William Hill Рецензија на книговодителите 2024 - Affiliate Program

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБесплатен облог за нови членови
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Една од најсеопфатните достапни придружни програми, програмата за партнери на Вилијам Хилс, им овозможува на корисниците да рекламираат десет различни брендови. Тие обезбедуваат една покер соба, една онлајн спортска книшка, две бинго соби и шест различни онлајн казина.

Ќе имате многу опции за вашиот сообраќај со сите овие брендови. Сепак, бидејќи тие не дозволуваат играчи од САД, овие брендови ќе бидат корисни само за играчи надвор од Соединетите држави.

Зошто да се придружите на партнерската програма на Вилијам Хилс?

За почеток, и како добредојде во програмата, тие им плаќаат на новите филијали провизија од 50% за сите загуби на играчи во првите два месеци. Настрана од оваа фантастична зделка, тие исто така ротираат удел од 70% вртежи на една марка за одредено време.

Кога ќе ги промовирате на вашата веб-локација, ќе добиете договор за споделување на приходот, што значи дека ќе заработите дел од износот што ќе го депонира играчот откако ќе се регистрирате преку вашата поврзана врска.

CPA (Cost Per Acquisition) е уште една форма на договор што може да го стекнете, однапред одредена цена за секој поединец што ќе се пријави преку вашата поврзана врска. Тие често нудат хибридни пакети кои вклучуваат наплата на CPA и поделба на приходите.

Брендови од Вилијам Хилс

 • WH Sport
 • WH Sport Италија
 • WH Sport Шпанија
 • WH казино
 • WH Казино Шпанија
 • WH Казино Италија
 • WH живо казино
 • Казино во живо Италија
 • Казино во живо Шпанија
 • WH казино клуб
 • WH Бинго
 • WH Бинго Италија
 • WH покер
 • WH покер Италија
 • WH Вегас
 • WH Игри

Како да се придружите на придружната програма на Вилијам Хилс

 1. Упатете се кон https://affiliates.williamhill.com.
 2. Кликнете на големото зелено копче Регистрирај се сега.
 3. Обезбедете ги сите потребни лични информации, информации за плаќање и дополнителни информации.
 4. Потврдете ја регистрацијата и почекајте медијација.
Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.