William Hill Рецензија на книговодителите 2024 - Account

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБесплатен облог за нови членови
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
Account

Account

Пред да ја користат веб-страницата на Вилијам Хилс, обложувачите мора прво да регистрираат сметка. Како да се регистрирате е една од најчесто бараните теми од потенцијалните клиенти на Вилијам Хилс.

Ова е почетната фаза за која било веб-страница што нуди спортско обложување. Техниката е јасна и се состои од неколку фази кои обложувачите мора да ги завршат.

Како да отворите/регистрирате сметка

Повеќето гејмери може да имаат и други проблеми или прашања во врска со нивните сметки. Тоа е често причина за најголема загриженост кај коцкарите. Методите за регистрирање на сметка и сите други прашања поврзани со сметката се наведени овде. Секој од нив е едноставен и ќе бидат потребни само неколку минути за да се заврши.

Познатата кладилница максимално ја олесни постапката за регистрација на нови обложувачници, така што нема да имате проблем да ја завршите. Ќе треба да дадете многу информации на страницата за пријавување, но ние ве опфативме.

Едноставно е да се отвори сметка со Вилијам Хилс. Сепак, мора да ја извршите следната постапка:

 1. Посетете ја веб-страницата на Вилијам Хилс.
 2. Изберете ја опцијата „Приклучи се сега“.
 3. Пополнете ги полињата со потребните информации.
 4. Изберете ја валутата што ќе ја играте и најдобриот начин на депонирање.
 5. Пред одобрување, ќе се испитаат податоците што ги давате.
 6. Завршете ја процедурата за регистрација со кликнување на опцијата што ја потврдува вашата подготвеност да регистрирате сметка.

Потврда на сметката

Вилијам Хилс ги штити своите потрошувачи од онлајн измами и гарантира дека неговите клиенти се на легална возраст за обложување.

Постојат неколку методи за поднесување документи до обложувалницата. Клиентот мора да избере што најмногу му се допаѓа. Посетителот може да ја користи алатката за разговор во живо за поддршка на корисници на Вилијам Хилс за да поднесе барање. Тие исто така можат да ги испратат документите преку е-пошта и веб-страница.

Вреди да се напомене дека постапката за верификација е во корист на клиентот. Клиентите чии сметки не се потврдени ризикуваат да бидат откажани нивните сметки. Фазата на идентификација и верификација е критична за нивната погодност. По верификацијата, корисникот може лесно да ги користи услугите на букмејкерот и да ги повлече своите добивки.

За проверка на личните податоци, потребно е едноставно да обезбедите скенирана копија или фотографија од еден од следниве документи:

 • лична карта (напред и назад),
 • Пасош (слика и насловна страница),
 • Возачка дозвола (слика, име и потпис).

Мора да дадете скенирана копија или фотографија од релевантни документи за следната потврда на адресата.

 • Сметка за комунални услуги - каде што вашето име и адреса се видно прикажани,
 • Извод од банка или кредитна картичка - Името и моменталната адреса треба да бидат евидентни.
 • Даночна сметка за локалната власт - јасно видливо име, адреса и даночен број

Како да се најавите

Кога пристапувате до која било локација за казино, побарајте ја иконата за најавување во горниот десен агол на екранот. Ова важи за Вилијам Хилс, а копчето за најавување Вилијам Хилс е уредно поставено веднаш до копчето „приклучи се“.

Мора да ги имате достапни вашата адреса за е-пошта и лозинка за да се најавите. Ако сте ја заборавиле лозинката, ќе можете да ја ресетирате преку е-пошта, како и кај повеќето веб-локации. Преземете мерки на претпазливост кога играте и секогаш одјавувајте се кога ќе завршите за да спречите некој друг да пристапи до вашата сметка.

 1. Оди до https://sроrts.williamhill.com.
 2. Кликнете на врската „Најави се“ во горниот десен агол на страницата.
 3. Внесете го вашето корисничко име и лозинка. Може да ја зачувате лозинката за вашиот прелистувач за да го запомни следното најавување.
 4. За да го завршите процесот, кликнете на копчето „најава“ уште еднаш.

Како да отклучите сметка

Играчите може да наидат на потешкотии кога ќе дознаат дека нивната сметка во казино е блокирана или оневозможена. Крајниот ефект е дека нивните пари и награди се загрозени.

Корисниците на Вилијам Хилс можеби нема да можат да пристапат до нивните сметки поради различни причини, вклучително и прекумерен број неуспешни обиди за најавување или проблем со процедурата KYC.

Обложувачите несомнено го чешаат мозокот во моментов, прашувајќи се како можат да ги отклучат нивните сметки. Од нив се очекува да контактираат со тимот за поддршка на клиенти што е можно поскоро.

 1. Отворете ја адресата на е-пошта што ја користевте за да се регистрирате за сметка на Вилијам Хилс.
 2. Подгответе порака и испратете ја на customerservices@williamhill.com.
 3. Во темата, опишете го вашиот проблем: „Сметката ##### е блокирана“
 4. Во телото на е-поштата, разгледајте го проблемот детално. Можеби ќе треба да го поднесете следново:
  1. детален опис на информациите за вашата регистрација,
  2. уредот што се користи за воспоставување на сметката и
  3. Скенирана копија од лична карта со фотографија, други докази за идентификација и скенирани копии од сметките за депозит на Вилијам Хилс.

Имајте на ум дека се претпочитаат овие скенирања во PDF.

Како да затворите сметка

Обложувачите се слободни да ги прекинат своите сметки кога и да сметаат дека е соодветно се додека стапат во контакт со грижата за клиентите и поднесат јасно барање за затворање на нивните сметки.

Вие сте единствената личност која може да одлучи дали треба да ја затворите вашата сметка на Вилијам Хилс. Да претпоставиме дека сметате дека коцкањето станува преголем проблем за вас. Во тој случај, силно ви предлагаме трајно да ја деактивирате вашата сметка, но само откако ќе ги извадите сите пари во неа.

Можете да ја деактивирате вашата сметка со испраќање порака до персоналот за поддршка преку страницата за помош.

 1. Одете до "https://williamhill-lang.custhelp.com/app/ask."
 2. Внесете ја адресата на е-пошта поврзана со сметката што сакате да ја отстраните.
 3. Напишете REQUEST TO DELETE MY Account во насловот.
 4. Објаснете зошто сакате вашата сметка да се избрише во делот Текст на прашање.
 5. Конечно, користете го копчето Испрати за да испратите барање за бришење на вашата сметка.

Запомнете дека може да бидат потребни 48 часа за да реагираат на вашето барање за откажување сметка. Како резултат на тоа, мора да бидете трпеливи со нив.

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.