William Hill - Deposits

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Deposits

Алтернативите за депозитни облози обезбедени од Вилијам Хилс може значително да се разликуваат од држава до држава, но сепак вклучуваат општо прифатливи можности. Кога станува збор за повлекувања, вашите избори се ограничени. Доколку е применливо, користењето на истиот метод за повлекување како што го користевте за депонирање ќе резултира со најлесна и најпоедноставена трансакција.

Повеќето главни кредитни и дебитни картички, електронски паричници, интернет банкарство, ваучери за готовина, припејд картички, па дури и трансфер на готовина преку банкарски депозити се сите прифатени начини на плаќање од Вилијам Хилс. Разгледајте ги следните табели за информации за тоа како да направите депозити и да ги повлечете парите.

Прифатени начини на плаќање во Вилијам Хилс

Метод за плаќање

Минимум депозит

Максимум на депозит

Време за депозит

AstroPay

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Банкарски жичен трансфер

25 фунти

100 000 фунти

3-5 дена

Проверете

25 фунти

100 000 фунти

10 дена

Динерс клуб

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

EcoPayz

10 фунти

8400 фунти

Инстант

Ентропај

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

EPS

5 фунти

10 000 фунти

Инстант

Ојтлер

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Брз банкарски трансфер

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

iDeal

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Instadebit

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Маестро

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

MasterCard

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

Неосурф

10 евра

12 000 евра

Инстант

Нетлер

10 фунти

25 000 фунти

Инстант

PayPal

10 фунти

5500 фунти

Инстант

Paysafe картичка

10 фунти

200 фунти

Инстант

Киви

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Safetypay

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Скрил

10 фунти

80 000 фунти

Инстант

Софорт

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Тодито Кеш

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Доверливо

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Виза

5 фунти

99 000 фунти

Инстант

WebMoney

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Пари на Yandex

10 фунти

10 000 фунти

Инстант

Како да депонирате пари

 1. Најавете се на вашата сметка во Вилијам Хилс, а потоа изберете ја опцијата Депозит од менито.
 2. Изберете начин на депозит и обезбедете ги релевантните информации за тој тип на депозит секогаш кога ќе ви биде побарано да го сторите тоа.
 3. Изберете го износот што сакате да го депонирате на вашата сметка на Вилијам Хилс.
 4. Проверете ја страницата со промоции за да видите дали сте квалификувани за кодови за регистрација што може да ги нуди Вилијам Хилс.
 5. Потврдете го вашиот депозит и видете дека готовината се појавува на вашата сметка.

Валути прифатени во Вилијам Хилс

Подолу е листа на прифатени валути во Вилијам Хилс.

 • австралиски долар
 • Британска фунта
 • Канадски долар
 • Данска круна
 • евра
 • Хонг Конг долар
 • јапонски јен
 • Сингапурски долари
 • Шведската круна
 • швајцарски франк
 • Американски долар
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick