William Hill - Affiliate Program

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Affiliate Program

Една од најсеопфатните достапни придружни програми, програмата за партнери на Вилијам Хилс, им овозможува на корисниците да рекламираат десет различни брендови. Тие обезбедуваат една покер соба, една онлајн спортска книшка, две бинго соби и шест различни онлајн казина. 

Ќе имате многу опции за вашиот сообраќај со сите овие брендови. Сепак, бидејќи тие не дозволуваат играчи од САД, овие брендови ќе бидат корисни само за играчи надвор од Соединетите држави.

Зошто да се придружите на партнерската програма на Вилијам Хилс?

За почеток, и како добредојде во програмата, тие им плаќаат на новите филијали провизија од 50% за сите загуби на играчи во првите два месеци. Настрана од оваа фантастична зделка, тие исто така ротираат удел од 70% вртежи на една марка за одредено време.

Кога ќе ги промовирате на вашата веб-локација, ќе добиете договор за споделување на приходот, што значи дека ќе заработите дел од износот што ќе го депонира играчот откако ќе се регистрирате преку вашата поврзана врска.

CPA (Cost Per Acquisition) е уште една форма на договор што може да го стекнете, однапред одредена цена за секој поединец што ќе се пријави преку вашата поврзана врска. Тие често нудат хибридни пакети кои вклучуваат наплата на CPA и поделба на приходите.

Брендови од Вилијам Хилс

 • WH Sport
 • WH Sport Италија
 • WH Sport Шпанија
 • WH казино
 • WH Казино Шпанија
 • WH Казино Италија
 • WH живо казино
 • Казино во живо Италија
 • Казино во живо Шпанија
 • WH казино клуб
 • WH Бинго
 • WH Бинго Италија
 • WH покер
 • WH покер Италија
 • WH Вегас
 • WH Игри

Како да се придружите на придружната програма на Вилијам Хилс

 1. Упатете се кон https://affiliates.williamhill.com.
 2. Кликнете на големото зелено копче Регистрирај се сега.
 3. Обезбедете ги сите потребни лични информации, информации за плаќање и дополнителни информации.
 4. Потврдете ја регистрацијата и почекајте медијација.
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick