глобално ниво. Всушност, бонусот нуди искуство со обложување без ризик. Дури и ако шансите за победа се мали, играчите сепак учат како функционира платформата без да трошат лично депонирани средства. Барањата за обложување се применливи за бонусите и рецензентите сакаат повеќе можности за бонуси од платформата.

Сепак, обложувалницата продолжува да расте со VBET одржувајќи едно од најдобрите пребарувања за клучни зборови на врвните пребарувачи, според Alexa. Со обезбедување на пристап до обемна листа на спортски настани за обложување, VBET е главен играч на пазарот на интернет спортско обложување.

Со искористување на моќта на интернетот за поврзување на спортските фанови со можности за обложување на омилените тимови, натпревари и играчи, VBET создава возбудливо забавно искуство за своите корисници. Конзистентноста на платформата во одржувањето на повеќе лиценци во различни региони укажува на нејзината посветеност на оперативниот интегритет и одговорното коцкање.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грузиски
Ерменски
Кинески
Корејски
Португалски
Руски
Турски
Украински
Фарси
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (11)
Американски долари
Грузиски лари
Евра
Казахстански тенгес
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Полски злоти
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Шведски круни
ДржавиДржави (10)
Аргентина
Бразил
Гана
Индија
Малезија
Обединето Кралство
Перу
Турција
Украина
Чиле
ИгриИгри (51)
Live Bet on Poker
Baccarat AGQ Vegas
CS:GO
Dota 2
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Mega Wheel
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Rocket League
Soiree Blackjack
StarCraft 2
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Возење велосипедГолфЕвровизијаЗимски спортови
Кено
Кошарка
Крепс
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагби
Рулет
Сик Бо
Сквош
Слотови
СнукерСтреличарствоТелевизијаТенисФормула 1ФудбалФутсалХокеј на мраз
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (11)
AstroPay Card
EcoPayz
InterAc
MasterCard
Moneta.ru
Neteller
Skrill
SticPay
Visa
WebMoney
WireCard
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
Betconstruct
Betsoft
Booming Games
Casino Technology
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Eye Motion
Ezugi
GameArt
Genesis Gaming
Genii
Habanero
Iron Dog Studios
Join Games
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Playson
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Spigo
Tom Horn Gaming
Wazdan
World Match
ZEUS PLAY
iSoftBet