Webbyslot

Age Limit
Webbyslot
Webbyslot is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

За WebbySlot

WebbySlot е онлајн-казино-спортска книга, која им се продава на играчите во Австралија, Канада и Европа. Достапно е само во неколку земји надвор од овие области. Со седиште во Шкотска, SG International LP, матичната компанија, е лиценцирана во Курасао. Во 2018 година, казиното Webby Slot започна со работа со регистарски број 137028 и број на лиценца 8048/JAZZ2015-035. Играчите користат различни јазици при пристапот до веб-локацијата. Опциите вклучуваат руски, шпански, грчки и италијански.

Угостителство за мултинационална публика WebbySlot нуди бројни јазици, како што се шпански, италијански, француски, англиски и грчки. Продолжете со читање за повеќе информации за игрите на WebbySlot, опциите за плаќање и бонусите. Со теми фокусирани на слотови, онлајн казиното-спортска книга нуди возбудливи игри за меѓународни клиенти.

Слотовите не се единственото играње акција на веб-локацијата. Платформата има разновидна низа опции за меѓународни играчи. Обезбедување на некои од најпопуларните казино игри и можности за обложување со спортски книги. Релативно новиот играч собира респектабилна количина на активност на веб-страницата. Hypstat наведува дека веб-локацијата има речиси 1.000 уникатни посетители дневно. Два до пет проценти од светските корисници на интернет ја посетуваат страницата.

WebbySlot Спорт и игри

WebbySlot е познат по своите спортски дел, кој добива добри критики на интернет. Според нејзините позитивни критики, платформата има можности за забава, е-спорт и спортско обложување, кои им се спротивставуваат на слични платформи за онлајн обложување. Сепак, извештаите за прекини не ги запреа поволните онлајн рејтинзи на казиното-спортски книги. Според извештаите, сопствениците на сметки се обложуваат на широк спектар на спортска забава, вклучувајќи го следново.

Тенис

Тенисерите патувајте низ светот за да се натпреварувате во игри со високи влогови за да го победите противникот. Најдобрите играчи го предизвикуваат интересот на оние коцкари кои се запознаени со спортот. Изборот на победникот е само еден начин да се подигне возбудливата акција на играта. Поентата на тенисот е да се удри топката преку мрежата на начин што го спречува противникот да погоди повратен. Шансите за тоа кој ќе победи во голема мера зависи од историскиот рекорд на тенисерот. WebbySlot им нуди на тениските ентузијасти можност да ја зголемат возбудата од гледањето на играта со ставање облог.

Кошарка

Про кошарка лигите ширум светот се натпреваруваат за слава, чест и шампионски трофеи. Националната кошаркарска асоцијација е само една од најмалку четирите професионални кошаркарски лиги во Северна Америка. Сепак, кошарката е универзална со професионалните лиги ширум светот. Неговата популарност им нуди на гејмерите можност да уживаат во конкурентно обложувачко искуство. Фановите ширум светот се обложуваат за тоа кој ќе победи.

американски фудбал

Модерните гладијатори на американскиот фудбал привлекуваат глобално признание. Како нокдаун, одвлечете го спортот со талентирани професионалци, играчите го привлекуваат светското внимание. Коцкарите внимателно ги истражуваат статистиките и шансите за паметно да се обложуваат на очекуваниот победнички тим. На WebbySlot, обложувањето е достапно во живо за време на играта или пред натпреварот.

Фудбал

Фудбалот е еден од најпопуларните спортови во светот. Стратегијата за обложување е важна за да се изберат веројатните победници во натпреварите со високи влогови. Од тимски до поединечни облози на играчи, шансите секогаш се во корист на личноста која добро го истражува фудбалскиот пејзаж и ги познава играчите.

Една од причините зошто WebbySlot е толку популарен е тоа што има различни опции за обложување. Казиното на платформата исто така добива позитивни критики. Работејќи со бројни развивачи на софтвер, WebbySlot нуди некои од најпопуларните игри на пазарот. Од NetEnt до iSoftBet и многу повеќе, платформата им носи можност на обложувачите да се обложуваат на познати казино игри, како што се Book of Aztec, Jungle Jim и Lost Vegas.

начини за плаќање

WebbySlot нуди популарни опции за депозит, како што се Mastercard, Visa, Skrill, Paysafecard и Neteller. Платформата исто така прифаќа три форми на криптовалути, вклучувајќи Bitcoin, Ethereum и Litecoin. Сепак, опциите за криптовалути не се достапни на целата страница. Играчите можат да користат крипто само за повлекување и депонирање средства. По депозитот, криптовалутата се претвора во пошироко прифатени валути, како што се американскиот долар и еврото.

Со минимум 10 евра депозит и максимум 5.000 евра, WebbySlot не наплаќа такси за повлекување или депонирање средства. Имателите на сметки добиваат инстант одговори на барањето за трансфер на средства, при што некои добивки се добиваат во рок од еден час. Во зависност од начинот на плаќање, времето за обработка може да потрае подолго. На пример, трансакциите на банкарски трансфери, кредитни картички и дебитни картички може да потраат неколку дена за да се завршат. За повлекувања има минимум 20 евра.

Начините на плаќање на платформата се како конкуренти. Дозволувајќи им на клиентите пристап до реномирани дигитални паричници, банки и картички, WebbySlot обезбедува брзи трансакции за своите клиенти. Едно икање забележано на интернет е лимитот за повлекување. Важно е клиентите да ги разгледаат одредбите и условите.

Клиентите се ограничени на 5.000 евра за повлекување секој месец. За богатите коцкари кои депонираат повеќе или добиваат повеќе од оваа сума секој месец, размислете дали условите за повлекување се поволни.

Бонусите

Со натпреварувачки бонус за добредојде, WebbySlot привлекува значителен број обложувачи секој ден од различни региони. Дел од атракцијата на платформата е бонусот за добредојде. Депонентите добиваат 100 проценти бонус и 100 бесплатни вртења. Како и кај повеќето казино-спортски книги, важат условите и условите за бонуси за депозит. Бонусот е добар до 100 евра со минимум од 20 евра потребен депозит за да се квалификувате.

Бесплатните вртења се дополнителни стимулации наменети да привлечат нови гејмери и да го повторат бизнисот. WebbySlot нуди дополнителни бонуси додека играчите отклучуваат бесплатни вртења и други награди. За играч кој депонира мали суми, бонус структурата на веб-локацијата може да работи добро. Некои од бонусите имаат барања за обложување.

Зошто да се обложувате на WebbySlot

WebbySlot се грижи за своите клиенти, за што сведочат позитивните онлајн критики. Еве зошто некои играчи продолжуваат да се враќаат во казино-спортската книга.

Награди за лојалност

Платформата нуди уникатна програма за лојалност базирана на спортски теми. Како дел од ВИП програмата на казино-спортската книга, WebbySlot нуди начин за играчите да собираат наградни поени. Уникатната програма нуди 8 нивоа. Секое ниво се усогласува со одреден спортски стадион во светот. Играчите кои напредуваат во нивоата на програмата за лојалност отклучуваат бонус облози во секоја фаза.

Придобивки

  • Брзи повлекувања
  • Реномирани начини на плаќање
  • Одличен избор на игри
  • Бонуси и награди
  • Солидна репутација

WebbySlot соработува со некои од најуспешните софтверски фирми во индустријата. Како резултат на тоа, платформата нуди огромен избор на популарни игри. Акцијата за играње е една од главните придобивки, бидејќи некои гејмери се враќаат да играат секојдневно. Услугата за клиенти е исто така плус, обезбедувајќи деноноќна поддршка.

Еден од најпопуларните аспекти на платформата се игрите, кои имаат тенденција да привлечат искусни играчи и да го повторуваат бизнисот. Со оглед на популарноста на платформата, јасно е дека меѓународната публика ѝ дава два палци на веб-страницата. И покрај тоа што WebbySlot сè уште расте, веб-страницата успеа да изгради солидна репутација за кратко време. Меѓународните гејмери секојдневно доаѓаат на страницата за да се обложуваат на сè, од казино игри до спортски акции со високи влогови.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (27)
Јапонски
Албански
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Хрватски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеБонус за лојалностДепозит бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
ДржавиДржави (6)
Јужна Африка
Австралија
Аргентина
Нов Зеланд
Полска
Чешка
ИгриИгри (43)
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (7)
Bitcoin
EcoPayz
MasterCard
Neteller
Paysafe Card
Skrill
Visa
СофтверСофтвер (30)
1x2Gaming
Amatic Industries
Apollo Games
Asia Live Tech
Authentic Gaming
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
GameArt
Habanero
Kiron Interactive
LuckyStreak
Microgaming
Mr. Slotty
NetEnt
PariPlay
Patagonia Entertainment
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Spigo
Spinomenal
Tom Horn Gaming
World Match
iSoftBet