William Hill - Bonuses

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Bonuses

Како и со многу страници за обложување, кога ќе се регистрирате со Вилијам Хилс, може да очекувате изобилство од воведни бонуси и зделки.

Вилијам Хилс е добро познат по огромниот избор на зделки и бесплатни облози. Откривме страница посветена на достапните промоции при прелистување на страницата.

Пријавување и бонус за добредојде

Не можеме да ги покриеме сите, па затоа избравме неколку специјални за кои веруваме дека се типични за она што се нуди. Сепак, имајте на ум дека промоциите може да бидат временски чувствителни и често флуктуираат. Како резултат на тоа, промоциите што ги споменуваме овде можеби нема да ви бидат достапни, во зависност од тоа кога ја користите страницата.

Исто така, имајте на ум дека не се детализирани сите одредби и услови овде, но може да се видат во целост на веб-страницата.

Вилијам Хилс нуди облог од 500 долари без ризик во повеќето држави во кои работи. Сепак, условите на бонусот за добредојде без ризик може да се разликуваат во зависност од областа. Без да навлегуваме во премногу детали, секоја држава ќе има малку поинакво искуство што најдобро одговара на локалната публика.

Во примерот на облогот без ризик од 500 долари, Вилијам Хилс ви обезбедува начин да се обложите и да го вратите ако вашиот избор не ги исполни очекувањата. Се става квалификациски облог од најмалку 10 долари, а потоа се совпаѓа со 100% до 500 долари.

Ако вашиот првичен депозит облог не успее да ја достигне ознаката, ќе ви бидат вратени парите и ќе ви бидат дадени уште еден удар. Оваа промоција е вообичаена на локации како Њу Џерси; сепак, сметајте дека Илиноис наместо тоа има облог без ризик од 300 долари.

P30 Промотивен код Понуда на нов клиент

Отворете нова сметка за спортска книшка со купонскиот код P30 и тие ќе ви понудат бесплатен облог ако го ставите вашиот прв облог од 10 евра или повеќе. Квалификацискиот облог мора да има коефициент од 1/2 или 1,5 или поголем. Одлична работа е што облозите пред натпреварот и во игра се подобни за промоција.

Вилијам Хилс ќе ве награди со два бесплатни облози од 15 евра кога ќе ги исполните барањата. После тоа имате вкупно 30 дена додека да истечат. Коцкајте ги во целост бидејќи делумното откупување не е опција.

Конечно, оваа поволност е достапна само за нови клиенти во Обединетото Кралство или Ирска. Исто така, само одредени начини на плаќање ќе ве квалификуваат, затоа погрижете се да ги прочитате целосните услови за бонусот за добредојде.

Обложувајте Boost Acca

Создадете Acca со 3+ избори, погодна за употреба во секој настан освен Greyhounds и коњски трки, и може да добиете засилување до 20 фунти. Boost може да се користи само еднаш дневно, достапно е во секое време од денот и не се пренесува на следниот ден ако не го користите тој ден. Условите и условите за Bet Boost Acca остануваат на сила.

Осигурување за тенис во игра

Постојните играчи добиваат 10% поврат на облозите, со максимум 25 фунти во бесплатни облози. Овие бесплатни облози ќе се доделуваат во понеделник откако неделата ќе заврши на пладне. Ова имплицира дека 10% од нето загубите се враќаат како бесплатен облог, што го прави обложувањето уште помалку опасно.

Бесплатните облози се достапни само на тениските пазари и за единечни облози. Повеќе облози не се прифаќаат. Оваа понуда важи само во Обединетото Кралство и Ирска. Само GBP и EUR се прифаќаат како валути за обложување. Постојат одредени ограничувања.

Висока Вилијам Хилс 15

Оваа понуда важи за националните трки за лов во Велика Британија и Ирска. Ако вашиот избор победи за пет должини или повеќе, ќе добиете бонус од 15% на вашите добивки, до максимум 100 фунти. Освен за Големиот Национал, ова се однесува на сите телевизиски трки на Националниот лов. Сите достапни трки може да се најдат на веб-страницата на Вилијам Хилс.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick