William Hill - Account

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Account

Пред да ја користат веб-страницата на Вилијам Хилс, обложувачите мора прво да регистрираат сметка. Како да се регистрирате е една од најчесто бараните теми од потенцијалните клиенти на Вилијам Хилс.

Ова е почетната фаза за која било веб-страница што нуди спортско обложување. Техниката е јасна и се состои од неколку фази кои обложувачите мора да ги завршат.

Како да отворите/регистрирате сметка

Повеќето гејмери може да имаат и други проблеми или прашања во врска со нивните сметки. Тоа е често причина за најголема загриженост кај коцкарите. Методите за регистрирање на сметка и сите други прашања поврзани со сметката се наведени овде. Секој од нив е едноставен и ќе бидат потребни само неколку минути за да се заврши.

Познатата кладилница максимално ја олесни постапката за регистрација на нови обложувачници, така што нема да имате проблем да ја завршите. Ќе треба да дадете многу информации на страницата за пријавување, но ние ве опфативме.

Едноставно е да се отвори сметка со Вилијам Хилс. Сепак, мора да ја извршите следната постапка:

 1. Посетете ја веб-страницата на Вилијам Хилс.
 2. Изберете ја опцијата „Приклучи се сега“.
 3. Пополнете ги полињата со потребните информации.
 4. Изберете ја валутата што ќе ја играте и најдобриот начин на депонирање.
 5. Пред одобрување, ќе се испитаат податоците што ги давате.
 6. Завршете ја процедурата за регистрација со кликнување на опцијата што ја потврдува вашата подготвеност да регистрирате сметка.

Потврда на сметката

Вилијам Хилс ги штити своите потрошувачи од онлајн измами и гарантира дека неговите клиенти се на легална возраст за обложување.

Постојат неколку методи за поднесување документи до обложувалницата. Клиентот мора да избере што најмногу му се допаѓа. Посетителот може да ја користи алатката за разговор во живо за поддршка на корисници на Вилијам Хилс за да поднесе барање. Тие исто така можат да ги испратат документите преку е-пошта и веб-страница.

Вреди да се напомене дека постапката за верификација е во корист на клиентот. Клиентите чии сметки не се потврдени ризикуваат да бидат откажани нивните сметки. Фазата на идентификација и верификација е критична за нивната погодност. По верификацијата, корисникот може лесно да ги користи услугите на букмејкерот и да ги повлече своите добивки.

За проверка на личните податоци, потребно е едноставно да обезбедите скенирана копија или фотографија од еден од следниве документи:

 • лична карта (напред и назад),
 • Пасош (слика и насловна страница),
 • Возачка дозвола (слика, име и потпис).

Мора да дадете скенирана копија или фотографија од релевантни документи за следната потврда на адресата.

 • Сметка за комунални услуги - каде што вашето име и адреса се видно прикажани,
 • Извод од банка или кредитна картичка - Името и моменталната адреса треба да бидат евидентни.
 • Даночна сметка за локалната власт - јасно видливо име, адреса и даночен број

Како да се најавите

Кога пристапувате до која било локација за казино, побарајте ја иконата за најавување во горниот десен агол на екранот. Ова важи за Вилијам Хилс, а копчето за најавување Вилијам Хилс е уредно поставено веднаш до копчето „приклучи се“.

Мора да ги имате достапни вашата адреса за е-пошта и лозинка за да се најавите. Ако сте ја заборавиле лозинката, ќе можете да ја ресетирате преку е-пошта, како и кај повеќето веб-локации. Преземете мерки на претпазливост кога играте и секогаш одјавувајте се кога ќе завршите за да спречите некој друг да пристапи до вашата сметка.

 1. Оди до https://sроrts.williamhill.com.
 2. Кликнете на врската „Најави се“ во горниот десен агол на страницата.
 3. Внесете го вашето корисничко име и лозинка. Може да ја зачувате лозинката за вашиот прелистувач за да го запомни следното најавување.
 4. За да го завршите процесот, кликнете на копчето „најава“ уште еднаш.

Како да отклучите сметка

Играчите може да наидат на потешкотии кога ќе дознаат дека нивната сметка во казино е блокирана или оневозможена. Крајниот ефект е дека нивните пари и награди се загрозени.

Корисниците на Вилијам Хилс можеби нема да можат да пристапат до нивните сметки поради различни причини, вклучително и прекумерен број неуспешни обиди за најавување или проблем со процедурата KYC.

Обложувачите несомнено го чешаат мозокот во моментов, прашувајќи се како можат да ги отклучат нивните сметки. Од нив се очекува да контактираат со тимот за поддршка на клиенти што е можно поскоро.

 1. Отворете ја адресата на е-пошта што ја користевте за да се регистрирате за сметка на Вилијам Хилс.
 2. Подгответе порака и испратете ја на customerservices@williamhill.com.
 3. Во темата, опишете го вашиот проблем: „Сметката ##### е блокирана“
 4. Во телото на е-поштата, разгледајте го проблемот детално. Можеби ќе треба да го поднесете следново:
  1. детален опис на информациите за вашата регистрација,
  2. уредот што се користи за воспоставување на сметката и
  3. Скенирана копија од лична карта со фотографија, други докази за идентификација и скенирани копии од сметките за депозит на Вилијам Хилс.

Имајте на ум дека се претпочитаат овие скенирања во PDF.

Како да затворите сметка

Обложувачите се слободни да ги прекинат своите сметки кога и да сметаат дека е соодветно се додека стапат во контакт со грижата за клиентите и поднесат јасно барање за затворање на нивните сметки.

Вие сте единствената личност која може да одлучи дали треба да ја затворите вашата сметка на Вилијам Хилс. Да претпоставиме дека сметате дека коцкањето станува преголем проблем за вас. Во тој случај, силно ви предлагаме трајно да ја деактивирате вашата сметка, но само откако ќе ги извадите сите пари во неа.

Можете да ја деактивирате вашата сметка со испраќање порака до персоналот за поддршка преку страницата за помош.

 1. Одете до "https://williamhill-lang.custhelp.com/app/ask."
 2. Внесете ја адресата на е-пошта поврзана со сметката што сакате да ја отстраните.
 3. Напишете REQUEST TO DELETE MY Account во насловот.
 4. Објаснете зошто сакате вашата сметка да се избрише во делот Текст на прашање.
 5. Конечно, користете го копчето Испрати за да испратите барање за бришење на вашата сметка.

Запомнете дека може да бидат потребни 48 часа за да реагираат на вашето барање за откажување сметка. Како резултат на тоа, мора да бидете трпеливи со нив.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick