William Hill Рецензија на книговодителите 2024 - FAQ

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБесплатен облог за нови членови
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Клиентите на Вилијам Хилс често ги поставуваат овие прашања пред, за време и по ставањето облог.

Зошто мојот облог не е подмирен?

Порамнувањето обично трае не повеќе од 30 минути. Сепак, тоа може да потрае нешто подолго во ретки околности. Ова се должи на неможноста да се добие официјален резултат, губење на храна од нашиот извор или технички проблем.

Вашите облози мора да се решат што е можно поскоро. Вилијам Хилс се обидува веднаш да ги подмири облозите во игра бидејќи пазарниот резултат е познат и сите други облози по потврдата на официјалниот исход.

Зошто не можам секогаш да одлучам како да ги повлечам парите?

Мора да се повлечете користејќи го истиот начин на плаќање со кој сте депонирале. Ако вашиот начин на депозит не дозволува повлекување, мора да користите банкарски трансфер. Ако сте депонирале користејќи неколку методи, мора да се повлечете на методот што најмногу го користевте.

Која е функцијата Мои облози?

Мои облози се проширува на претходната опција „Отворени облози“.

Сè уште ги прикажува отворените облози, но има и дополнителна страница „Порамнети“ што ви овозможува лесно да ги видите вашите решени облози за претходните 48 часа, а потоа кликнете на „Прикажи целосна историја на облози“ за да отидете во областа на вашата сметка и да ја пронајдете вашата целосна историја.

Како можам да ја ажурирам дебитната или кредитната картичка на мојата сметка ако истече?

Бришењето на старата картичка е непотребно ако е повторно издадена со нов датум на истекување. Треба само да го промените датумот на истекување:

 1. Изберете ја опцијата „Депозит“.
 2. Изберете „Уреди“ веднаш до бројот на вашата кредитна картичка (видете ја првата слика подолу)
 3. Ќе бидете испратени до скокачки прозорец каде што можете да го промените датумот на истекување (видете ја втората слика подолу)
 4. Кликнете на копчето „Зачувај промени“.
 5. Оваа картичка сега може да се користи за депонирање и повлекување средства.

Како можам да ја направам мојата сметка побезбедна?

Неовластениот пристап до вашата сметка е спречен со вашето корисничко име и лозинка. Поставете уникатна лозинка или лозинка што лесно можете да ја запомните, но никогаш не ја запишувајте или откривајте ја никому, дури ни на Вилијам Хилс. Користете мешавина од броеви и букви наместо збор од вокабулар.

Одговорите на вашите безбедносни прашања, меѓу другите детали за сметката, се користат за да се потврди вашиот идентитет кога контактирате со службата за корисници. Како резултат на тоа, одговорот на вашето безбедносно прашање мора да биде тежок за предвидување, а не нешто што може да се најде на социјалните мрежи како Facebook. Зошто вашето безбедносно прашање да не го поставите на моминското презиме на мајката на вашиот партнер или најблизок пријател? Дури и најпосветената личност би имала потешкотии да го погоди одговорот.

Каде можам да ги најдам побезбедните алатки за коцкање на новата страница за спортска книга на Вилијам Хилс?

 1. Најавете се и одете на горниот дел од екранот во полето за рамнотежа.
 2. Изберете „Побезбедно коцкање“ од паѓачкото мени.

Ова ќе ве испрати до „Побезбедни алатки за коцкање“. Алатките подолу се она што можете да го користите за да спроведете побезбедни практики за коцкање.

 • Ограничувањата на депозитите може да се постават и ажурираат (максималниот дневен, неделен или месечен износ на пари што можете да го депонирате на вашата сметка).
 • Под „Потсетници за време на игри“, можете да поставите период за појава на потсетници за време на активноста на игрите за да ви помогне да следите колку долго играте.
 • Одвојте време за да спречите неовластен пристап до вашата сметка.
 • Ако ви треба подолга пауза, можете да изберете целосен период на само-исклучување кој се движи од 6 месеци до 5 години.
 • Под „Затворање сметка“, исто така можете да изберете да ја затворите вашата сметка на неодредено време.
Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.