William Hill - Responsible Gaming

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Професионални коцкари навистина постојат, но тие се исклучително ретки. Не треба да се гледа како извор на приход за многу луѓе. Не обложувајте повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите. Избегнувајте коцкање со готовина на која се потпирате за да ја платите киријата и другите основни работи, како што се сметките и храната.

Зависноста од коцкање често е резултат на потребата на луѓето да победат. Кога ќе изгубат, ова може да ги поттикне да бидат уште поочајни за да си ги вратат парите, што ќе доведе до уште повеќе коцкање. Ова лесно може да излезе од контрола, предизвикувајќи многу болка и страдање.

Играјте одговорно

За да не ја направите истата грешка, прво мора да го прифатите поразот. Сè уште можете да уживате во коцкањето дури и ако изгубите, сè додека сте подготвени за загубите и сте подготвени да ги потрошите парите за да се забавувате. Кога мислите дека ќе изгубите, многу попријатно е да победите.

Поставувањето граници за себе е првиот чекор кон одговорно коцкање. Започнете со буџет на ум и држете се до него. Готово е кога ќе го нема. Ако победите, сметајте се себеси за среќни, но немојте да бидете очајни ако вашата среќа не опстојува.

Кога се коцкате, лесно е да го изгубите од вид времето. Ако поставите временско ограничување или аларм, мора да престанете кога тајмерот ќе се исклучи. Повеќе време поминато на игри ќе доведе до поголеми загуби. Одвојувањето од работа за да се коцка може да му наштети на вашиот личен и семеен живот.

Не пијте или употребувајте дрога додека играте. Вашата најдобра бариера против зависноста од коцкање е силно чувство на самоконтрола, а овие хемикалии можат да го нарушат.

Каде да побарате помош

Секој што чувствува дека ја губи контролата врз коцкањето или не може да игра одговорно, треба веднаш да престане. Време е да се лекувате ако имате проблем да се откажете или верувате дека можеби сте зависни.

Не се срами да пријде некому ако верувате или знаете дека коцкањето станува проблем за вас. Нема ништо за што да се срамите, а обидот сами да се справите со проблемот е губење време. Различни терапевтски методи и групи, како на пр BeGambleAware, може да им помогне на оние кои не можат отворено да ги споделат своите проблеми со саканите.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick