William Hill - Countries

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Countries

Поради својот јасен дизајн и долгогодишното наследство, Вилијам Хилс привлекува обложувачи од сите потекла, од почетници до искусни професионалци.

Повеќето места имаат пристап до услугите за спортско обложување на Вилијам Хилс. Сепак, одредени локации може да не можат да пристапат до веб-локацијата од различни причини. Вилијам Хилс е строг за придржување кон овие прописи за клиентите и компанијата.

Прифатени земји

Составивме листа на земји каде спортското обложување е нелегално или дозволено на Вилијам Хилс.

 • Андора
 • Аргентина
 • Австралија (ограничено)
 • Австрија
 • Египет
 • Финска
 • Германија (ограничено)
 • Гибралтар
 • Унгарија
 • Исланд
 • Ирска
 • Италија (ограничено)
 • Латвија (ограничено)
 • Лихтенштајн
 • Литванија
 • Луксембург
 • Македонија
 • Малезија
 • Малта
 • Молдавија
 • Црна Гора
 • Норвешка
 • Словачка
 • Словенија
 • Шпанија (ограничено)
 • Шведска
 • Украина
 • Обединето Кралство

Ограничени земји

 • Авганистан
 • Алжир
 • Бангладеш
 • Белгија
 • Бенин
 • Боцвана
 • Бразил
 • британска Колумбија
 • Бугарија
 • Буркина Фасо
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Централноафрикански реп.
 • Чад
 • Кина
 • Колумбија
 • Конго
 • Куба
 • Кипар
 • Чешка република
 • Демократска Р. Конго
 • Данска
 • Џибути
 • Екваторијална Гвинеја
 • Естонија
 • Етиопија
 • Франција
 • Француска Гвајана
 • Габон
 • Гамбија
 • Грција
 • Гренланд
 • Гвадалупе
 • Гвинеја
 • Гвинеја-Бисао
 • Хаити
 • Хонг Конг
 • Индија
 • Индонезија
 • Иран
 • Ирак
 • Израел
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Лесото
 • Либерија
 • Либија
 • Мали
 • Манитоба
 • Мартиник
 • Мавританија
 • Монголија
 • Монсерат
 • Мјанмар
 • Холандски Антили
 • Нова Каледонија
 • Нигер
 • Островот Норфолк
 • Северна Кореа
 • Филипини
 • Полска
 • Португалија
 • Реунион
 • Романија
 • Руанда
 • Свети Винсент
 • Самоа
 • Сао Томе и Принципе
 • Саудиска Арабија
 • Сингапур
 • Соломонови Острови
 • Сомалија
 • Јужна Африка
 • Судан
 • Суринам
 • Свазиленд
 • Сирија
 • Тајланд
 • Да оди
 • Тонга
 • Турција
 • Уганда
 • Уругвај
 • САД
 • Вануату
 • Јемен
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick