William Hill - Games

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Games

Како што сигурно знаете, Вилијам Хилс нуди навистина спектакуларна низа на спортско обложување можности. Ако можете да смислите некој спорт, ќе го најдете овде. Достапни се велосипедизам, пинг-понг, снукер, трки со автомобили, хокеј на мраз, трки со коњи, кучиња, фудбал и рагби. 

Понатаму, им се придружуваат е-спорт па дури и алтернативи за неспортско обложување, како што се политиката и обложувањата на резултатите од ТВ емисиите. И разновидноста на содржината е голема, со неверојатен број на достапни лиги. Ова значи дека можете да се обложувате на вашите омилени спортови насекаде, без разлика дали тоа е Ла Лига или НФЛ.

Најпопуларни спортови

Како на пишување, најпопуларниот спорт во Вилијам Хилс е Американски фудбал.

Американскиот фудбал, професионален и колегиум, е најпопуларниот спорт во Соединетите Држави, надминувајќи ги по популарност бејзболот, кошарката и хокејот на мраз.

НФЛ, професионалната верзија на спортот, се состои од 32 тима организирани во 8 дивизии. Секој клуб игра 16 натпревари во текот на регуларниот дел од сезоната, осум дома и осум на гости. Сезоната е прилично кратка во споредба со другите големи спортски лиги, која трае од почетокот на септември до почетокот на февруари.

Скратувањето на сезоната на НФЛ може да биде предизвик за оние кои сакаат да се обложуваат во лигата бидејќи малиот број на натпревари и противници може да го отежнат одредувањето на вистинскиот потенцијал на тимот. Сепак, тоа е пречка на која се среќаваат сите, па и обложувалниците, што може да биде предност за оние кои се подготвени.

Обложувањето на колеџ фудбал се соочува со споредливи проблеми, при што тимовите играат само десетина натпревари во дадена фудбалска сезона на колеџ. Додека НФЛ има само 32 тима, првата дивизија на фудбалот NCAA има над 100 тимови, вклучувајќи познати фудбалски школи како УСЦ, Мичиген, државата Охајо, Алабама, Нотр Дам, Оклахома, Небраска и државата Флорида, за да се спомене неколку.

Обложување во живо

Пазарите за обложување во игра на Вилијам Хилс се конкурентни, добро избрани и им овозможуваат на обложувачите удобност и разноврсност што им е потребна за да уживаат во конкурентна средина додека имаат корист од директниот кориснички интерфејс.

Поставата во живо вклучува помалку игри од составот пред натпреварот, што е во ред. Резултатот на врвот на пазарот за обложување во живо редовно се ажурира, а статистиката е обезбедена, што ви овозможува брзо да ги достигнете релевантните информации.

Иако обложување во живо се уште е во рана фаза во Соединетите Држави, Вилијам Хилс не презема никакви шанси со тоа што обезбедува ран почеток со поставување на своите пазари и рафинирање на својата услуга.

Може да користите лесна за употреба опција Cash Out, која ви овозможува да повлечете дел од вашите облози или целосно да откажете избор за мала цена. Функцијата Cash-out е моќен сојузник кој може да ви помогне да идентификувате некои добри можности за обложување и функционира беспрекорно секој пат.

Фудбал

Иако обложувањето на фудбалски игри (исто така познати како фудбал) не е многу забавно, се чини дека тоа е спортот што го фаворизираат обложувачите на Вилијам Хилс.

Без оглед на термините што се користат за нив, спортовите како фудбалот се исклучително популарни низ целиот свет. Повеќето поединци учествуваат во тоа да го видат, да учествуваат во него и да ставаат облози на него.

Бидејќи фудбалот добива сè поголемо внимание на големите настани како Светското првенство и во лигите како англиската Премиершип и Големата фудбалска лига, многу спортски обложувачи ширум светот се заинтересирани за ставање облози на натпревари во кои учествуваат фудбалски тимови.

Хокеј на мраз

Обложување во хокеј на мраз ја зголемува конкурентноста на еден од најжестоките спортови во светот. Како и другите љубители на спортот, љубителите на хокејот може да се обложуваат на тимот што мислат дека ќе победи. Обложувањето на вкупниот број на постигнати голови во секој натпревар е исто така опција за коцкарите.

Кошарката и фудбалот се попопуларни од хокејот на мраз. Сепак, има уште многу игри за обложување, а Вилијам Хилс има пазари на некои од најславните лиги во спортот. Овие лиги ги вклучуваат руските KHL и MHL, Американската хокеарска лига, шведската SHL, Лигата на шампионите во хокеј и НХЛ.

Кошарка

Кошарката постојано е рангирана како еден од спортовите со најмногу облози на глобално ниво. Комбинира возбудливи, брзи игри со крајно неочекувани резултати, дозволувајќи им на корисниците да ги коцкаат своите пари на различни начини.

Вилијам Хилс со задоволство ги исполнува барањата на своите клиенти кои сакаат облог на кошарка, уште еден исклучително популарен спорт со голема обложувачка заедница.

Ќе можете да се обложувате во НБА, Евролигата, Еврокупот, Лигата на шампионите и неколку други европски лиги, од кои сите се меѓу најпопуларните во светот.

Голф

Обложувањето со голф долго време е важен облик на рекреација, особено во Обединетото Кралство и другите европски земји каде што спортот е популарен. Сепак, моментално е еден од најбрзорастечките пазари за коцкање во светот.

ПГА турнејата има односи со обложување и е достапна за коцкање. Коефициентите за обложување сега се јасно прикажани во преносите како резултат. Интернет спортските книшки обезбедуваат повеќе опции за обложување од кога било досега.

Може да го изразите своето поддршка за вашиот омилен играч на голф ако уживате во гледањето голф натпревари. Трката до Дубаи 2019, УС Опен, Рајдер купот, Отвореното првенство и Мастерсот во САД се меѓу тековните пазари за обложување.

Одбојка

Одбојката има голем број следбеници во неколку земји поради нејзината популарност. Ова е особено точно со оглед на недостатокот на популарност во споредба со другите спортови како што е фудбалот.

Како резултат на тоа, многу, ако не и сите, од големите организации за спортско обложување нудат обложување во одбојка.

Обложувачите можат да обложуваат на настани во националните одбојкарски првенства, меѓународни клупски турнири и, се разбира, натпревари на националниот тим на меѓународни настани организирани од FIVB, како што се Светски купови, Олимписки игри и Светски првенства.

Обложувачите можат да се обложуваат на натпревари во кои настапуваат репрезентации од други земји за време на кое било друго натпреварување на FIVB. Љубителите на одбојката можат да обложуваат или на машки или женски натпреварувања, во зависност од нивните интереси.

На што друго да се обложувате

Вилијам Хилс обезбедува и политичко и забавно обложување. Вилијам Хилс е одлично место за обложување на големи меѓународни настани, како на пример кој ќе биде следниот премиер на Обединетото Кралство.

Од клучно значење е да се разбере дека одредени индустрии, како што се еСпорт и политичко обложување, не се легални во сите земји. Вилијам Хилс може да ви помогне да ги намалите вашите избори врз основа на вашата локација.

Еден од најпримамливите аспекти на реалноста телевизија во однос на телевизијата е разновидноста на начини на ризик. Овие облози вклучуваат обложување за тоа кој ќе победи, кој ќе напредува и како секој играч ќе се претстави во рејтингот.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick