William Hill Рецензија на книговодителите 2024 - Deposits

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБесплатен облог за нови членови
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Алтернативите за депозитни облози обезбедени од Вилијам Хилс може значително да се разликуваат од држава до држава, но сепак вклучуваат општо прифатливи можности. Кога станува збор за повлекувања, вашите избори се ограничени. Доколку е применливо, користењето на истиот метод за повлекување како што го користевте за депонирање ќе резултира со најлесна и најпоедноставена трансакција.

Повеќето главни кредитни и дебитни картички, електронски паричници, интернет банкарство, ваучери за готовина, припејд картички, па дури и трансфер на готовина преку банкарски депозити се сите прифатени начини на плаќање од Вилијам Хилс. Разгледајте ги следните табели за информации за тоа како да направите депозити и да ги повлечете парите.

Прифатени начини на плаќање во Вилијам Хилс

Метод за плаќање

Минимум депозит

Максимум на депозит

Време за депозит

AstroPay

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Банкарски жичен трансфер

25 фунти

100 000 фунти

3-5 дена

Проверете

25 фунти

100 000 фунти

10 дена

Динерс клуб

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

EcoPayz

10 фунти

8400 фунти

Инстант

Ентропај

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

EPS

5 фунти

10 000 фунти

Инстант

Ојтлер

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Брз банкарски трансфер

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

iDeal

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Instadebit

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Маестро

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

MasterCard

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

Неосурф

10 евра

12 000 евра

Инстант

Нетлер

10 фунти

25 000 фунти

Инстант

PayPal

10 фунти

5500 фунти

Инстант

Paysafe картичка

10 фунти

200 фунти

Инстант

Киви

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Safetypay

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Скрил

10 фунти

80 000 фунти

Инстант

Софорт

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Тодито Кеш

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Доверливо

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Виза

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

WebMoney

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Пари на Yandex

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Како да депонирате пари

 1. Најавете се на вашата сметка во Вилијам Хилс, а потоа изберете ја опцијата Депозит од менито.
 2. Изберете начин на депозит и обезбедете ги релевантните информации за тој тип на депозит секогаш кога ќе ви биде побарано да го сторите тоа.
 3. Изберете го износот што сакате да го депонирате на вашата сметка на Вилијам Хилс.
 4. Проверете ја страницата со промоции за да видите дали сте квалификувани за кодови за регистрација што може да ги нуди Вилијам Хилс.
 5. Потврдете го вашиот депозит и видете дека готовината се појавува на вашата сметка.

Валути прифатени во Вилијам Хилс

Подолу е листа на прифатени валути во Вилијам Хилс.

 • австралиски долар
 • Британска фунта
 • Канадски долар
 • Данска круна
 • евра
 • Хонг Конг долар
 • јапонски јен
 • Сингапурски долари
 • Шведската круна
 • швајцарски франк
 • Американски долар
Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.