William Hill - FAQ

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

FAQ

Клиентите на Вилијам Хилс често ги поставуваат овие прашања пред, за време и по ставањето облог.

Зошто мојот облог не е подмирен?

Порамнувањето обично трае не повеќе од 30 минути. Сепак, тоа може да потрае нешто подолго во ретки околности. Ова се должи на неможноста да се добие официјален резултат, губење на храна од нашиот извор или технички проблем.

Вашите облози мора да се решат што е можно поскоро. Вилијам Хилс се обидува веднаш да ги подмири облозите во игра бидејќи пазарниот резултат е познат и сите други облози по потврдата на официјалниот исход.

Зошто не можам секогаш да одлучам како да ги повлечам парите?

Мора да се повлечете користејќи го истиот начин на плаќање со кој сте депонирале. Ако вашиот начин на депозит не дозволува повлекување, мора да користите банкарски трансфер. Ако сте депонирале користејќи неколку методи, мора да се повлечете на методот што најмногу го користевте.

Која е функцијата Мои облози?

Мои облози се проширува на претходната опција „Отворени облози“.

Сè уште ги прикажува отворените облози, но има и дополнителна страница „Порамнети“ што ви овозможува лесно да ги видите вашите решени облози за претходните 48 часа, а потоа кликнете на „Прикажи целосна историја на облози“ за да отидете во областа на вашата сметка и да ја пронајдете вашата целосна историја.

Како можам да ја ажурирам дебитната или кредитната картичка на мојата сметка ако истече?

Бришењето на старата картичка е непотребно ако е повторно издадена со нов датум на истекување. Треба само да го промените датумот на истекување:

 1. Изберете ја опцијата „Депозит“.
 2. Изберете „Уреди“ веднаш до бројот на вашата кредитна картичка (видете ја првата слика подолу)
 3. Ќе бидете испратени до скокачки прозорец каде што можете да го промените датумот на истекување (видете ја втората слика подолу)
 4. Кликнете на копчето „Зачувај промени“.
 5. Оваа картичка сега може да се користи за депонирање и повлекување средства.

Како можам да ја направам мојата сметка побезбедна?

Неовластениот пристап до вашата сметка е спречен со вашето корисничко име и лозинка. Поставете уникатна лозинка или лозинка што лесно можете да ја запомните, но никогаш не ја запишувајте или откривајте ја никому, дури ни на Вилијам Хилс. Користете мешавина од броеви и букви наместо збор од вокабулар.

Одговорите на вашите безбедносни прашања, меѓу другите детали за сметката, се користат за да се потврди вашиот идентитет кога контактирате со службата за корисници. Како резултат на тоа, одговорот на вашето безбедносно прашање мора да биде тежок за предвидување, а не нешто што може да се најде на социјалните мрежи како Facebook. Зошто вашето безбедносно прашање да не го поставите на моминското презиме на мајката на вашиот партнер или најблизок пријател? Дури и најпосветената личност би имала потешкотии да го погоди одговорот.

Каде можам да ги најдам побезбедните алатки за коцкање на новата страница за спортска книга на Вилијам Хилс?

 1. Најавете се и одете на горниот дел од екранот во полето за рамнотежа.
 2. Изберете „Побезбедно коцкање“ од паѓачкото мени.

Ова ќе ве испрати до „Побезбедни алатки за коцкање“. Алатките подолу се она што можете да го користите за да спроведете побезбедни практики за коцкање.

 • Ограничувањата на депозитите може да се постават и ажурираат (максималниот дневен, неделен или месечен износ на пари што можете да го депонирате на вашата сметка).
 • Под „Потсетници за време на игри“, можете да поставите период за појава на потсетници за време на активноста на игрите за да ви помогне да следите колку долго играте.
 • Одвојте време за да спречите неовластен пристап до вашата сметка.
 • Ако ви треба подолга пауза, можете да изберете целосен период на само-исклучување кој се движи од 6 месеци до 5 години.
 • Под „Затворање сметка“, исто така можете да изберете да ја затворите вашата сметка на неодредено време.
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick